Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
24.3.2017 17:55 - wlkeR
Wayne England, ale ne Wayne England Oo;
24.3.2017 18:16 - LokiB
ShadoWWW: v čem je tam cítit ta 5E, pls? Jen abych si udělal představu ...
Když na to koukám bez předsudků, jako bych ani nevěděl, odkud to je, tak to může být v podstatě kterékoli RPG.

ty barevné flakónky?
lebka s diamanty?
24.3.2017 19:17 - ShadoWWW
Wizardi dnes zveřejnili tento teaser. Nejde o fake!
24.3.2017 19:54 - ShadoWWW
LokiB: Když znáš ta stará dobrodružství, tak v těch nových ilustracích hned poznáváš ty staré kresby, ze kterých vychází.



A říkáš si: Wow, to jsou ty staré ilustrace převedeny do nového hávu, který připomíná 5E (protože ty nové dělali ilustrátoři, co malují pro 5E), a přesto to není 5E, protože v ostatních knihách 5E mají ty kresby ještě o úroveň vyšší detaily.

Je to, jako by to byly kresby někde z osmdesátých let (hloubkou detailů), ale poznáváš v nich ty původní kresby a zároveň v nich poznáváš autorský styl páté edice.
24.3.2017 20:47 - ShadoWWW
Ten Planescape bude na 99% oznámení Planescape: Tourment Enhanced Edition.
25.3.2017 07:23 - ShadoWWW
Už je i pdf!
27.3.2017 09:10 - ShadoWWW
Wizardi ve spolupráci s Goodman Games budou vydávat klasické D&D moduly v tištěné podobě s dodatkem o hraní v páté edici. Jako první vyjdou dobrodružství B1 a B2, v tvrdé vazbě.

Již dnes se dá většina klasických modulů vytisknout na DMsGuild přes On-Demand tisk.
27.3.2017 09:31 - chrochta
Že by Šarlatáni dostali rozum?
27.3.2017 09:43 - LokiB
ShadoWWW: zrovna včera večer jsem to četl a chtěl to sem dát. a pak jsem si řekl, že ti nebudu brát novinku :)

jen jsem měl pocit, že aktualizují rovnou obsah, ne že to bude jen formou dodatku. ale i tak.
27.3.2017 09:50 - ShadoWWW
LokiB: Tos měl. Pak to tu vypadá jak Vlákno Shadowwwovy samomluvy. ;-)
27.3.2017 10:03 - LokiB
neboj, hodně lidí to vlákno mlčenlivě sleduje :)
27.3.2017 11:53 - Mildar
*tise dava palec nahoru*
27.3.2017 13:26 - Aegnor
Tak co, ShadoWWWe. Kdy bude překlad Tales of the Yawning Portal?:-)
30.3.2017 09:59 - druid
3.4.2017 20:57 - ShadoWWW
Dungeonology [book REVIEW] - toto bych fakt chtěl. Vypadá to skvěle, hlavně jako úvod do D&D pro děti 6-11 let. Ale nechce se mi to kupovat z Amazonu.
3.4.2017 21:41 - LokiB
Moc hezké. Fakt makaj, kluci a holky.
Dobře se jim daří dávat fanouškům to, co mají fanoušci rádi. Pocity. Dojmy.

Škoda, že něco takového nebylo dřív i pro jiné systémy ... takový materiál by DrD dost pomohl :)
3.4.2017 23:49 - ShadoWWW
V UA tentokrát nová kouzla. Zatím jen triky a kouzla 1. úrovně.

A máme tu pár nových zraňujících triků! A aby toho nebylo málo, jedno nové kouzlo s jedním speciálním RP efektem: těsně před závěrečným bossem se všichni ožení s kleričkou v jejich středu a 24 hodin se budou držet do 6 sáhů od ní. ;)
4.4.2017 11:20 - A15
Doufejme, že pro naplnění manželství stačí polibek a nemusí být "konzumováno". To jinak ten boss bude dost vyjeveně čučet, co se to děje.
5.4.2017 00:32 - wlkeR
Dungeonology jsem měl v ruce, klidně ti to přivezu z Anglie. Ale mě rozhodně neoslnila, je to plný recyklovaných ilustrací (navíc těch horších, imo), takový ty skládací hračičky jsou nudný (ikdyž jsem se v nich moc nešťoural)... Zkrátka mi to přišlo odfláknutý, jak to jen šlo.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10616612434387 secREMOTE_IP: 44.195.47.227