Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
8.8.2014 08:54 - wlkeR
Po krátké přestávce na vědecké články se vrací překlad bestiáře.

V tomto okamžiku byste měli mít vše potřebné k odehrání 1. a 2. kapitoly. Pokud hráči náhodou najdou ten jeden magický předmět ve 2. kapitole, s tím si snad poradíte i bez pravidel :D
11.8.2014 10:33 - ShadoWWW
Doplněna 9. kapitola: Boj.
11.8.2014 22:01 - wlkeR
Překlad bestiáře dokončen (znova alfa verze, zatím bez korekcí).
13.8.2014 14:03 - wlkeR
Přídavek A: Kouzelné předměty (Opět jen čistý překlad)

Tak a jde se na revize!
20.8.2014 00:44 - ShadoWWW
Přidal jsem 10. kapitolu a část poslední (11.) kapitoly - Kouzla. Během následujících dní to budu aktualizovat. Každý den přibude něco.
20.8.2014 14:06 - ROBOcop
Parada ShadoWWW. Diky za tu praci, vypada o hodne dobre ;-).
20.8.2014 14:36 - ShadoWWW
ROBOcop: Díky za povzbuzení! Momentálně řeším, jestli dřív dokončit překlad všech kouzel, nebo spíš opravit všechny překlepy v předchozích kapitolách. Nejspíš asi prve dokončím ty kouzla, ať je to komplet (i na opravování).
24.8.2014 21:29 - Babaj
To neni fer.. elf vam ukaze jak hrat a ted prijdu i o monopol svadleny a pradleny :-))
25.8.2014 06:11 - Nachtrose
Babaj: myslis? Ja teda nevim,ale malokdo by asi chtel, aby mu po vyprani pradlo cpelo sirou...
25.8.2014 06:56 - Babaj
safra navic to patrilo do jinyho topicu :-))) chjo :_)
25.8.2014 16:00 - ShadoWWW
Překlad kouzel je kompletní. V nejbližší době (možná ještě během dneška) dodělám překlad stavů, tedy Dodatek A. Poté se vrhnu na kompletní zrevidování překlepů a hrubek v celých dosud přeložených pravidlech. A potom dokončím překlad Dodatků B a C.

Pemýšlím, jestli po přeložení Základních pravidel pro hráče prve přeložit Základní pravidla pro DM, nebo spíš PHB. Vypsal jsem proto anketu, kde můžete hlasovat. Anketa skončí, jakmile dokončím překlad Dodatku C.
26.8.2014 09:19 - ShadoWWW
Doplněny stavy (Dodatek A). Teď se konečně vrhnu na kompletní opravu chyb.
26.8.2014 09:57 - andreas
to ShadoWWW: prosím tě, můžeme někde najít ten tvůj překlad? Nebo ho poskytneš, až bude 100%? Díky:) a držím palce.
26.8.2014 10:08 - ShadoWWW
andreas: Ano, je to ke stažení, viz záhlaví teto diskuze, kde je:
Překlad Basic D&D (základní pravidla)

Ale ještě jsou tam nějaké překlepy, které teď budu ladit.
26.8.2014 10:59 - Gurney
Píše:
Pemýšlím, jestli po přeložení Základních pravidel pro hráče prve přeložit Základní pravidla pro DM, nebo spíš PHB.

Rozhodně základní pro DM, ať je to komplet i s radami jak na to.
26.8.2014 11:00 - ROBOcop
go ShadoWWW go :-). Parada, ty teda jedes jak motorova mys.
Jinak osobne jsem za Prirucku hrace:
1) Vetsina DM umi anglicky a na preklad pocka.
2) Hodne textu z DnD Basic se da pouzit i do Prirucky pro hrace coz je vyhoda.
3) Basic se bude urcite jeste dost upravovat.
4.9.2014 23:14 - ShadoWWW
Update (opět jsem ho uploadoval): Momentálně kontroluji a opravuji 4. kapitolu o zázemí. V rámci ní jsem doplnil zázemí šlechtice, co bylo doplněno ve verzi 0.2 a také zázemí uličníka z PHB, který sice v originálním dokumentu není, ale:
- Odkazuje se na toto zázemí jeden rámeček s doplňkovým textem o Tice a Artemis (který je BTW špatně, protože u zázemí pro Artemise vychází z betatestové verze zločince, tak jsem to opravil).
- Takhle je lépe rozvržený text v celém dokumentu.

Průběžně budu dále pokračovat v opravování.

P.S. Díky za podporu všem, co si cení mých překadů. :)
6.9.2014 00:14 - Dungo
Ahoj, moc se omlouvám, jestli to patří jinam, ale chtěl sem se zeptat které je poslední vydání pravidel? 5? nebo jsou nějaké vyšši? Rád bych si koupil pravidla DnD a když sem narazil na tyhle stránky, kde jsou přeložené, což je upřímně naprosto dokonalá a vynikající věc (klobouk dolu překladatelum) tak sem jen o kruček blíž k nákupu pravidel, tedka by mě ještě zajimalo, jestli jsou přeložené i pravidla přímo pro forgotten realms? A jak je to se stáhnutím české verze? píše se tu, že abych ty české překlady směl stáhnout tak musím vlastnit originální verze pravidel, ale u nás (třeba na fantasyobchod.cz) jsou k dispozici jen 4 verze. Tak sem tedka trošku zmatený co s tím :) stačí mít 4 verzi a mohu stánout tu 5tkovou? Snad to není moc zmateně napsané, ale stále sem plný euforie z objevených překladu :D ještě jednou dík moc :)

Zbyněk ak Dungo :)
6.9.2014 08:58 - wlkeR
K 5E je zatím k dispozici jen Starter Set a Player's Handbook, PH navíc dorazila do našich končin poměrně nedávno. 4E a 5E jsou bohužel dost rozdílné (hlavně páč 4E dost ulítla od standardního modelu a 5E je návrat), takže to chce trochu trpělivosti, kdyžtak hodit řeč s prodavači jestli 5E zvládnou objednat. Nicméně Basic verze je k dispozici online zdarma a totéž platí pro její překlad. Úplně nevím jak je to s překladem Starter setu, ale ještě mě nikdo nezažaloval, takže si to postahuj a hraj dokud můžeš (aspoň než vyjdou ostatní příručky.)
6.9.2014 10:14 - Dungo
Dik za rady ale ještě mě zajímá jedno. Jaká verze Forgotten realm je zde kompletně přeložená? předpokládám že 5 edice forgotten realm nebude přeložená ale koukal sem na 3 edici a tam je v popisku napsané že je přeložená jen nějaká čast zabývájící se rostlinstvem?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093248128890991 secREMOTE_IP: 34.230.35.103