Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
27.12.2018 14:55 - ShadoWWW
V ČR možná 0. :) Ale i tak je to parádní podívaná.
30.12.2018 14:04 - Log 1=0
Placené surovinové složky vyžaduje těchto 52 kouzel
Astrální projekce, Barevná koule, Brána, Drawmijovo okamžité přivolání, Hlídej a střež, Iluzorní text, Jasnozřivost, Kamenná kůže, Klon, Kruh smrti, leomundova tajná truhla, Magická ústa, Magický kruh, Mocné navrácení, Mordenkainenův meč, Mordenkainenův velkolepý dům, Mystický zámek, Najdi cestu, Najdi Přítelíčka, Naplánovaná iluze, Napodobenina, Nezjistitelnost, Obrození, Podmínečnost, Poslyš mýty, Posvátná půda, Pravdivé vidění, Probuzení, Předvídání, Přesun sférami, Reinkarnace, Sférická vazba, Schránka života, Silová klec, Sledování, Strážné pouto, Strážný znak, Stvoř nemrtvé, Svatá aura, Teleportační kruh, Ubrousku, prostři se!, Určení, Uvěznění, Věčný plamen, Věštění, Vlastní obraz, Vzkříšení, Zahalení, Zákaz, Změna podoby, Zmrtvýchvstání, Znovuzrození
Mezi povolání jsou rozděleny takto:
Bard 22
Čaroděj 8
Černokněžník 10
Druid 12
Hraničář 3
Klerik 25
Kouzelník 37
Paladin 3
A mezi úrovně takto:
1.4
2.5
3.5
4.3
5.9
6.11
7.8
8.2
9.5
Jestli v tom vidíte nějaký systém, tak já teda ne.
30.12.2018 14:12 - sirien
Škoda že si tam ještě nepřipsal ceny... :) (vděčnost, znáš to... :D )
30.12.2018 21:56 - Log 1=0
sirien píše:
Škoda že si tam ještě nepřipsal ceny... :) (vděčnost, znáš to... :D )

https://docs.google.com/spreadsheets/d/178qCyc_emRc6fWUpf0TtWMOIKG7qb-s2q6g_E5kr4y8/edit?usp=sharing
Moc s tím nepracuju, tak dejte vědět kdyby to nefungovalo.
30.12.2018 22:19 - sirien
cool :D

Sdílíš jen View only (což je zbytečný, asi, Google sleduje revize, takže kdyby to někdo rozbil tak se to dá revertnout)...

Sloupec B by to chtělo rozdělit (typ a level kouzla zvlášť)

Co je D a co je E?
30.12.2018 22:24 - malkav
Log 1=0: super přehled, nasdílíš to i pro úpravy?
30.12.2018 22:52 - Log 1=0
https://docs.google.com/spreadsheets/d/178qCyc_emRc6fWUpf0TtWMOIKG7qb-s2q6g_E5kr4y8/edit?usp=sharing

D je celková cena surovinových složek, které ji mají uvedenu.
E udává, jestli kouzlo tyto složky spotřebuje (S), pokud spotřebuje jen část z nich, je za S uvedea částka, která je spotřebována.
EDIT Sloupec rozdělen
30.12.2018 23:08 - malkav
ještě jednou díky, moc pěkná práce :)
vadily by ti k těm kouzlům v té tabulce nějaké komentáře (dotazy)? ... napadá mě tedy vlastně jen jeden, tak to možná i zmáknu tady
31.12.2018 00:06 - Log 1=0
Spíš tady (nebo tu alespoň dát hint).
31.12.2018 12:09 - Maelik
Log1=0:

U Iluzorního textu je jako cena uveden bard, černokněžník a kouzelník, což se mi zdá být poněkud přemrštěná cena u kouzla 1. úrovně. Nejen, že to chce obětování 3 osob, ale navíc se to nedá zatáhnout pár vidláky..

Obdobně závratná cena je u Leomundovy tajné truhly, kde se cena vyšplhala na závratných 5050 zl.
31.12.2018 12:43 - Log 1=0
Iluzorní text opraven.
Leomunove tajemná truhla je opravdu takhle drahá (pokud to nebylo později erratováno, mám celkem starou verzi PH).
5.1.2019 00:04 - ShadoWWW
Wizardi oficiálně potvrdili, že první vydaná D&D kniha v roce 2019 bude na námořní téma.

Nutno říct, že o pirátském dobrodružství z Mečového pobřeží/moře se mezi fanoušky spekuluje už od Vánoc.
5.1.2019 18:28 - wlkeR
Má už někdo zkušenosti s Dungeon of the Mad Mage? Mně se do toho nechce, protože nemám rád crawly, ale družina, se kterou hraju Dragon Heist, po tom pokukuje.
5.1.2019 19:12 - ShadoWWW
My jsme měli jen tvorbu postav + pokec u Trolí lebky, než na příštím sezení vyrazíme. Vedlejší skupina už začala, ale jak daleko se dostali, nevím, protože končili dřív.

IMHO na nějaké větší zkušenosti je asi ještě moc brzo.
6.1.2019 11:51 - MirTur
Naše skupina prošla kousek prvního patra, jako DM to mám načtené cca do 10. Původně jsem měl taky obavy z nekonečného crawlu. Naštěstí tam jde mnoho situací řešit nebojově a jak to vypadá, čím hloubější podlaží, tím to bude zajímavější. Ono víš co, vždy to můžete zkusit a jak to bude drhnout, vylézt z tama a zkusit něco jiného.
7.1.2019 14:06 - ShadoWWW
Další info o nových produktech:
  • Ten produkt o lodích by měl vyjít na jaře. V podtitulu knihy (na spodu přední strany obalu) bude napsáno "Vše, co potřebujete, k plavbě na své lodi pro nejhranější hru na hrdiny na světě."
  • Letos vyjdou 3-4 knihy. Něco na jaře, něco v létě a něco na podzim.
  • Spelljammer tento rok nevyjde.
  • Podzimní produkty budou ohlášeny jako obvykle na velké streamované akci 17.-19. května.
  • V roce 2020 vyjde několik produktů, jež se dotýkají kultur, o kterých se obvykle moc nepíše.*
  • V týmu D&D momentálně pracuje 25 lidí.
---------
*Spekulace: může jít o Al-Qadim, Kara-Tur anebo Maztiku.
7.1.2019 17:34 - MarkyParky
wlkeR: k DoMM.

Teď zrovna lezeme do třetího patra.

Nebojových řešení je tam požehnaně, dokonce mi přijde, že některá jsou záměrně stavěná tak, že je člověk nesmí prorážet hrubou silou, jinak exne (ale je pravda, že to nehrajem v DnD, tak to může s obtížností zahýbat).

Kde je boj nevyhnutelný, jsou (zatím) protivníci celkem zajímaví a rozmanití (byť zrovna v prvním patře je trochu moc druhů .... no nebudu spoilovat, ale tam mé to zprvu vyděsilo, a až druhé patro mě trochu uklidnilo a třetí už vypadá v pohodě).


Taky je tam ale dost frustračních a trollících míst, které - pokud člověk není dostatečné naladěn na to, že to je Dungeon šíleného mága, celkem naštvou. Jako že zábava z nějakého překonávání překážek, řešení dílčí hádanky - a pak dost neadekvátní "odměna", která může být i trest.
9.1.2019 15:51 - Tarfill
Mám otázku na znalce pravidel ohledně multipovolání, respektive multiarchetypování u tuláka.

To, že mohu za určitých podmínek sloučit dvě různá povolání, víme. Akorát pořádně nevím, za jakých podmínek můžu vytvořit postavu s různým archetypem. Dokážu si to představit třeba u klerika, kde se jejich božská doména rozděluje hned na první úrovni. Ale fakt si to nedokážu představit u tuláka.

Když bych si tedy chtěl vytvořit postavu, která by první dvě úrovně měla klasicky tuláka, ale na třetí úrovni bych chtěl mít jeden archetyp od vraha, jeden od zloděje, jeden od zvěda, šviháka i šibala. Je to vlastně pravidlově možné? Stále budu jakoby na třetí úrovni a stále budu mít ke všemu zdat. bonus +2, i když jsem strávil na tulákovi úrovní celkem 7?

Podle mě takovýhle mix možný je, ale rád bych to měl potvrzené většinou...

EDIT:
A později, pokud bych v tomhle tulákovi odehrál dalších šest úrovní a čekal na další schopnosti od archetypu, musel bych těchto šest úrovní mít v určitém archetypu, nebo se to bere stále jako všeobecný tulák a tedy "šetřím" úrovně pro další rozdělení... Jak to vidíte?
9.1.2019 16:01 - krytah
Vůbec netuším, jak by to mohlo být. Pro zjednodušení bych to houserulem zakázal. :D
9.1.2019 16:01 - Log 1=0
Tarfill píše:
Podle mě takovýhle mix možný je, ale rád bych to měl potvrzené většinou...

Nejsem většina, ale tohle za možné nepovažuji. A vlastně nechápu jak jsi to myslel.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12066698074341 secREMOTE_IP: 35.175.174.36