Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
2.10.2014 16:49 - PetrH
No jak bych to jen definoval:) rodina, dve deti z toho jedno 2 mesice, 3-4x tydne trenink hokeje se synem, firma, prace a sem rad ze vecer jdu spat:/ takze se ookusim udelat si rezerve v diari na dnd day co mi psala sparkla o 22/11
7.10.2014 23:59 - Maugir
wlkeRe a ShadoWWWe, díky moc za přeložení dobrodružství i pravidel, občas mi to dost pomohlo ujasnit si detaily (zejména v dobrodružství). Nejvíc vděčný jsem ale za odkazy na krásné barevné mapy pro hráče - vytiskl jsem je a postupně odkrýval, jak postavy procházely podzemím, a bylo to výborné! Ještě jednou díky a těším se na další překlady.
14.10.2014 22:31 - wlkeR
Padl mi do tlap Monster Manual. Vzhledem k tomu, jak jsou příšery v něm prezentovány, bych mohl čas od času (=až se dostanu k nějaké té prokrastinaci) udělat jednu nebo dvě jako jednohubku. Pokud je ještě nikdo nedělá, zabral bych si draky :P
15.10.2014 07:36 - ShadoWWW
Tak skvěle! Já dělám teď na kouzlech z PHB. Už bych je měl hotové, nebýt toho poranění rohovky. Po nich chci přeložit Základní pravidla pro PJ (DM).
15.10.2014 07:58 - kin
Prý poraněni rohovky...sirien nám řekl o té kompromitující zprávě ohledně fatu co jsi mu poslal...muhehe :D
15.10.2014 07:59 - ShadoWWW
Jo té. :D Tak už to prosáklo. :) Nicméně závěr je stejný. :)
16.10.2014 10:41 - ShadoWWW
Doplnil jsem do záhlaví odkazy na stažení překladu všech kouzel z Příručky hráče. Spolu s ostatními pravidly v Základní příručce to tvoří už zhruba polovinu obsahu Příručky hráče. (U všech konkrétních kouzel jsem doplnil informaci o tom, jaká povolání je mají ve svém seznamu kouzel.)

Nyní se zas na chvíli vrhnu na Základní pravidla pro DM (PJ). Dělám taky na layoutu Sirienova překladu Fate Core. Ten totiž taky rozhodně stojí za pozornost. (V layoutu ale ještě veřejně dostupný není.)

Také bych vás rád požádal, jestli byste mohli hlasovat ve dvou nových anketách. Dost mi to pomůže. Jde hlavně o to, že Wizardi v žádné formě nezveřejnili dostatečně kvalitní zdroje všech ilustrací, aby se dala udělat 100% kvalitní ilustrovaná verze překladu v originálním vzhledu. Tak abych věděl, jak moc úsilí na to vydat.
16.10.2014 10:57 - ShadoWWW
Abych nezapomněl: Během víkendu ještě projdu celý překlad kouzel a opravím případné překlepy. Zveřejnil jsem ho už teď, aby z něj mohli hráči čerpat pro své víkendové hraní.
16.10.2014 12:18 - Dukolm
Jen tak letím okolo, ilustrace z oficiálních PDF vytáhnout nejdou?
16.10.2014 12:19 - ShadoWWW
Oficiální PDF neexistují.
16.10.2014 14:08 - ROBOcop
To znamena zebys ilustrace chtel nove skenovat ve vysoke kvalite a pak pridavat do ceske verze pravidel?
16.10.2014 14:12 - ShadoWWW
ROBOcop: Stačilo by ilustrace, přičemž některé jsou oficiálně ke stažení. Ta poslední verze, co jsi sem dal, je hodně dobrá, ale ideální by bylo 300 DPI.
16.10.2014 14:30 - ROBOcop
ShadoWWW: Asi jedina moznost je to naskenovat - pekna dupacka. Ale zkusim pohledat ne netu a dam vedet.
BTW Velke diky za kouzla ... uz jenom to mnozstvi je ohromujici. Klobouk dolu. Posilam je hhned budoucim ceskym spell casterum ;-)
16.10.2014 18:31 - PetrH
To je silene:) spis nekdy? Tleskam a obdivuji
17.10.2014 08:41 - ROBOcop
ShadoWWW: Dej pls vedet az bude finalni verze kouzel (oprava preklepu). Napadlo me udelat ceske karty kouzel. Je to pouze prace Copy - Paste a pokud by nekdo udelal layout tak bych to klidne nalil do tech karticek. Layout pro CB i barevny tisk. Idealni by bylo mit treba Excel a vsechny data propojit s tim layoutem. Pak bychom mohli ten Excel vyuzit i jako databazi kouzel v cestine.
Jaky mate na to nazor? Just an idea.
21.10.2014 23:43 - ShadoWWW
Korekce kouzel stále ještě probíhají.

Ale abyste se nenudili, dal jsem do záhlaví malou ochutnávku ze Základních pravidel D&D pro PJ.
22.10.2014 07:02 - PetrH
teda takto nas namlsat:) uz se nemuzu dockat, vypada to velice dobre
22.10.2014 21:05 - wlkeR
Achjo, místo prázdnin máme ve škole 6-hodinový porady =.=
Mé plánované překlady se odkládají asi na Vánoce, pokud si zas někdo něco nevymyslí :(
6.11.2014 14:56 - ShadoWWW
Aktualizovaná ukázka ze Základních pravidel D&D pro PJ. (V záhlaví) Doplněn zbytek statistik nestvůr + cizí postavy.
7.11.2014 08:20 - ROBOcop
ShadoWWW: Parada, diky ... uz teda chybi pouze Tvorba bojovych stretnuti a par magickych veci, pokud nepocitam slepak :-).
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08556604385376 secREMOTE_IP: 44.221.46.132