Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.9.2019 22:03 - ShadoWWW
Jo, toto výpadá rozhodně líp.
14.9.2019 20:59 - LokiB
No ale kromě warforged to zas tak moc Eberron pocit nedává
15.9.2019 04:21 - Sadako
ShadoWWW píše:
někteří recenzenti dobrodružství Descent Into the Avernus říkají, že by ho kvůli té tematice nehráli a že nechápou, že si Wizardi takto zahrávají, když ví, co to minule vyvolalo.

Můžeš sem ty recenze nalinkovat? Takové WTF chci vidět na vlastní oči.
15.9.2019 07:01 - ShadoWWW
Např. zde. (pozor, obsahuje spoilery)
15.9.2019 13:59 - Sadako
Dík. OLOL. Nijak to neromantizuje peklo, peklo je zlé, démoni jsou zlí a hráči jim jdou nakopat prdel a dokonce to tam říká zvláštní disclaimer.
Můj ty šoggote...
16.9.2019 05:48 - ShadoWWW
O té satanistické panice existuje starý vtip.

Píše:
"Why'd all these kids die?!?"
"Roll Investigation"
"1"
"It was Dongeouns & Dragons!"
16.9.2019 10:26 - Aegnor
Odsud

Kushadru píše:
chceme do kampaně zapojit i jídlo a počítaní šípu ( lost mine jsme hrali bez toho )

Dřív, než budeme řešit nějaký mechanický důsledky a podobně. Proč to chcete zapojit? Co od toho očekáváte? (Nemyslím to jako nějakou povýšenou otázku, jenom si myslím, že je fajn se nad tímhle zamyslet.)

Anyway, k té konkrétní otázce:
Kushadru píše:
jídlo mám obavy že pár členů bude zneužívat ( teda jestli to dobře chápu podle toho jak je v to PHB ) jestliže zásoby na 1den váží 2 lb (PHB str 150) a postava potřebuje 1 lb (PHB 185) na den aby nehladověla ( 1/2 lb se bere jako půl dne bez jídla) tak to znamená že 2 lb které jsou v zásobách se bere porce jídla aby postava byla "well fed" ? jestli to dobře chápu teda … příjde mi jako blbost aby 1 lb vážilo jidlo a 1 lb obal … jestli je to tak jak to chápu tak má otázka je jak hráče tak nějak nakopnout k tomu aby dodržovali 2lb porce na den protože par hráčů ve skupině budu určitě jist jen 1lb ( takže zasoby na jeden den vydží 2 dny ) aby ušetřili apod myslíte že když zavedu že ti co budou "well fed" dostanou jednu inspirační kostku jako odměnu za to ? napadla mě 1k6 ale nevím jestli je to moc nebo naopak málo

Takže, potenciální problém je "Bojím se, že postavy budou jíst polovinu toho, co by měla být várka jídla na celý den"?
"Řešení", co mně napadá jako takové první:
Tuhle jejich volbu zapracovat do popisů - jedou několik dní na tomhle režimu, tak pomalu začínají utahovat opasky, cítí, že prostě nejí tak moc, aby se pořádně najedli. Ne žádný mechanický postih, jenom prostě popisovat, jak se na ně jejich volba projevuje. Úplně ideální by byla situace, kdy část šetří a část jí normálně. Ten rozdíl se pak snadno vypíchne a třeba sami změní názor bez toho, abys musel jakkoliv sahat do pravidel.
16.9.2019 10:30 - sirien
Spíš pokud Ti přijďte že to někdo šmelí tak dej do popisů (cestování, táboření atp.) že sice jako nestrádá, ale má docela hlad - pokud to nepomůže tak mu po nějaký době na polovičních porcích dej třeba stupeň únavy - popř ho nech hodit nějakou záchranu nebo tak něco.

Ale asi bych z kraje zkusil nejdřív předpokládat, že to hráči šmelit nebudou a řešil bych to až kdyby se to dělo - ona tahle nedůvěra a preventivní akce nejsou moc "zdravý".
16.9.2019 10:48 - Kushadru
aegnor:
problém je v tom že 1 lb denně je dávka kterou postava potřebuje aby normálně fungovala pokud to teda bereme z pohledu pravidel
sirien:
jasný ale v partě je člen který šmelí vždy a všude bohužel proto už dopředu preventivní opatření
jasný pokud se ale bere že je potřeba 1 lb jídla na den tak za poloviční porci už máš postihy v PHB

proto mě právě mate zda ta vaha u zásob na den se bere jako 1 lb jídlo a 1 lb obal (pokud ano tak není co řešit a pravidla jsou "neprůstřelná") a nebo jestli je to prostě fakt pack (2 lb jidla) na well fed status

našel jsem zajímaví systém jídel ale nevím jestli to zapojovat nebo ne Food co si o tom myslíte ?
16.9.2019 10:57 - Lethrendis
Kusharu, což takhle pouze hráče vyzvat, aby do roleplaye zahrnuli HLAD? Z mé zkušenosti to funguje nejlíp, je to daleko zábavnější než počítat číslíčka a většinou i kratší, když nezačnou vymýšlet nějaké ptákoviny... což je zase ale zábava často veliká :)
16.9.2019 11:02 - obbivan
Kushadru: V důsledku ty jsi DM a pokud stanovíš, že bude denní příděl jídla 1 lb tak bude 1 lb. Pravidla jsou páteř této hry, která je dosti pružná a můžeš si je dle potřeby částečně ohnout.
Počítání jídla a celkové zátěže je jedna z věcí, která se dle mé zkušenosti moc neřeší. Já to v hrách standardně mám jen jako jídlo na den a hráči si udržují zásobu cca na týden v sušeném mase a trvanlivých potravinách, případně něco uloví atd. Pokud je uvrhnu jako DM někam bez potravin a příběh je na tom stavěný. Pak ano, je zajímavé začlenit postihy a počítání každého jídla.
Toto je jen můj osobní názor a zkušenost...
16.9.2019 11:16 - Kushadru
obbivan, Lethrendis , sirien, aegnor:
díky za rychlé odpovědi, připomínky a rady už jsme se rozhodl

a ještě jednou se omlouvám za ten offtopic v drakovi klidně to přehoďte sem ať to tam nestraší případně smažte
17.9.2019 20:46 - ShadoWWW
Descent Into Avernus se oficiálně odehrává v roce 1492 DR (Dobytí ráje :)).
17.9.2019 21:05 - exi
pdf je na skladě mimochodem.
18.9.2019 06:49 - Ugy
exi: na kterém skladě konkrétně?
18.9.2019 13:50 - Jezus
ShadoWWW píše:
O té satanistické panice existuje starý vtip.

Píše:"Why'd all these kids die?!?"
"Roll Investigation"
"1"
"It was Dongeouns & Dragons!"


;-D
19.9.2019 17:31 - ShadoWWW
Dnes v rámci UA vyšly nové obory barda a paladina.
22.9.2019 20:35 - Tarfill
Tušíte někdo, jestli náhodou není někde, třeba i v rámci UA nebo jiné fanouškovské skupiny, popsané povolání zápasníka jakožto podpovolání pro bojovníka? Takovyho zápasníka, který bojuje prioritně beze zbraně a snadno s člověkem hodí o zem?
Mám totiž silnou inspiraci si tohle povolání vytvořit, ale rád se nechám i něčím inspirovat...
22.9.2019 20:50 - sirien
Na tohle je spíš barbar než válečník.
22.9.2019 20:52 - Log 1=0
Pokud to chceš primárně hrát, tak bych vzal refluff mnicha, možná s jedním, dvěma levely brabara nebo bojovníka a jedním dvěma featy.
Pokud to tvoříš skutečně pro obecné užití, tak bych si ten build zkusil udělat stejně a přemýšlel u toho, co z něj ne/funguje tak, jak chci.
Inspirační zdroj bohužel nemám.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090015888214111 secREMOTE_IP: 3.90.33.254