Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
17.1.2020 06:41 - ShadoWWW
Píše:
Když se proměním zpět (dobrovolně volnou akcí), mám 5HP?

Ne, máš zase zpět svých 30 životů.
Píše:
b) Jsem poraněný druid. Aktuálně 5HP z 30HP. Proměním se na zvíře, které má max 50HP (to si naházím). Mám nyní - jako zvíře, 30HP?

Tady předně poznámka. Asi si to můžeš naházet, když se tak ve skupině domluvíte, ale zpravidla se bere průměr. Když se např. proměníš v kance, který má dle Bestiáře "Životy 11 (2k8 + 2)", tak máš zpravidla po proměnění 11 životů a neházíš si. (To je běžná praxe, ale samozřejmě ve skupině se můžete domluvit jinak.)
Zpět k dotazu: po proměně bys měl těch 50 životů, ne 30.
Píše:
c) Jsem poraněný druid. Aktuálně 5HP z 30HP. Proměním se na zvíře, které má max 20HP. Mám nyní -5HP !? Takže hned omdlím - protože 0HP. Což mne vrátí do podoby druida. Kolik mám nyní HP? 0 nebo 5 :)

Opět ne, po proměně máš 20 životů.

Jinými slovy, když se proměníš ve zvíře, nezáleží na tom, kolik životů jsi měl před přeměnou, aktuálně budeš mít tolik životů, kolik jich máš jako zvíře (tedy zpravidla ten plný průměr). Když v té zvířecí podobě přicházíš o životy, nemá to vliv na tvé životy jako druida. Zpět se proměníš buď dobrovolně (kdykoliv), nebo když ti jako zvířeti klesnou životy na.
Řekněme, že jako druid jsi měl 5 životů z 30, proměnil ses na kance – tj. máš jako kanec 11 životů – a postupně nebo najednou utrpíš zrannění za 11 životů přijdeš (takže máš jako kanec pak 0 životů), tak se chca nechca zase proměníš zpět na druida a máš zpět svých 5 životů.
Když se proměníš zprátky, tak máš zase tolik životů, kolik jsi jich měl před přeměnou (maximum i aktuální počet.) Jedinou výjimkou je, když utrpíš zranění, které překračuje počet životů zvířete, rozdíl se ti pak započítá do aktuálních životů druida. Příklad: Máš jako druid 5 životů z 25. Proměníš se v kance a máš 11 životů. V jednom souboji ztratíš jako kanec řekněme 8 životů, takže ti zbývají jako kanci 3 životy. Pak se dostaneš do dalšího souboje (pořád jsi kanec s 3 životy) a jedním útokem utrpíš zranění za 5 životů. Tj. měl bys mít jakoby -2 životy. V DnD ale nemůžeš mít méně než 0 životů, takže fakticky ti jako kanci klesnou životy na 0, proměníš se zpět ve druida s předchozími 5 životy, aale jako druidovi ti okamžitě klesnou životy o 2 (za ten rozdíl) a máš tedy 3 životy.
17.1.2020 06:59 - Jarik
Shadowww: Takže jako získávám X temporary HP, za proměnu do zvířete? (Ale použitelných jen v té zvířecí podobě)
Přičemž, když X klesne pod 0, tak přijdu o proměnu.

EDIT: ale cituji "Například, když ve zvířecí podobě utrpíš zranění 10 a zbývá ti pouze 1 život, navrátíš se do své normální podoby a utrpíš zranění 9. Pokud přebývající zranění nesníží životy tvé normální podoby na 0, neupadneš do bezvědomí."
říká něco jiného.

To cos uvedl ty, by platilo, kdyby tam bylo slovo zbývalo ti (místo zbývá ti).
17.1.2020 08:16 - Log 1=0
Jarik píše:
EDIT: ale cituji "Například, když ve zvířecí podobě utrpíš zranění 10 a zbývá ti pouze 1 život, navrátíš se do své normální podoby a utrpíš zranění 9. Pokud přebývající zranění nesníží životy tvé normální podoby na 0, neupadneš do bezvědomí."
říká něco jiného.

To cos uvedl ty, by platilo, kdyby tam bylo slovo zbývalo ti (místo zbývá ti).

Pravdu díš. Ale je to překlep, myšleno je to tak, jak píše ShadoWWW.
17.1.2020 08:20 - Arten CZ
Jsi druid, máš 30HP. Zranění tě sníží na 15HP. Změníš se v medvěda s 50HP max - změníš se tedy v medvěda s aktuálními 50HP.
a) Jako medvěta tě zraní za 49 HP, zbývá ti 1 HP jako medvědovi. Sám se dobrovolně změníš v druida a máš opět svých 15HP jako člověk před proměnou.
b) Jako medvěda tě zraní za 55HP. Měl jsi jako medvěd 50 HP, životy ti klesnou na 0 a zbývá ti 5 HP nepokrytého zranění. Automaticky se změníš na druida s původními 15HP a 5 HP si odečteš, takže ti jako druidovi zbyde 10HP. (pokud bys před proměnou jako druid měl 4HP, tak se po odečtení 5HP dostaneš pod 0 HP a upadneš do bezvědomí s -1HP)
17.1.2020 08:59 - Jarik
Díky. Aspoň nebudu žít v omylu.
17.1.2020 10:35 - ShadoWWW
Píšu si: upravit to do další verze překladu.
26.1.2020 20:48 - Kropy
Jak píši ostatní. Možná ti to nejde do hlavy tím, že druid díky proměně dostane většinou silnější útoky a "spoustu dočasných životů" nesrovnatelně s ostatními classami, ale je to tak ostatně power level druida na 3. úrovni stoupne do zavratnych výšin. Nicméně když už jsi to nakousl otázka na kolektiv jsem jediný komu to přijde nesmyslně silné a pracujete s tím nějak pokud takovéhoto druida máte ve skupině?
26.1.2020 22:23 - Xyel
Moon druida mám v družině dlouho a combat-wise je dost balanced na úrovních 1-9 -- dočasné životy jsou super, ale má strašně malé AC, takže dost tečou a zároveň má sice slušný dmg, ale fakt malý +to hit, takže nijak moc dps nedělá. Na desítce dostane elementála, což je do combatu naprostý úlet co se síly týče, ale je to jednou za long rest, takže celkem v pohodě.
Co je spíše drsné je scouting/dostávání se kam nemá přes "proměním se na ještěrku."
29.1.2020 04:43 - Kushadru
Zdravím nemáte někdo Rick & Morty vs. Dungeons & Dragons (kompletní i s postavama) v pdf ? za poslaní odkazu do zpráv bych byl velice vděčný :) předem díky

edit: diky za odkaz :)
24.2.2020 20:42 - ShadoWWW
UA - obory 3 část, dnes obor pro divutepce, druida a hraničáře. Trochu mi to zamíchalo s překladem divutepce. Původně jsem chtěl přeložit jeho základní obor "Battle Smith" jako "Zbrojíř", ale teď, když hrozí, že bude mít obor "Armorer", což je typický Zbrojíř, tak jsem s překladem Battle Smith trochu nahraný (chtěl bych použít jednoslovný název, klidně synonymum slova zbrojíř, ale nic mě nenapadá).
24.2.2020 20:44 - ShadoWWW
Jediné, co mě napadá, nechat Battle Smith jako Zbrojíře (konec konců zbrojíř, odvozený od slova zbrojit, v Česku dělal i zbraně) a Armorer případně nazvat Zbrojmistrem...
24.2.2020 20:48 - Jarik
Zbrojíř versus Platnéř?
24.2.2020 21:02 - LokiB
Jen pro upřesnění ... z wiki:

Zbrojíř nevyráběl zbroje, jak může název navozovat. Touto činností se zabývali brníř (vyrábějící brnění), helméři zhotovující přilby, ostrožníci zhotovující ostruhy, štítaři kovající štíty, nebo platnéř (kovající plátové zbroje).
24.2.2020 22:37 - Log 1=0
Druidský kruh hvězd?
Ou, ou ou.
Mechaniky jsou sice jiné, ale říct, že to bude mít odlišný feeling si netroufám.
25.2.2020 00:35 - ShadoWWW
Platnéř by byl skvělý... kdyby ten Armorer nebyl Iron Man jak vyšitý. Takže spíš něco jako Železňák. :-)

Sirien píše:
Zjednodušená 5.5 s prořezanym crunchem stupidit jako sou pravidla pro pohyb a vyházený bonusovky?

Here we go! Viz Dreadful Strikes hraničářova oboru v této UA. Skoro ukázkový příklad nového pojetí bonusovky.
25.2.2020 08:29 - ShadoWWW
Na fórech vládne názor, že z hlediska lore je to nejlepší UA s obory dosud. Lidé si taky všímají zaměření oborů divutepce na jednotlivé druhy kouzelných předmětů:

Armor-Armorer
Potions- Alchemist
R/S/W- Artillerist
Wonderous Items (Wearable)- Gadgeteer?
Wonderous Items (External)- Battle Smith
Rings- wait for it... Lord of the Rings
27.2.2020 22:21 - LokiB
Tak doufám, že se autorům podaří s Baldur's Gate 3 vyždímat potenciál 5E domrtě. Vypadá to z ukázkových videí, že se snaží o to, aby měl člověk pocit, jako když to hraje skutečně s kostkama u stolu.
27.2.2020 23:56 - Jezus
Taky vás na tom gameplayi tak štvalo, že se dělá hroznej kouzelnej efekt i u obyčejnýho dashe nebo to jsem v tom jen já :-)
28.2.2020 08:07 - LokiB
Nemuzu ric, ze by me to hrozne stvalo :)
28.2.2020 08:22 - exi
Jezus píše:
hroznej kouzelnej efekt

Všiml jsem si toho u skoku, že je to docela over the top na to, že prostě jenom... skočí :D
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10655093193054 secREMOTE_IP: 3.236.55.137