Kultura

Xeth
12.8.2014 20:27
[DnD] Elementál a jeho srdce
Tak jsem tak zakopl o problematiku elementálů a zjistil jsem, že nemohu nikde dohledat, jak je to s jejich duší. Co je to vlastně tvoří...
Kdysi jsem četl (v nějaké příručce nejspíš), že má elementál cosi jako srdce, jakýsi krystal, kde sídlí jeho životní síla. Za boha si ale nemohu vzpomenout, kde to bylo (pravděpodobně něco v 2E či 3E/3.5E) a najít se mi to taky nedaří.
Nevěděl byste někdo, kde by to mohlo být, případně kde bych se mohl dočíst, něco více o tom, jak to s elementály vůbec (v těchto edicích) je?
Autorská citace #1
13.8.2014 00:19 - Vojtěch
3E určitě ne. Tam se elementálové vyskytují jako animus, který si bere hmotu z okolí a dává jí tvar. Nedají se také resurectovat právě proto, že nemají žádnou od těla oddělitelnou duši, jako všichni outsideři.
Autorská citace #2
13.8.2014 05:21 - Xeth
To myslím nešlo nikdy, resurrectovat je. Ten koncept byl odlišný od standardních duší smrtelníků, i když podobný, dávající elementálům život. Právě proto si nejsem jistý, která edice to byla, protože to nestálo v podstatě proti ničemu, ale pěkně bokem. Bohužel o elementálech je toho kdekoliv napsáno tak zoufale málo, že se prostě špatně orientuje...
Autorská citace #3
13.8.2014 06:14 - Vojtěch
O elemetálech bych se pokusil zabrousit buď do monster ecologies, nebo do manual of the planes, nebo nějakých příruček speciálně na inner planes, pokud v bestiáři není nic konkrétního. Zvlášť 2e manuály pro Planescape bych podezříval z nějaké takové vychytávky.
Autorská citace #4
13.8.2014 16:08 - chrochta
Nějaký sympaťák naházel spoustu ADnD nestvůr na tuhle stránku: www.lomion.de. Možná tam něco bude.
Autorská citace #5
18.8.2014 10:16 - Merlin
Doma se podívám do MM ADnD
Autorská citace #6
18.8.2014 10:40 - Conlai
Mě to přijde jako super koncept, který nutně nepotřebuje další výzkum. Je to DnD, ne atomová fyzika. Ten nápad potřebuje do hry, ne další měsíc dohledávání, co o tématu napsal Gary nebo který čert (čistě osobní názor, nemusíte si mě všímat).

Já osobně to vykrádám a jde to do dungeonu na příští hru. V Albastyrově síni bude stará fontána s kalnou vodou a mincemi na dně a vodní elementál přivolatelný mincí vhozenou do fontány, který bude moci obnovit svou sílu, pokud mu někdo donese jeho srdce (odjinud z dungeonu). Počkám si, jak si podrobnosti elementální metafyziky přeberou sami hráči. Díky, Xethe :-)
Autorská citace #7
18.8.2014 19:41 - Xeth
Manual of the planes i Inner planes z planescapu jsem tak nějak zevrubně prošel, ale nic jsem právě nenašel. Zkusím po tom zapátrat ještě hlouběji. Do MM ADmD jsem pravda nekoukal, ten jsem nepodezříval z toho, že by šel až tak do hloubky (a jsem přesvědčený, že to bylo jinde). Kdyby to tam bylo, byl by to tedy gól. :)
Na lomionu (www.lomion.de) jsem nic nenašel. Ale tedy klobouk dolů, takto přepsat tolik materiálu na net...

Conlai: Nejde ani tak o to, že by tak něco muselo být, protože to někdo ze zmiňovaných pánů kdysi napsal. Spíš jde o můj soukromý zájem zjistit/ověřit si, jak to je. :) A to je nejhorší, to mne bude užírat, dokud to nenajdu... potvrzené nebo vyvrácené. :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076395034790039 secREMOTE_IP: 18.204.214.205