Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.2.2015 09:01 - Atterdag
Je to super!!! Ale určitě si stejně všichni kupte i originály - jsou to krásné knížky. Shadowovy překlady použiju pro neangličtináře:)
13.2.2015 22:28 - Dungo
No já si právě kupoval originály, že je budu mít jen do sbírky a pak sem narazil na D20 a zrodil se nápad si DnD zahrát :) A jen díky jisté skupince nadšenců co dali naději neangličtinářum :) ještě jednou díky moc :)
18.2.2015 15:28 - PetrH
ShadoWWW: velike diky
20.2.2015 08:10 - ROBOcop
ShadoWWW: U verze pro tisk nestaci pouze odstranit barevny podklad a odstranit celostrankove ilustrace? Nebo planujes uplne prekopavat layout a odstranit vsechny ilustrace? Podle by to byla skoda nechat tam pouze holy text a tabulky.
20.2.2015 09:23 - ShadoWWW
ShadoWWW: To je otázka. Odstranit podklad a obrázky znamená, že někde vzniknou zbytečné velké bílé plochy. Jsou ještě dvě další alternativy: nechat jen holý text a tabulky, čímž se ušetří papír, nebo odstranit jen podklad a obrázky nechat. Nahodím to do ankety a uvidím, co zvítězí.
20.2.2015 14:42 - PetrH
mimochodem, hrál jste již někdo kampaň dle basic rules ?
20.2.2015 14:56 - ShadoWWW
PetrH: My jsme hráli podle Starte Setu, přičemž dvě postavy v průběhu zemřely, tak se vytvářely nové dle Basic Rules. Teď hrajeme Tyranii draků a postavy jsou a hrají podle Příručky hráče.
20.2.2015 17:44 - PetrH
bych si nejaky oneshot v dnd jako hrac v praze dal;)
20.2.2015 21:07 - ShadoWWW
PetrH: V Praze se zkus domluvit se Sparkle, ta by ti určitě ráda pomohla zorganizovat otevřené hraní v Mephitu. Jinak tady většina pražského osazenstva hraje 13th Age. Kdybys chtěl, můžeš se teď v pondělí zúčastnit naší hry přes Google Hangouts. Bude nám chybět pravidelný DM, tak budeme hrát one-shot z Ligy dobrodruhů. Stačí, když tu budeš v pondělí kolem 18:30 a my tě už v našem vlákně navedem, jak si spustit hru. Stačí mikrofon a sluchátka.
21.2.2015 18:28 - PetrH
[offtopic]
Díky za nabídku, ale to asi kvůli práci nedám. Zkusím sledovat, třeba se v Mephitu něco objeví... obecně na hangouty mám doma více než nepříznivé podmínky v podobě malých řvounů:)
[/offtopic]
21.2.2015 19:06 - wlkeR
Mám trénink v ignoranci malých řvounů díky mému zázemí "Učitel na škole obsahující 2 oddělení MŠ."

Čistě podle Basic rules jsem nikdy nehrál, protože Core 4 povolání mě nikdy nijak zvlášť nebraly. I když jsem nic jiného k ruce neměl, pořád jsem aspoň oprášil poslední verzi playtestu, abych měl featy.
3.3.2015 16:39 - wlkeR
Rozhodl jsem se že je třeba abych něco dělal ohledně odpolední strávených hraním MMO, takže věnuji vždycky jedno odpoledne v týdnu překladům. Jako první zkusím zrevidovat Fendelver (a když budu hyperaktivní, seženu si ten aťužjetocokoli v čom ShadoWWW dělá ty PDFka a naučim se s tim pracovat), další na programu jsou buď Expedice nebo Encounters, případně pokud jsou nějaké požadavky, při jejichž plnění nepolezu nikomu do zelí, sem s nimi.
3.3.2015 16:46 - ShadoWWW
InDesign. Ale jak to uděláš ve Wordu či čemkoliv, tak to předělám. Momentálně dělám spolu s Arledem na opravách překlepů v překladu PHB a na překladu DMG. (Tam už jsem na 30. straně a první draft zveřejním po dokončení První části.)
3.3.2015 17:08 - wlkeR
Nó, já myslim že když mi rupne v bedně z učitelství a budu se chtít vrátit k předchozí profesi tiskaře, tak znalost tohohle bude jen výhodou :) Doteď mi stačil Corel a Fotošok, ale taky jsme zkrachovali XD Ehm.

Jinak myslim že na nějakej projekt už 2 lidi jsou dav, nejradši dělám sám. Pokud je nějakej konkrétní příděl, tak bych se s ním mohl nějak vypořádat, ale na aktivní spolupráci jsem moc líný a nevyzpytatelný :D Ale jako první určitě Fendelver, ať maj lidi všecko hezky pohromadě.
3.3.2015 17:57 - Alwaern
@wlkeR: nicméně, jestli budeš překládat geografické a jinak specifické termíny Faerunu (Sever), hoď sem překladový klíč, aby se něj mohli podívat ostatní. Díky.
3.3.2015 18:36 - wlkeR
Um, používam oficiální (tady z webu) a místopis vkládám přímo do map. Takže jediný neregistrovaný překlady jsou vlastní jména, ale ty snad nikdo neřeší.
3.3.2015 20:28 - Alwaern
Většinou ne, kromě některých (Taern, Alustriel, Scyllua a pod.)
3.3.2015 22:58 - Malabar
Za me musim rict, ze preklad expedic bych uvital :)
4.3.2015 13:55 - wlkeR
Jjo. Tak bych řekl že z InDesignu mě klepne o něco pomaleji než z průměrného sezení nad Wordem, protože zatímco u Wordu mě za použití textových polí zatracovali, tady se to tak nějak očekává takže jakž-takž dobrý.

Ale obrázky stejně pudou přes fotošok.

Takže hle! Sexy cover arts (EDIT: Éééé... Sexy ... obálkové umění? Toliko k titulu překladatel.) :P
4.3.2015 14:47 - PetrH
nam :-P
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092931032180786 secREMOTE_IP: 3.238.233.189