Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
25.9.2014 14:20 - Vojtěch
A pod toto bych se podepsal taky! :D
25.9.2014 15:03 - Nachtrose
NPC klerik mi tak nejak pripomenul tohle:

25.9.2014 15:31 - wlkeR
Pokud si družina dá bacha, a to jako hodně bacha, můžou ve třech dát všecky nepřátele co na ně dobrodružství pošle. Jen první úroveň je taková HODNĚ křehká (tam se doporučuje třeba dávat průměrný zranění, aby pár blbých hodů =/= tpk). Od druhý jsou postavy vlastně už docela nabušený a něco snesou.

Já se rád vychloubám tím, že jsem to dobrodružství dal sólo jako gamebook prakticky bez škrtů. Chce to HODNĚ taktizování a blbýho štěstí, ale o to hustější zážitek to je. Toliko řečeno - přizpůsob se skupině. Pokud jsou to hardcore hráči, nech potvory jak jsou. Pokud je to naopak skupina kterou úplně neznáš, resp. která není moc dobře sehraná (viz. naše online hraní), tam může bez nějaké extrémní smůly TPK hrozit i 5 postavám.

Krom "posil" je dobrá i metoda "berou rukojmí/otroky/krmivo/???" - nechat postavy pohozené někde bez gearu a s 1 životem. "Escape with your bare life" dobrodružství mohou být veselá.
25.9.2014 15:43 - Anduriel
Teď v neděli jsme hráli úvodní část dobrodružství s 5 postavama a přišlo mi to akorát. Lehčí souboj přežili všichni s pár zraněnímy, větší souboj by už bez klerika skončil možná i definitvní smrtí jedné z postav. Ale jak psal wlkeR, je to hlavně na té první úrovni, dva úspěšný hody, nebo jeden kriťák a většina slabších postav jde na nulu.

Musím ale říct, že se mi to líbí. Hráči co hrají za postavy s míň HP se prostě musí starat o to, aby se k nim protivník nedostal a ideálně aby je ani nesestřelil, silnější postavy manévrují tak, aby jim to umožnili.

Popravdě, měl jsem z těch soubojů moc dobrý pocit.
1.10.2014 11:58 - PetrH
Ctu basic a chci se zeptat chyby ci trosku texty tahajici za oci sem?
Str. 44kap. 5 odstavec 2 zbrojí, braní, batohů chybi z
1.10.2014 14:21 - ShadoWWW
Díky! Během týdne vydám opravené PDF. Kdybys ještě něco našel, dej vědět.

Jinak pilně pracuji na kouzlech z PHB, ale chvilku to ještě zabere. Je jich fakt hafo.
1.10.2014 14:57 - Anduriel
A děláš "jen" na překladu, nebo máš v plánu je upravit do nějaké přehlednější podoby? Třeba jak to bylo v 3.5E, tedy jméno+krátký popis kouzla, případně i do čího spell listu patří. A pokud ne, nenarazil jsi někde na takvýto fan made seznam? Klidně i v AJ, sám jsem hledal, ale neúspěšně, dík.
1.10.2014 15:08 - PetrH
no ver, ze za me zatim ten uvod bohate staci:) docela bych si neco dal, musim si nekde nakouzlit cas....
1.10.2014 15:23 - ShadoWWW
Anduriel: Mrkni na aktuální překlad Základní verze, kam jsem u kouzel právě přidal řádek s povoláními, které to kouzlo mohou seslat. Možná lépe je to vidět z TÉTO ukázky kouzel z PHB. Udělat samostatné seznamy pro jednotlivá povolání by taky neměl být problém. Jen prve chci udělat překlad všech kouzel v PHB.

Kompilace seznamů v angličtině jsou například zde.
1.10.2014 15:47 - Anduriel
ShadoWWW: Díky, ty seznamy v angličtině jsou supr. Ještě pořád tam ale není co hledám... měl jsem na mysli jestli existuje (nebo je v plánu) spell list kouzel s anotací... něco jako: Fireball (1 action, V,S,M, Instantaneous): Explosion of flames deals 8d6 fire damage.

Přijde mi že takhle když bych chtěl třeba jako DM přiřadit nestvůře kouzlo nebo spell like abilitu, tak nemám prakticky jinou možnost jak zjistit co které kouzlo dělá, než si ho vyhledat a přečíst celé. Což když nevím přesně co hledám a spíš rychle pátrám po něčem zajímavým, není úplně praktický. A podle názvu si často nemám šanci udělat představu.

Každopádně díky za Tvoji ohromnou práci na překladech, já i mí hráči jsme Ti neskonale vděční :)
1.10.2014 16:00 - ShadoWWW
Aha, takto to myslíš. Snad by se i něco takového dalo vytvořit. Bohužel je to v současné době nad moje časové možnosti. Snad to vytvoří nějaký jiný fanoušek. :-) A díky za podporu!
2.10.2014 10:07 - PetrH
ShadoWWW: diky za praci tobe a tymu...
somri somri basic set by chtel SM manual :)
2.10.2014 10:52 - ShadoWWW
SM?
2.10.2014 11:03 - Vojtěch
A nyní lekce němčiny s Karlem a Egonem, "Alles Gutte!"
Prosvištíme si slovíčka!
Nová praktická kočka, mňau. Die neue praktische Katze, Miau.
Devíti-ocasá kočka, jau! Die neun-schwanzige Katze, Autsh!
2.10.2014 12:00 - PetrH
ShadoWWW píše:
SM
... ale to uz blbu DM:)
2.10.2014 12:05 - Vojtěch
;)
2.10.2014 12:47 - ShadoWWW
Aha. :-D Jo, je v plánu (kousek už jsem začal). Největší poptávka je teď po kouzlech z PHB, protože je využijí všechna kouzlící povolání a navíc v originále chybí přímo u jednotlivých kouzel údaj o povoláních, které je mohou sesílat.

Jakmile to bude (a už to bude brzo), tak pak mají hned prioritu Základní pravidla pro PJ (DM), hlavně kvůli bestiáři.
2.10.2014 15:15 - wlkeR
Píše:
SM?

Spiritmaster :D

EDIT: Nebo něco horšího.
2.10.2014 15:57 - PetrH
No tak jsem ooukal na tu en v 0.1 dm a nastesti toho neni tolik:) takze pockam, stejne bych navic radej hral:)
2.10.2014 16:43 - ShadoWWW
Na srazu RPG F si to můžeš zkusit zahrát (mimo jiné hry). (A předpokládám, že i na srazu Kostky.)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074680089950562 secREMOTE_IP: 34.204.196.206