Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
6.3.2015 08:38 - wlkeR
ShadoWWW jó to je víceméně to "makro" o kterym jsem mluvil. Já používam co mi nabídne horní lišta danýho nástroje a ta nabídka na pravý straně, tam jsem skončil. Odsazení jsem řešil nějakým nastavením hned pod velikostí fontu. Tohle už asi dojedu stylem kterým to je, páč tak jak dělám textový bloky, za ty by mě asi pokročilejší uživatel pověsil za kotníky do průvanu, protože jeden řádek se posune a musim ručně překopat celej layout :D Ale ty nadpisy si nadefinuju, abych u každýho nemusel to nastavení naklikávat ručně. Thx.
6.3.2015 09:29 - ShadoWWW
Aha, tak tak to se nedivím, že se tak nadřeš! No, když už to chceš dojet tímto stylem, tak používej aspoň CTRL+C a CTRL+V na překopírovávání kousků textu s dříve nastaveným písmem, ať ti to aspoň trochu pomůže, abys nemusel definovat styl pokaždé znovu.

Např. tímto nastavením u stylu nadpisu definuješ, aby se automaticky připojoval k následnému textu a nezůstal ti trčet naspodu stránky osamoceně. (obrázek se dá rozkliknout)



Nebo tímto nastavením u běžného písma definuješ, že ti nevzniknou sirotci a vdovy.



Je tam toho ale ještě mnohem víc, toto jsou úplné základy. Bez stylů se strašně nadřeš a super je, že jak si na ně zvykneš, tak zjistíš, že fungují mnohem lépe a logičtěji než styly ve Wordu (které jsem osobně nikdy pořádně nepochopil).
6.3.2015 09:52 - wlkeR
No, Ctrl+C používám jak jen to jde, ale na poměrně malém monitoru se občas vyplatí ten styl prostě nastavit znovu :D Od 3. kapitoly to zkusím podle návodu a další dokumenty už budou úplně úžasné ;)

EDIT: A vzhledem k tomu, že dneska v Aionu není reset, tak možná už budou zase někdy k půlnoci, protože je to zatim strašná zábava :D
6.3.2015 15:16 - ROBOcop
Chtel bych trochu prispet k prekladum. Rozhodl jsem se udelat karticky kouzel v cestine. Vyuzil jsem prekladu od ShadoWWWa. Zatim je to pouze pocatecni pokus. Jedna se o karticky triku pro kouzelnika. Link na stazeni je zde. Tento soubor rozbalte a pouzijte ho na webovou stranku http://hardcodex.ru/wizard/. Vlevo je tlacitko Browse, zadejte cestu k vasemu souboru a Apply.
Je to zatim narychlo udelane, mam rozpracovane vsechny kouzla od kouzelnika. Otazka je, zda to nekdo vyuzije a hlavne bude pouzivat. Jakekoliv poznatky a kritika jsou vitane.
PS: Mensi zmena musela byt u materialni slozky kouzla. Musel jsem pouzit zkratku M (namisto S) jinak to nebere slozku v zavorce a dava to do popisu kouzla.
6.3.2015 23:01 - wlkeR
OMG. Tak jsem si chvíli hrál s těma stylama (klávesový zkratky ftw), pak si říkam dobrý, takhle je necham. Pracuju, pracuju, ukládam... a pak se vrátim něco zkopírovat do druhý kapitoly a všecko rozhozený. Listuju do první a totální chaos. Resetnul jsem styly a bylo to ještě horší, tak jsem je zas nastavil a čuměl do monitoru, jestli mam jako nadávat nebo brečet nebo obojí... nakonec jsem se sebral a celý to znova opravil. Takže třetí kapitola je, předchozí dvě snad taky. A ponaučení - nikdy se nešťourej v něčem co funguje z ryzí dobré vůle XD

PDF
7.3.2015 11:58 - wlkeR
Klávesové zkratky na styly se vyplatily, čtvrtá kapitola byla otázkou 2 hodin místo 4 (jen jsem jí zapomněl dát do obsahu protože... ruční práce, no X). Kouzelné předměty asi stihnu ještě dneska, načež nastoupí noční můra s názvem BESTIÁŘ. D:

PDF
8.3.2015 13:32 - PetrH
wikeR: super, diky za tvoji praci
shadoww: slo by doplnit linky nahoru ?
8.3.2015 13:52 - ShadoWWW
PetrH: Jasně, hotovo!
8.3.2015 16:50 - wlkeR
Mm, já ten překlad vždycky nahrávám znovu, takže ty linky se budou měnit. Ale tak tam tu verzi necham a nahraju až hotovej update, no.
8.3.2015 19:13 - ShadoWWW
wlkeR: Když přehraješ (přepíšeš) nalinkovaný soubor na Google drive, tak odkaz zůstane stejný.
11.3.2015 20:29 - wlkeR
PDF Lost Mine of Phandelver aktualizována o oba přídavky, tedy magické předměty a bestiář. Chybí rejstřík, ale omg ty statistiky mě úplně odrovnaly. Musím přijít na to, jak vzájemně skládat a spojovat objekty, protože jinak mi z toho hrábne. Než se vrhnu do dalšího projektu, určitě si vyrobím nějaké lepší podklady a nadefinuju milion stylů a ke všem klávesový zkratky protože klikání je otrava... Ehm.

Co se základu toho projektu týče, rozmýšlím se mezi starejma a novejma (budoucíma) Encountersama. První z nich bych se rád pokusil rozšířit o vlastní kecy (protože se prostě rád čtu a nikdo mi to nemůže zakázat) protože některý místa jsou dost wtf, to druhé by asi bylo aktuálnější. Expedice asi nechám být, je jich moc a kdybych udělal jednu, měl bych potřebu dělat všecky :(
11.3.2015 20:58 - sotokuco
klobouk dolu a diky!
12.3.2015 02:18 - Dungo
wlkeR: přelož companions :D a dík moc za překlad Fendelveru :)
12.3.2015 08:13 - ShadoWWW
Na companions už se dělá :)
12.3.2015 12:05 - wlkeR
Companions?
12.3.2015 12:15 - ShadoWWW
12.3.2015 14:37 - wlkeR
Ach so, jsem si nevšiml že to má název :D

A ne, já dělam jen dobrodružství, protože do těch můžu kecat.)
12.3.2015 16:44 - wlkeR
No, protože Princes of the Apocalypse jdou podle ofišl dokumentu do Encounters až v srpenci, tak jdu na Hoard.
12.3.2015 20:19 - wlkeR
Plain text překlad Hoard of the Dragon Queen (work-in-progress když se zrovna v Aionu nic neděje).

Překládám to přímo z knížky, protože je to snadnější než přepínat okna. Nicméně v prvotním plánu - minimálně dokud se nerozhodnu ohledně Princů apokalypsy - je jen obsah shodný s Encounters. A teď otázka: mám do toho udělat i obecný úvod k Lize? Je tam pár velmi obecných tipů pro DM a tak...
12.3.2015 20:30 - ShadoWWW
wlkeR: Pěkné! Překlad bych udělal včetně toho úvodu.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093886137008667 secREMOTE_IP: 18.232.187.47