Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
30.8.2015 06:43 - Patres
Koľko slotov kúziel si dokáže obnoviť paladín 3. úrovne počas prestávky?
30.8.2015 08:00 - ShadoWWW
Paladinovi se obnoví všechny sloty po důkladném 8 hodinovém odpočinku. Paladinovi na 3. úrovni se tedy obnoví 3 sloty 1. úrovně.

Mimo to si po důkladném odpočinku může změnit svá připravená kouzla. Paladin může mít připravených tolik kouzel, kolik je jeho oprava Charismatu + polovina úrovně (výsl. se zaokrouhluje dolů). Může si vybírat ze všech paladinských kouzel, na které má slot (tj. paladin na 3. úrovni jen z kouzel 1. úrovně). Tato změna se děje během modlení, které trvá 1 minutu za úroveň kouzla za každé nové (změněné) kouzlo na paladinově seznamu.
30.8.2015 08:02 - Babaj
jinak po dlouhem odpocinku si obnovi vsechny sve sloty, na ktere ma na dane urovni narok
30.8.2015 08:03 - Babaj
tentokrat mne zase shadowww predbehl :-)))
30.8.2015 09:44 - Patres
Nemal by mať paladín na 3. úrovni podľa tabuľky v príručke hráča 4 sloty kúziel 1. úrovne a 2 sloty kúziel 2. úrovňe? Počas prestávky (doby prestoja trvajúcej aspoň 1 hodinu) si môže obnoviť nejaké sloty kúziel?
30.8.2015 11:35 - ShadoWWW
Ne. Tebou uvedené sloty má až na 5. úrovni. Níže viz český překlad i originál.



30.8.2015 11:52 - Patres
OK, tak sme našli chybičku v slovenskom preklade. Ako je to ale s obnovovaním slotov kúziel paladína počas prestávky (trvajúcej 1 hodinu)?
30.8.2015 12:04 - Babaj
pokud vim, obnovovani slotu za kratky odpocinek je zatim domena jen warlocku :-)
30.8.2015 12:22 - ShadoWWW
jj, přesně jak píše Babaj. Paladin si obnovuje sloty jen po důkladném odpočinku.
30.8.2015 21:46 - Tarfill
Pánové,
nějak si (kromě jiného) lámu hlavu s kouzlem Napodobenina (str. 232). Je to vlastně jen iluze sedmé úrovně, ale podle mě je to kouzlo strašně málo použitelné.
Vyvolávání 12 hodin, potřeba led a sníh a rubín v hodnotě 1500 zl! Nestala se třeba náhodou někde chyba v překladu? Na to, že je to skoro jen iluze, je to sakra drahý kouzlo (navíc kde bych třeba v poušti sháněl sníh...)
Nebo mi jen nedochází co všechno by se s tím dalo dělat? Co si o tom myslíte?
30.8.2015 22:01 - ShadoWWW
V překladu chyba není (v originále jde o kouzlo simulacrum).

Dvě věci, co mě napadají spatra: 1) Můžeš si vytvořit kopii člena družiny i s jeho zvláštními schopnostmi, který tě bude poslouchat na slovo. :-) 2) Když zajmeš a svážeš nějakou humanoidní nestvůru nebo zvíře, tak můžeš udělat to stejné jako s členem družiny v předchozím bodu. :-)

Babaj by určitě vymyslel i lepší příklad, on se ve využívání iluzorních kouzel přímo vyžívá. :-D
30.8.2015 22:11 - Vojtěch
Simulacrum je právě o tom, že máš kopii člena družiny. Může někam dojít a castit/podnikat různé vylomeniny za tebe jednorázově, zatímco ty si válíš šunky někde v bezpečí, nebo naopak zůstat doma a hlídat a vyrábět, zatímco ty se někde realizuješ na dobroružné výpravě ;)
30.8.2015 22:12 - Aegnor
Důležitá část popisu "Může provádět akce jako normální tvor". Kopie družinového bijce (barbar, hraničář, bojovník...) se v boji pozná poměrně výrazně. Nebojové využití - záleží na konkrétní situaci, ale získat kopii jakéhokoliv tvora s tím, že ta kopie je poté přátelská...unést šéfa povstalců, udělat jeho kopii s tím, že jeho kopie veřejně ukončí rebelii? Nebo naopak dosadit na trůn doslova svoji loutku, která začne rozvracet fungování království zevnitř?

Cena je odpovídající potenciálnímu využití.
30.8.2015 22:15 - Vojtěch
Na té postavě je poznat, že je ze sněhu myslím, ale funguje jako zástupce, nebo majordomus celkem v pohodě.
30.8.2015 22:32 - sirien
No to si děláte fakt srandu, ne? Tohle by v Mage bylo kouzlo Mistrovské úrovně na kterou byste potřebovali... pokud počítám dobře tak minimálně 2 sféry na 5 a další tak 3 až 4 sféry na 4 a ani nechtějte vědět, kolik by to stálo quintessence :D

To je naprosto zabijácky likvidační schopnost se kterou se dá dělat naprosto super nechutnej bordel. A to nebudu ani potřebovat použít jedinou schopnost nebo hod kostkou, jen když si představim co všechno s tím lze provádět jen na kecačku nebo demonstračku...

...potřebujete zmizet? Hodila by se hromada svědků co uvidí, jak jste byli někým zabiti?
...potřebujete udělat něco v místě, z něhož poté co to provedete není úniku?
...potřebujete odvést pozornost nějakým komplikovaným způsobem?
...potřebujete naprosto dokonalé alibi na dobu vámi plánované vlastnoruční královraždy?

...ani jeden hod kostkou. A i kdyby bylo z blízka poznat, že jde o kopii, tak to je jen drobný problém v provedení.

Přidejte k tomu ty hody kostkou a zvláštní schopnosti a to kouzlo je absolutně ultimátní masomlejnek kombinovanej s Mc'Gyverovym +5 švýcarskym nožíkem.
30.8.2015 22:38 - Aegnor
Vojtěch: Vypadá jako originál.

Sirien: No jo, je to prasárna:-) Otázkou je, jakým způsobem bylo tohle kouzlo zamýšleno a jaký druh hry si autoři DnD představovali.
30.8.2015 22:38 - ShadoWWW
Jo, je to hodně silné kouzlo. Ne nadarmo ho má jen kouzelník a to až od 13. úrovně. Co tam není přímo řečeno, ale podle twitteru by to měl PJ zakázat - aby kouzelník tímto kouzlem vytvořil kopii kouzelníka, která by opět vytvořila kopii kouzelníka a tato kopie kopie by zase vytvořila kopii...
30.8.2015 22:41 - ShadoWWW
Aegnor: Já myslím, že ty Sirienovy výmysly jsou zcela validní. Postava od 13. úrovně už je hodně mocná a hrdinská a tyto věci by neměly být něco nemožného. Konec konců kouzlem přání můžeš od své 17. úrovně vytvořit téměř cokoliv.
30.8.2015 22:41 - sirien



(Můj oblíbenej webkomiks btw... Guy mi tam často mluví z duše. Eh. To asi není úplně společensky nejpozitivnější přiznání roku, co? :D )
30.8.2015 22:52 - Aegnor
ShadoWWW: Neřekl jsem, že nejsou validní:-) Jenom si myslím, že autoři předpokládali využití bojové/pasivní nebojové (viz Vojťěch - doma vyrábí, zatímco dobrodruh je na výpravě) a ne proaktivní nebojové. Cena a náročnost je odpovídající těmto využitím.
Kreativní využití alá sirien je něco jiného a cena tomu hrubě neodpovídá. Minimálně bych tam přidal "Můžeš udělat kopii pouze tvora, který s tímto souhlasí."
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09671688079834 secREMOTE_IP: 44.201.64.238