Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
17.7.2019 21:58 - LokiB
ShadoWWW: safra, co na to řeknou puristé, když si dohodli pravidla a pak podle nich nemusí všechno být :)
Ale je dobře, že už mladým hráčům vysvětlují, že PJ řídí všechno ostatní kromě postav. Aspoň pak nebudou blbnout s nějakým tím společným vedením světa ;)
A práci PJ shrnuli taky dobře.

Jen teda, v Bílém hradě nebylo snad nikde psáno "PJ má vždycky pravdu! ... nebo kde to tam bylo?
17.7.2019 22:04 - ShadoWWW
Máš pravdu, to bylo až v Expertech. Ale pár podlostí ze strany PJ tam bylo zmíněno. Typu "jestli se dostali až sem, aniž by předtím navštívili cizí postavu XY, tak ať bez milosti zemřou." apod.

Jo, ten styl psaní je odlišný a osobně mi hodně sedne.

Díval jsem se už i na nějaké části z Essentials Kitu. Tam se mi líbí, jak nově strukturují takovou kampaň. Ale to je spíš pro starší než toto.

Každopádně se mi líbí, jak se teď Wizardi zaměřili na (relativní) nováčky a jak to dělají. Myslím, že nás čeká jedna hodně dobrá generace RPG hráčů.
17.7.2019 22:11 - PetrH
Proč mi to děláš?:))) dneska dětske dnd (mimochodem vypada to mooc hezky obsahově, škoda, že zvolili epub místo pdf) teď toto, jdu googlit, zda to googlw či aple nabizi ;)
17.7.2019 22:13 - LokiB
Jo Bílý hrad je psán nedobrým stylem, hodně se tam opakuje "musíš" a "nesmíš", "domanipuluj", "nedopusť". Prostě tak to psané být nemělo.

Schválně, jestli a kdy se začne projevovat efekt, že hráči ve větším počtu nebudou chtít hrát DnD, protože jim přijde už moc mainstreamové, prefabrikované a vyměklé :)
17.7.2019 22:18 - ShadoWWW
No já spíš čekám, kdy někdo přeloží nějakou PbtA hru. Fanoušků na RPG F i tady je na to dost.
17.7.2019 22:19 - Aegnor
Fanoušků je tady dost, ale berou to dost v klídečku.
17.7.2019 22:29 - PetrH
<off>Pokud vim, tak Marky ma na pbta konverzi drd, co hrajeme</off>
21.7.2019 07:34 - ShadoWWW


Na podzim vyjde remake Tyranie draků.
Dříve dvě knihy konsolidují do jediné. Chtějí taky dobrodružství opravit dle ohlasů hráčů, aby se lépe hrálo.
21.7.2019 12:41 - ShadoWWW
Essentials Kit jako nový Starter Set, remake Tyranie draků - člověk by skoro řekl, že to zavání DnD 5.5E. :o)
22.7.2019 08:26 - ShadoWWW
Fanoušci si všímají, že Tyranie draků bude první dobrodružství v historii DnD, které vyjde jako remake dobrodružství stejné edice.
22.7.2019 08:28 - Pan Bača
Tak to s tím překladem Tiamatina vzestupu asi počkáme až na ten remake.
22.7.2019 08:59 - ShadoWWW
Jo, to bude určitě lepší.
22.7.2019 12:33 - wlkeR
Tyranii jsem koupil, částečně odehrál (těžce prokládanou dobrodružstvími z Ligy) a prodal. Nedovedu si představit rozsah modifikací potřebných k tomu, abych si jí pořídil znova.
22.7.2019 12:37 - ShadoWWW
A mohl bys napsat seznam bodů, co se ti na ní nelíbily?
22.7.2019 13:39 - pilchowski
Já to nehrál ani nepilotoval, jen četl, ale ten hod s DC 65 je dobrej úlet.
22.7.2019 14:23 - wlkeR
ShadoWWW: Už to bylo dost dávno... A nebylo to nějak... pamětihodné.
Začal jsem Greenestem, který, podobně jako spousty jiných hráčů, roztrpčil ty moje oneshotem od Langdedrosy. Dračí líheň jsem myslím nahradil něčím vlastním a postavy odtud šly portem do "Phlanu," kde jsem navázal asi 2-3 dobrodružstvími z AL. Do Hoard se vrátily přes Naerytar (další rage kvůli skoro tpk), loveckou chatu a pak se šlo na létající hrad. S tím havarovali někde v lese, užnevímjak se vrátily do "Phlanu" a od tý doby už jsem jel jenom AL.

EDIT: Takže co se mi nelíbilo nevím, ale co se mi líbilo:
- Naerytar
- Lovechá chata
- Létající hrad.

Na 2 knížky nic moc matroše :(
27.7.2019 11:05 - PetrH
8.8.2019 12:04 - ShadoWWW
Jak tu už zaznělo, Target má až do konce srpna exkluzivitu na prodej Essentials Kitu. Hráči si ale začali stěžovat, že od začátku tohoto týdne si ho nemohou koupit. I když je normálně vystavený v regálech, tak když chce zákazník platit, tak systém hlásí: do září neprodejné. :-) Prý je to nastavení z centrály, které konkrétní obchod nemůže zrušit a kit prodat.

Essentials Kit stáhli i z online prodeje. V září by naštěstí mělo jít koupit EK všude.
8.8.2019 12:10 - sirien
Tak hlavně, že si za tu exkluzivitu určitě zaplatili :D
8.8.2019 12:14 - ShadoWWW
Jo, prý zaplatili vývoj celé té krabice. :-D Levá ruka neví, co dělá pravá.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10621500015259 secREMOTE_IP: 44.211.117.101