Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
17.9.2014 08:11 - ROBOcop
ShadoWWW píše:
Základní verze Pravidel hráče je hotová!

Co dodat. Snad jenom: "ShadoWWW na hrad!!!" :-)
Ted snad najdu cas a i lidi vekove starsi, kteri maji chut si zahrat ale neumi anglicky.
17.9.2014 11:46 - Dungo
Asi to sem opět nepatří ale jaký je rozdíl mezi DnD a ADnD? sem to googlil a nic kloudného sem nenašel :/
17.9.2014 12:52 - ShadoWWW
Dungo: V roce 1977, na konci životního cyklu první edice D&D, se D&D rozdělilo na Dungeons & Dragons 2e (dnes označované jako BECMI) a Advanced Dungeons & Dragons - tyto dvě produktové řady vycházely ve stejnou dobu (něco jako DrD 1.6 a DrD+). Mezi oběma verzemi byly určité rozdíly, ale vzájemně byly kompatibilní. BECMI měla zjednodušená pravidla, oproti AD&D například neměla dovednosti, a vyšla postupně v modulech Basic Set, Expert Set, Companion Set, Master Set a Immortals Set (proto se dnes označuje jako BECMI). Je to podobné, jako když DrDo vyšlo postupně jako PPZ, PPP a PPE.

AD&D se dočkalo dvou edic a BECMI dokonce pěti verzí, ale byly mezi nimi jen minimální rozdíly (něco jako u DrD 1.0-1.6). BECMI v páté verzi vyšla jako jedna kniha obsahující veškerá pravidla pod názvem Rules Cyclopedia. Tato kniha je dodnes považovaná za jednu z nejlepších souhrnných knih D&D. BECMI zanikla při vydání AD&D 2e, kdy dál už vycházely produkty jen pro AD&D.

Když po krachu TSR koupila práva na D&D firma Wizards of the Coast, vydali novou verzi označovanou jako třetí edice (3E).

Dnes už AD&D jako produktová řada neexistuje, i když dodnes mate mnoho lidí, kteří si myslí, že AD&D je nová, vylepšená verze D&D.

EDIT: Docela přehledně to ukazuje tabulka na Wikipedii.
17.9.2014 17:14 - sirien
Kdysi sem to někde viděl (a někam sem to sem postoval, ale zabohy si nevzpomenu kam) jako velmi hezkej vývojovej diagram kde kromě edic byla zobrazená i návaznost (a ukončování) hlavních designových elementů
17.9.2014 17:26 - ShadoWWW
17.9.2014 17:42 - sirien
jo... až na to že jsem někde potkal i nějakou rozšířenou verzi v níž byly vyznačené různé designové elementy a milníky typu THAC0 vznik a zánik a podobně. Ale díky, myslim že sem sem postoval tuhle původní - tu rozšířenou zkusim ještě někde vyhrabat.
17.9.2014 19:26 - ShadoWWW
Když jsem u toho THAC0 - autoři z legrace dali THAC0 do PHB jako easter egg. :-) Schválně, kdo ho najde první. :)
17.9.2014 19:55 - Nachtrose
Mam pocit, ze jsem to tam zahlid. Snad jako neci jmeno? o.O
17.9.2014 23:13 - Dungo
ShadoWWW ty si prostě drsoň :) dík moc za obsáhlé vysvětlení :) klobouk dolu :) muhaha PHB a starter set 5e už je na cestě, snad do pátku bude doma :) natěšený jako děcko na vánoce sem :D :D :D Fakt dík za tyhle stránky i za práci, kterou zde odvádíte kluci (i holky samozřejmě pokud se nějaké zapojují ) :)
17.9.2014 23:20 - ShadoWWW
Už překládám kouzla z PHB, ale celkově je tam 363 unikátních kouzel, z čehož něco jsou kouzla obsažená už v Základní verzi, ale i tak to chvíli zabere. :-)

Naváděnou střelu jsem přejmenoval na naváděcí blesk, protože to lépe vystihovalo překlad i obsah kouzla. Update Základní verze ale bude až během zítřka.
19.9.2014 16:07 - ShadoWWW
Společně s kámošem, co je fanoušek Asterionu, v budocnu plánujem udělat aplikace pro Asterion a možná i něco pro Tariu. Fanoušci Asterionu dnes masivně stále ještě hrají DrD 1.6, protože nové hry nemají aplikace pro jejich typy postav a oni kvůli tomu většinou nejsou ochotni migrovat do jiného systému.

Když jim člověk řekne: Mrkněte na tento systém, který by vám mohl vyhovovat víc než DrD 1.6 a BTW, TADY jsou aplikace pro váš svět, tak by to mohlo fungovat.
19.9.2014 17:37 - Anduriel
No kdyby jste chtěli spolupracovat ještě s někým, tak se svou družinou už jsme na Asterionu jednu DnD 3.5 kampaň odehráli a teď v neděli rozjíždíme 5e kamapaň. A kdyby jste pomoc nechtěli, tak v nás najdete minimálně nadšené obdivovatele vaší práce :)
19.9.2014 17:46 - ShadoWWW
Anduriel: Dobré vědět. Určitě se na vás obrátíme. Ale bude to až ke konci roku. Čekáme na vydání DMG, kde by měla být zveřejněná kuchařka pro domácí vytváření pravidel, a ten vyjde až v prosinci.

Ale budu rád, když sem napíšeš vaše postřehy z hraní.
25.9.2014 02:20 - Dungo
Čaves :) tak starter set a Handbook je doma a tak mě napadá, přiložené dobrodružství je koncipované na přiložené předpřipravené postavy, resp. na postavy vytvořené dle basic pravidel nebo nebude vadit kdyby se náhodou objevil v družině například warlock? a ještě mě napadlo kdybych náhodou měl v družině méně hráču než je uváděný (tuším 4-5), ale třeba jen 3, šlo by snížit obtížnost menším množstvím nestvur nebo jim do cesty poslat slabší nestvurky? Jak by jste to případně řešili Vy? Dik za rady :)
25.9.2014 07:03 - shari
Z těch předpřipravených postav nemusíš brát nic, pokud se ti vyloženě nelíbí. Ale doporučuji mít tam alespoň jednu, co ovládá léčivá kouzla.
A s těmi potvorami - něco jim do cesty pošli a uvidíš, jak si povedou. Podle toho můžeš upravovat počty/statistiky.
25.9.2014 07:08 - ShadoWWW
Pošli jim do cesty třeba polovinu doporučených nestvůr a uvidíš. Vždycky je lehčí zvýšit obtížnost souboje (třeba tím, že doběhnou posily), než ho v průběhu souboje snižovat.

Co se týče postav, použij jakékoliv, ale doporučuji použít ideály, vady a pouta z předpřipravených postav, protože poutají postavy k dobrodružství a světu Forgotten Realms a dávají hráčům důvody a vodítka.
25.9.2014 10:45 - Dungo
No napadlo mě, že kdybych si nikdo nechtěl vzít klerika tak bych jim ho tam přidal jako NPC co by poslali s nima, třeba 4 bratra těch tři trpasliku.

Dík za rady :)
25.9.2014 11:49 - Dungo
Jde vám vytisknout to dobrodružství? poprosil sem kamoše jestli by mi to nevytiskl ale 3x mu to po 4 stránce hodilo error :/
25.9.2014 12:27 - ShadoWWW
Mně jo. Jestli mu to nejde, ať si to stáhne (Soubor > Stáhnout jako) a vytiskne ze stáhnuté kopie.
25.9.2014 14:15 - sirien
Dungo píše:
No napadlo mě, že kdybych si nikdo nechtěl vzít klerika tak bych jim ho tam přidal jako NPC co by poslali s nima, třeba 4 bratra těch tři trpasliku.

Pořád trvám na tom, že nejlepší klerik je ten který nemá žádná léčivá kouzla. Všichni hráči se v ten moment budou modlit ke všem bohům kdykoliv, kdy DM vezme dvacetistěnku do ruky...

Mimochodem, viděl si Gamers 2: Dorkness rising? Jsem si jistý, že Tví hráči ocení vlastního sira Osrika :D
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088941097259521 secREMOTE_IP: 44.223.70.167