Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
4.3.2015 14:52 - ShadoWWW
Na první pokus pěkné! Jen bych posunul to textové pole níž, aby nebylo tak naňahňané u toho obrázku; dole máš dostatek místa. A AGE 12+ změnit na VĚK 12+. :)

Doufám, že to s tím InDesignem nevzdáš, protože jakmile do něj pronikneš, tak zjistíš, že nemá konkurenci. :)

Photoshopu se vzdávat nemusíš, protože brzy zjistíš, že tyto dva nástroje jsou notně provázané. Např. tím, že když si ve Vazbách klikneš na obrázek o dáš Otevřít v, tak si tam můžeš upravit obrázek ve PS a změny se po uložení hned projeví v InDesignu. Stejně tak můžeš na stejném místě ve Vazbách nalistovat pozici obrázku v Bridge. Obrázky můžeš vkládat jako vazby přes CTRL+D, nebo je přímo importovat do ID souboru. Když tam dáš obrázek jako vazbu a pak ho upravíš (třeba v PS) a pak otevřeš ID soubor znovu, tak ti hned oznámí, že originál byl změněn a jestli chceš obrázek aktualizovat.

Dobré je hned na začátku práce si rozvrhnout Master Pages (Vzorové stránky) a ušetřit si díky tomu práci s opakujícími se prvky. Taky je dobré si hned na začátku na Vzorových stránkách rozvrhnout vrstvy.
4.3.2015 15:00 - ShadoWWW
A vůbec, co bych chodil kolem horké kaše. Tady máš šablonu, kterou je potřeba jen trochu doupravit.
4.3.2015 15:15 - wlkeR
Eh, hnidopichu :D Fajn změněno, ikdyž to provázání jsem nějak nenašel a Bridge jsem chtěl po minutě praštit do ... někam.
A jináč se v tom tak nějak budu hňahňat, poté co jsem objevil provázání těch textových polí mi to nijak extrémně hlavu neláme (zatím, pak začnu řešit číslování stránek a - jak to říkáš - jako bonusovou akci se rozzuřím.)
4.3.2015 16:10 - JanoS
Co rikate nam pridanim nejakych errat do dokumentu? Pripadne boxu popisujicich jak upravit encountery pro skupiny na jinem levelu? Nebo chcete to jen puristicky prelozit?
4.3.2015 16:32 - wlkeR
Popravdě řečeno zamýšlím udělat pro Fendelin ještě "enhanced" edici s mými poznámkami nasbíranými během těch asi 3 her co jsem s tím jel. Úpravy encounterů na jiném levelu ale neplánuju, protože je to prostě pro 1 - 4 a když už je souboj OP, můžou postavy většinou stáhnout ocas mezi nohy a zmizet.
4.3.2015 16:35 - ShadoWWW
To se mi na tom dobrodružství líbilo, že někteří protivníci zavání TPK a někdy je lepší stáhnout ocas a po špičkách odejít, jak píše wlkeR.
4.3.2015 21:50 - Andy
tá šablóna mi je známa... ShadoWWW
4.3.2015 22:44 - Dungo
vlku jen do toho :) vypadá to luxusně :)
4.3.2015 23:39 - sirien
jo, jen do toho, překlady tu máme rádi :)
4.3.2015 23:45 - wlkeR
Hihihihi jo, jakmile jsem zvládnul základy tak šla práce rychle kupředu. Něco jsem vymyslel, něco vygooglil a po několika hodinách tu máme úvod a první kapitolu dobrodružství (plus zbylo místo, tak jsem tam umístil nějaký moje kecy) v sexy (i když ne tolik jako ShadoWWWovo) PDF podobě.

Přiznám se že jsem se soustředil hlavně na formátování, takže pár překlepů možná zůstalo. Ale to se snad ještě nějak poddá.
4.3.2015 23:56 - ShadoWWW
Andy: No to bych řekl, když jsi ji vytvářel. wlkeR ji bohužel nevyužil.

wlkeR: Přestože jsi nevyužil tu Andyho profi šablonu, tak ta tvá vypadá dobře. Zvlášť když s ID teprve začínáš.
5.3.2015 02:15 - JanoS
Uprava obtiznosti = je to asi nejcastejsi zadost na netu ohledne tohoto dobrodruzstvi.

Inspiroval jsem se expedicemi a udelal jsem podobne upravy. Vem prumerny level druziny. Za kazdou postavu ktera jim chybi do minimalniho poctu 4 uber jeden level. Za kazdou postavu ktera jim prebyva pres maximalni pocet 5 pridej jeden level. Upravy pro prvni kapitolu Fendelinu dle efektivniho levelu druziny:

Přepadení
0: jenom 3 goblini
2: vymen jednoho goblina za gobliniho bosse
3: pridej gobliniho bosse a dalsiho goblina

2. Gobliní strážnice
0: goblini maji jenom 5 zivotu
2+ pridej 1 goblina

3. Psinec
0: vlci maji jenom 8 zivotu
2: pridej vrka
3+: pridej vrka a vlka

5. Nadchod
0: goblin ma jen 5 zivotu
2+: goblin ma 12 zivotu

6. Gobliní doupě
0: uber 2 gobliny
2: pridej 2 gobliny
3+: pridej goblin bossa s nadprumernym poctem zivotu (a goblini budou mit vsichni standardne)

7. Dvojí nádrže
0: goblini maji jen 5 zivotu
2: pridej 2 gobliny
3+: pridej 3 gobliny

8. Klargova jeskyně
0: uber 1 goblina, zbyly goblin ma 5 zivotu a vlk jen 8
2: vymen vlka za vrka a pridej 2 gobliny
3+: vymen vlka za vrka a pridej 3 gobliny
5.3.2015 08:18 - wlkeR
Bohužel... Já jsem v tomhle dost na zabití, jakmile se rozhodnou že něco dělam sám, tak nechci nic slyšet dokud se z toho nezhroutim.

Taky dobrej flaw, bych mohl někdy využít :P
5.3.2015 10:56 - ShadoWWW
Hustý. Loni po vydání DMG prodával Černý rytíř tuto příručku za 999 Kč (mě v té době z Amazonu vyšla i s poštovným na 665 Kč, a kdybych si nechal poslat víc příruček najednou, bylo by to znatelně méně).

Od ledna se snížilo DPH na knihy z 15 na 10%. Jak na to zareagoval Černý rytíř? Zdražil příručku na 1149 Kč. :-O
5.3.2015 13:37 - Alwaern
Určitě si vyslechneš něco o oslabené koruně..:p
5.3.2015 13:53 - ROBOcop
fantasyobchod.cz ma DMG tedkom za 879,- jako predobjednavku. Tady asi koruna neoslabila.
5.3.2015 22:49 - wlkeR
Sexifikace Lost Mine of Phandelver pokročila do druhé kapitoly.

Pořád si říkám že na ty věci co vždycky spolknou milion kliků musí být nějaký makro. Ale jsem línej ho vykoumat, tak se dřu s úpravou pořád ručně :D

Nejvíc práce dávaj stejně obrázky.
5.3.2015 23:07 - Malabar
wlkeR: Super práce :)
6.3.2015 02:19 - Dungo
wlker: hohoho kloubouk dolu :) vypadá to fakt luxusně :)
6.3.2015 06:21 - ShadoWWW
Pěkné!

Ještě jeden malý návrh na zlepšení, co mě praštil do očí: U nadpisů by bylo pěkné zvětšit mezeru nad (hlavně u toho nadpisu nejnižší úrovně) a u některých i mezeru pod. Uděláš to tak, že si na ten nadpis najedeš, stiskneš CTRL+ALT+T a jsou tam pro to takové ikonky.



Když to změníš, tak si otevři Odstavcové styly (většinou v bočním menu vpravo), klikneš pravým tl. myši na daný odstavcový styl (doufám tedy, že sis pro jednotlivé druhy odstavcových písem nadefinoval styly :)) - protožes právě provedl změnu, tak se ti u něj ukáže "+" - v menu, které ti po kliknutí vyskočí, zvolíš "Předefinovat styl" a změna se provede na všechny nadpisy s daným odstavcovým stylem (a zmizí ono "+").



Pokud jsi z daného odstavcového stylu odvodil i další, provede se změna i u nich a pokud to chceš u nich jinak, musíš to u nich změnit.

Například já vždycky odvozuji od sebe styly pro nadpisy. Když pak změním něco (font, odstavení atd.) třeba pro Nadpis 1, změní se to i pro Nadpis 2, Nadpis 2b, Nadpis 3 a Nadpis 4. Když pak provedu třeba změnu pro Nadpis 3, změní se to i pro Nadpis 4, protože Nadpis 4 odvozuji od Nadpisu 3, ne od Nadpisu 1. Kdybych odvozoval Nadpis 4 přímo od Nadpisu 1, odvodil by se jen při změně na Nadpisu 1. Doufám, že je to aspoň trochu srozumitelné. :)

V definicích stylu si můžeš definovat nejrůznější věci, třeba že po odst. stylu Nadpis 1 má následovat styl "Text bez odstazení" a za ním má pak následovat "Text s odstazením" (mimochodem odvozený od stylu "Text bez odstazení"). Funguje to pak tak, že když napíšu nadpis Nadpisem 1 a přejdu na nový odstavec, automaticky se přepne styl na obyčejný text bez odstazení a na dalším odstavci se zas automaticky přepne na styl s odsazením (který se už nemění). Šetří to dost času.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074834823608398 secREMOTE_IP: 44.222.92.134