Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
12.1.2015 00:45 - ShadoWWW
Arten CZ: Díky za upozornění. Vůbec nechápu, jak je možné, že to tak dlouho ucházelo mé pozornosti. Doplněno. Zde je zajímavé, že v playtestu explicitně psali, že na každé nové úrovni kouzelníka si postava může zapsat do své knihy kouzel dvě nová kouzla. Ve finálních pravidlech to chybí, a tak je zcela odkázána na to, co najde během dobrodružství.

Dungo: Také díky za upozornění. Tady naopak chápu, jak to, že mi to vypadlo. Předělával jsem tam masivně layout grafiky a pak jsem se k tomu zapomněl vrátit. Doplněno.

Co se týče DnD Figurek, zkus se zeptat spíš ve vedlejším vlákně. Tam si toho nejspíš všimne někdo povolanější.

Za sebe můžu říct, že starší D&D figurky jsou zpravidla pěknější než ty novější. Taky jsem hodně používal figurky pro DrD+, ty mi přišly taky pěkně detailní.

Chce to ale figurky vždy vidět na vlastní oči, na obrázku to může mást. V Praze je mají např. i v Černém rytíři.
12.1.2015 00:45 - ShadoWWW
Aktualizován překlad PHB o zbytek tuláka.
12.1.2015 07:13 - Arten CZ
2ShadoWWW: Já jsem to s dvěma kouzlama každý další lvl našel jak v PHB tak v Basic (strana 114, resp. 31)

LEARNING SPELLS OF 1sT LEVEL AND HIGHER
Each time you gain a wizard level, you can add two
wizard spells of your choice to your spellbook. Each
of these spells must be of a level for which you have
spell slots, as shown on the Wizard table. On your
adventures, you might find other spells that you ean add
to your spellbook (see the "Your Spellbook" sidebar).
12.1.2015 09:47 - ShadoWWW
Jo, teď vidím, že tak je to i v překladu. V playtestu to ale měli v rámci té části o knize kouzel.
13.1.2015 00:58 - Dungo
Shadowe mám dotaz co tedka budeš překladat? :) předpokládám že se pustíš do zázemí asi vid? :) a kdy budeš dodělávat zbytek spellu? nebo se mi to v té složce špatně zobrazuje? mám tam 4 soubory :)
13.1.2015 08:58 - ShadoWWW
Dungo: Ano, teď pokračuji na zázemích. Všechny kouzla z PHB jsem přeložil jako první, ale teď se dívám, že při reorganizaci se to někde ztratilo. Ty 4 soubory jsou udělané navíc proto, aby každé povolání mělo vlastní seznam kouzel a zjednodušilo to výběr. Postupně dodělám ta povolání, co ještě chybí.

Každopádně večer tam hodím ten překlad všech kouzel, co tam teď chybí. Zrovna u toho aktualizuji překlad kouzla nákaza. V originále měl špatný slovosled, což vedlo k chybné interpretaci a autoři ho pak na twitteru objasnili.
13.1.2015 11:59 - Dungo
Jasně dík moc :) ještě ty zázemí a snad i začneme hrát :)

Good job :)
13.1.2015 21:26 - Atterdag
Opravdu skvělá a záslužná práce!!!
14.1.2015 11:15 - ShadoWWW
Kouzla jsem tam nahrál, uktualizace se zázemími bude co nevidět.
15.1.2015 00:31 - Dungo
dik moc :)
15.1.2015 00:51 - ShadoWWW
Tak už je překlad aktualizovaný i o další kapitolu - Osobnost a zázemí.
15.1.2015 00:52 - Dungo
lol :D ty si prostě magor :D :D :D jde se číst :D a co plánuješ překladat dál? :)
15.1.2015 01:04 - ShadoWWW
Trochu graficky okořením kapitolu o vybavení (text je kompletně už v Základních pravidlech) a pak se vrhnu na 6. kapitolu (Možnosti přizpůsobení), která zas pro změnu není v Základních pravidlech v podstatě vůbec.
15.1.2015 07:20 - sdasda777
Taky velmi děkuji. Nedávno jsem si pořídil 4E tak jdu srovnávat :D
15.1.2015 08:44 - ROBOcop
ShadoWWW: Diky pane za preklad. Jak se rozjedes, nejde te zastavit ... coz je pro nas vsechny jenom dobre :-). Tesime se na dalsi upravy.
17.1.2015 15:03 -
Chci se zeptat, jestli někdo v Brně pravidelně hraje 5E na Asterionu? Jinak jsem objevil ten překlad a vážně klobouk dolů. ;)

A s aplikacemi na Asterion bych i rád pomohl.
17.1.2015 18:00 - Anduriel
Já v Brně (a v Adamově) vedu jednu družinu, hrajeme 5e na Asterionu, o tom jak je to pravidelné by se dalo polemizovat :) Když je čas tak hrajeme :)
18.1.2015 00:27 - ShadoWWW
Překlad 6. kapitoly je hotový. Protože se ale nachází za kapitolou s vybavením, se kterou si chci graficky trochu pohrát, tak jsem zatím zveřejnil jen jednoduchou tiskovou variantu 6. kapitoly ve zvláštním souboru moznosti_prizpusobeni_tisk.pdf pro ty, kdo si to chtějí přečíst dříve.
18.1.2015 13:24 - ShadoWWW
Tak to nakonec šlo rychleji, než jsem myslel. PHB je tedy aktualizovaná až do konce První části. Zbylé dvě části jsou komplet už součástí Základních pravidel, takže příští aktualizace bude spíš jen o formálních grafických úpravách. Zbývá tedy přeložit jen zbytek dodatků, co nejsou v Základních pravidlech a pak ještě nějaké další formální úpravy jako tiráž, stránka s obsahem apod.

A pak se vrhnu na DMG, což je moje nejoblíbenější knížka v každé dosud vydané edici.
18.1.2015 17:37 - Dungo
klobouk dolu pane :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079229116439819 secREMOTE_IP: 18.204.42.89