Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
26.10.2015 12:51 - ShadoWWW
Andy: Aktualizoval jsem záhlaví s novým odkazem.
26.10.2015 12:56 - ShadoWWW
V USA prý vzrůstá podíl nových hráčů, co nehrají podle nových produktů, ale podle produktů (pravidel/dobrodružství), co našli v zaprášené krabici na půdě po rodičích.
26.10.2015 13:00 - Vojtěch
Kde se na to dává lajk? :D
27.10.2015 00:25 - ShadoWWW
Tomu prostě nešlo odolat. Mike dal do e-shopu svou novou mapu Mečového pobřeží v krásných 10 200 x 6 600 pixelech. Najdete ji v jisté složce mezi překlady.
27.10.2015 07:59 - ByTrit
Nechce mi ju otvoriť. Buď mi ju zle stiahlo alebo je poškodený súbor. (Alebo mi ju pc v práci neotvorí lebo je obrovská)
27.10.2015 08:21 - ShadoWWW
Zkoušel jsem to a je OK. Určitě je lepší si ji stáhnout a otevřít offline, protože má 222 MB.
27.10.2015 08:32 - Arten CZ
Já ji stáhnul a neotevře mi ji Windows galerie ani malování (což bude mít většina lidí jako default aplikace), je moc velká. Otevírám ji ve FSVieweru a tam se otevře v pohodě.
27.10.2015 08:36 - ShadoWWW
Já používám pro otvírání IrfanView (freeware) a tam je to v pohodě. Teď jsem to zkoušel otevřít v Malování a Windows Prohlížeči fotografií a pro ně je opravdu příliš velká. Vytvořím mapu s menší velikostí a nahraji ji pro ty, co mapu neotevřou jinak.

EDIT: Hotovo. Soubor s horší kvalitou má necelých 18 MB a jde otevřít všude.
27.10.2015 11:21 - ROBOcop
Muzu potvrdit, ze original verzi IrfanView zvlada v pohode a navic pokud mate 64 bitovou verzi tak to svisti :-).
27.10.2015 13:03 - ByTrit
Bolo to tým že v robote na pc máme len default windowsácky nástroj na prehliadanie obrázkov. Doma mi to frčí v pohode :) Dík ShadoWWW
27.10.2015 14:06 - JanoS
Mne to nejde otevrit v Chrome, Firefox, Preview a ani v GIMPu (!) Nejaky tip?
27.10.2015 14:26 - ShadoWWW
JanoS: Ani ten menší soubor? Chrome a Firefox IMHO používají tvůj implicitní prohlížeč obrázků. Proč to nejde v Gimpu, netuším (používám PS).
27.10.2015 23:20 - JanoS
Tak ten mensi uz funguje v pohode. Diky
28.10.2015 10:38 - JanoS
Tak jsem to rozlouskl. Ten vetsi soubor je ZIP ktery obsahuje PDF a JPG :)

Mimochodem dostal jsi tohle?

"Hello again, I was made aware today of an error that crept into the new 5th edition map of The Sword Coast & NW Faerûn. A few of the city and town icons were accidentally cut from the tagged versions of the map. I should have caught it sooner but it slipped by. I've fixed the jpg and pdf files and have uploaded the edited versions to a folder on Dropbox [link removed] to download the corrected maps as soon as you have a chance. Thank you for your patience and have fun exploring the Forgotten Realms.
Sincerely, Mike"

Koukam ze v PDF jsou JPG ktere maji dohromady 2x vetsi rozliseni nez ta velka mapa, tak se to snazim pospojovat dohromady. Jen je tam cislo v rohu a copyright na kazdy strance... :/

Finalni obrazek ma 270Mpixelu! nice.
28.10.2015 15:43 - ShadoWWW
jj, Mike vydal opravenou verzi. V původní zapomněl namalovat u některých měst kolečka. Nová verze je na GD.
28.10.2015 17:03 - JanoS
Diky za opravenou verzi!
Vydal i fixed PDFko? Koukam ze v nem jsou ty stejne chyby.
29.10.2015 08:48 - Vojtěch
Já si říkal, kam se poděla Athkala třeba.
29.10.2015 08:55 - ShadoWWW
jj, je tam i PDF verze.
11.11.2015 19:47 - efram
držím shadowwwovi place, modlím se k bohům překladu a doufám ve fortunu, že již brzy spatřím netvory klasifikované v přehledném lexikonu hrůzy a děsu.....
12.11.2015 08:42 - ROBOcop
Mno ono to vypada, ze je zde ticho a zajem o preklady neni zase az tak veliky, a ze ShadoWWW na tom maka se zapalem jenom pro hrstku lidi. Ale pravdou je, ze spousta lidi sedi za PC a proklikava kazdym dnem tohle forum, zda se neco noveho neobjevi. A to ani nepocitam lidi, kteri sem nechodi a preklad se jim dostane do rukou pres X dalsich lidi.
Taky drzim palce a velke diky zasluzne praci v oboru DnD v ceskych a slovenskych koncinach.
BTW: Prirucku hrace mam uz vytisknutou na barevne leaserovce a vypada to uchvatne (vypnul jsem pouze pozadi). Ted uz to jenom svazat :-).
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094777822494507 secREMOTE_IP: 18.209.63.120