Kultura

ShadoWWW
8.7.2014 08:53
[Překlad] Dungeons & Dragons 5e CZ
Kdysi jsem omylem založil překlad D&D 5e jako diskuzi místo článku. Gurney mou chybu napravil, proto tuto diskuzi zamykám (aby tu neběžely dvě diskuze na stejné téma) a dál přesměrovávám na onen článek, v jehož přiložené diskuzi můžeme dále diskutovat nebo stáhnout překlady.

Karty kouzel a žetony zde.

Princové apokalypsy (zatím jen draft)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
12.11.2015 08:53 - ShadoWWW
Mohu vás ubezpečit, že na překladu Bestiáře dělám téměř každý den. Fakt je ale takový, že je to nejrozsáhlejší příručka ze všech (350 stran) a specifická několika věcmi, co se musí dělat najednou, což celou věc na oko zpomaluje, ale až to bude, tak najednou vyjde velká část Bestiáře, možná celý.

Mějte proto trpělivost. Na Vánoce už ale vydám aspoň nějakou větší použitelnou část.

Věřte, že ohlasů si velmi cením. Průvodce Pána jeskyně si ještě netiskněte. U některých nestvůr ještě v průběhu práce na Bestiáři drobně měním jejich názvy (většinou koncovky) kvůli skloňování.
12.11.2015 22:25 - Dungo
chjooo musím najit tiskárnu v okolí kde si to nechám udělat :)
13.11.2015 07:56 - Tarfill
Bejt Tebou, Dungo, radši si najdu tiskárnu, kde si to nechám vytisknout... :-D
13.11.2015 09:42 - Dungo
koukám že všechna fora jsou na stejné brdo :D :D :D radši kdyby svazovali :D :D :D
13.11.2015 10:01 - Vojtěch
Ještě jim napiš, aby ti to dali do latexu a bude to jasný.
16.11.2015 01:57 - Ereden
Zdravím všechny, dělal jsem si pro sebe karty kouzel a nějaké žetony pro Ztracený důl Fendelveru jestli se chcete inspirovat.. Google disk Ps: Díky všem co se podílejí na překladech DnD5e. Každý den sem koukám, co je nového.
16.11.2015 12:44 - Demonica
Diaval: Jsou krásně udělaný, to muselo dát dost práce. Připomíná mi to, když jsem tvořila kartičky ke 4. edici :) Žetonky jsou super nápad, někdy bych si je mohla na hraní připravit.
16.11.2015 12:56 - ShadoWWW
Krása! Dal jsem odkaz do záhlaví.
16.11.2015 13:09 - Gurney
Diaval: To je super, díky že ses podělil.

Mimochodem, nemáš někde jednotlivá kouzla samostatně? Mě by se hrozně líbilo, kdybych třeba když připravuju osobáky pro nově příchozí mohl nějakým jednoduchým způsobem natřískat kouzla která si vyberu na jednu A4 a následně vytisknout (já vím, nemám si vymrčovat a místo toho si radši vyplnit ty prázdné...)
16.11.2015 13:47 - sirien
Diaval: hej, ty karty a žetony sou ale hodně luxuska, super práce :)


(ShadoWWW: srsly, nechcete ty věci k DnD začít dávat do článků? Mám dojem že toho už není vůbec málo a mít to dané jen takhle v jedné diskusi je poněkud zmatečný... zrovna třeba ty karty a žetony by si prakticky určitě zasloužily článek už jen kvůli tomu aby tu měly self-promo které si zaslouží...)
16.11.2015 13:51 - ShadoWWW
sirien: Jo, je to jeden z bodů, co musíme dnes probrat. :)
16.11.2015 14:23 - Aegnor
chyba v překladu Příručky Hráče:
strana 96, pravý sloupec, Příprava a sesílání kouzel, příklad s počtem kouzel v seznamu - "S Moudrostí 16 máš..." (má být inteligence)
21.11.2015 10:37 - Zaar
Gurney: Mám SW, který obsahuje všechny kouzla, je možné je filtrovat podle povolání a úrovně a vytvářet si vlastní malé seznamy a export do .csv pro kartičky. Ale ještě obsahuje pár chybiček, které by ale bylo možné postupně odstranit. Kdybys měl zájem, mohu poslat na mail nebo i nějaké uložiště.

Stíny s všmi.
21.11.2015 22:02 - efram
myslím, že to by zajímalo asi každého :) vypečený prográmek....
23.11.2015 23:22 - Zaar
Tak pak se na něm pracuje, především co se designu týče a pár vychytávek pro tablety, jelikož já to budu provozovat především na tabletu. Nevím, jestli to je, či není pro tebe vhodné, ale platvorma je winOS. Abych navnadil, všechna kouzla jsou v češtině, sázích, podle zdrojových dat přeložené pdf příručky. Androidí aplikace linkoval Shadowww v DnD 5e II. Když to dobře půjde, zítra bych mohl připíchnout nějaký link nebo mi pošlete mail.
24.11.2015 00:05 - Gurney
Zaar: To zní perfektně, určitě to hoď na nějaké úložiště, myslím že to bude zajímat nejen mě.

Případně to můžu uložit přímo na Kostku (stejně jako je na ní uložená většina překladů) s tím že to zpřístupním skrz nějaký článek - stejně jsme se nedávno bavili o tom, že by se linky na nejrůznější pomůcky pro hraní 5e měly dát na jedno místo (tj do jednoho článku, který se bude aktualizovat když někdo přijde s něčím novým).
24.11.2015 23:23 - Zaar
Zdravím,
nevedlo se jak bych si představoval, ale abyste mě nenařknuli, připojím alespon už snad "beta" verzy. Co je ještě nepřijemné, tak je nutnost instalace LabVIEW run-time http://www.ni.com/download/labview-run-time-engine-2014/4887/en/ . Vlastní aplikace je pak uložena na http://leteckaposta.cz/439149487 . Je nutné si ji trochu proklikat, pochopit a ... uvidíte :-D. Budu rád za vaše reakce a náměty.

Stíny s vámi.
24.11.2015 23:30 - Zaar
Už jsem našel kritickou chybu.. :-D. Funkční verze: http://leteckaposta.cz/682616188
25.11.2015 09:53 - ROBOcop
Primy link na LabView
10.12.2015 00:05 - Dungo
Kluky jak to vypadá s tím překladem té příručky mečového pobřeží? :) tuším že se tu řešílo že to má docela málo stránek, že by to šlo i přeložit :) at vím jestli má cenu to kupovat :D
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093705892562866 secREMOTE_IP: 54.160.133.33