Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
22.8.2014 11:27 - ShadoWWW
Já myslím, že to byla spíš krycí přezdívka kvůli Googlu. Taky to tak někdy dělám.
22.8.2014 11:51 - woprock
D&D Adventurers League: Odkaz (heslo: tiamatilives)
spravne heslo je tiamatlives
22.8.2014 12:01 - kin
S krycímy jmény byla stejně nejlepší Sethi, ještě teď mám někde uložená pdfka do DnD4e co se jmenují "flowerpower" a "kybernetickasklizen" :)
22.8.2014 18:36 - Sparkle
Player's Handbook a Hoard of the Dragon Queen dorazilo do Prahy.
22.8.2014 18:46 - ShadoWWW
Fanouškovská tvorba: Vytvoření postavy z PHB pěti hody kostkou.

22.8.2014 19:46 - Vojtěch
A já furt proč se mi chtělo o víkendu do Mephitu...
23.8.2014 08:40 - ShadoWWW
5 důvodů, proč hrát D&D 5e.

Píše:
Player's Handbook a Hoard of the Dragon Queen dorazilo do Prahy.

Tento víkend se bohužel do Prahy nedostanu. :(
23.8.2014 08:54 - Gurney
Píše:
THAC0 is still, thankfully, dead.

:D
23.8.2014 19:46 - Vojtěch
Já už si pro to dojel. Zatím můžu pozitivně hodnotit matný pruh na kraji zadní strany, díky kterému knížka neklouže. Nejsem si jistý jak dlouho vydrží hřbet, protože se prostředek prohýbá při otevření. Vnitřek je graficky přïjemný líbivý s jednou výhradou. Na straně 73 je jakýsi pokus o tapiserii, který ale působí jako laciný počítačový výtvor a vysloveně do knihy nesedí. Vysloveně skvělý nápad jsou pak ilustrace u kondicí a tvarů kouzel. Taky je fajn, že jako u vydání 3E PHB je tu pár zkladních potvor, které fungují jako jízdní zvířata, companioni, summony a familiáři. Dá se s tím trochu hrát, ale hráč kouzelníka hlavně nemusí hrabat v bestiáři.
23.8.2014 20:01 - ShadoWWW
Vojtěch: Jaké povolání máš chuť si zahrát jako první? Respektive jakou postavu (rasa/povolání/zázemí) a proč?
23.8.2014 20:11 - Vojtěch
Jako první vytvořím barbar/rogue půl orka, kterého jsem hrál už v 3E a chci mít porovnání. Jinak jsem to pouze prohlížel, ale nečetl, tedy nechci hodnotit moc dopředu.
23.8.2014 20:44 - ShadoWWW
Záznam z třetího živého hraní Wizardů dobrodružství Lost Mine of Phandelver.
25.8.2014 20:41 - ShadoWWW
Old-school Aranea od Necromancer Games.
26.8.2014 18:20 - Quentin
Jak je na tom vlastně 5e s licencí?
26.8.2014 18:47 - Quentin
http://falsemachine.blogspot.cz/2014/08/non-magical-5e-characters.html

Tomu řikám krutá šikana sword&sorcery postav :D

když v 5e chceš nemagickou postavu, tak máš výběr jen z
Píše:
Barbarian – Berserker
Fighter – Old School Improv Fighter
Fighter – 4thy Asperger’s fighter
Rogue –Thief
Rogue – Assassin
26.8.2014 19:09 - York
Q: Z čeho je v takovém případě na výběr ve tvém D&D hacku? :)
26.8.2014 19:35 - Quentin
York: Na každym lvlu si vezmeš buď fighting-man (1d8hp a +1attack) nebo magic-user (1d4hp a +1mana). Při tvorbě postavy povyprávíš o backgroundu (cimz implicitně naznačíš, co máš za skilly) a vymyslíš si jednu special abilitu své postavě na míru (hrdlořez má cleave, barbar berserk, ranger peta, vynálezce vynalézání, elf telepatii etc.)

Ani se skoro nedá mluvit o povoláních. A ani to neni k diskuzi relevantní. Že ty jsi chtěl jen poprudit?
26.8.2014 19:54 - York
Q: Takže pokud chceš mít čistě nemagickou postavu, tak máš na výběr jen fighting mana a doladit ho musíš non-class abilitama a popisem.

Vyčítat class systému, že má málo class, mi přijde takové trochu podivné. Archetypální D&D čtveřice je warrior, cleric, magic user a thief a i s tím se vcelku dá vystačit, když si svoji postavu popíšeš tak, aby ti to sedělo. Naopak bych řekl, že čím víc to rozmělníš, tím hůř se bude hráčům vybírat, jaká class jejich konceptu nejvíc sedne.

Každopádně pokud si chceš stavět postavu zcela na míru, tak class systém prostě není dobrá volba, dovednostní systémy jsou v tomhle směru z principu věci lepší.
26.8.2014 20:11 - sirien
srsly?

V magických jsou... tři různí default magici (sorcerer, wizard, warlock), cleric, paladin, druid a bard. To je u mě 5. Že jde nemagika v nějaké variaci twistnout na magika - to není classa.

pak tam je jakési "mmmaybe" kde jsou 3 classy co jsou v podstatě nemagické, ale kolega bitchuje na detailech.

A pak jsou 3 čistě nemagické

Tahle čísla jsou překroucená tím že povolání která lze hrát obojím způsobem jsou zapsaná tam i tam a někdy několikrát, takže ten seznam vypadá opticky větší a víc vykloněnej.

V podstatě z toho čtu že 5e má non-magic, semi-magic, magic a could-be-magic-if-you-want classy že autor dostal hyserák, seškatulkoval si je aby to vypadalo ošklivě a tento hysterák o nesmyslu sem teď přeposlal člověk co nám sem opakovaně postnul anti-edition wars rant od Dungeon Bastarda, což tomu dává chutnou ironii... :D
26.8.2014 20:34 - wlkeR
Já především nepobírám, proč se ve hře Dungeons and DRAGONS řeší absence magie Oo;
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10588908195496 secREMOTE_IP: 34.227.112.145