Kultura

Nerhinn
24.9.2014 11:00
Inspirace (audio-vizuální)
Skladiště pro různé obrázky (a hudbu. A další věci), které člověku cvrnknou do klobouku. Umění, architektura, móda, malý detail, který dodá popisu na realističnosti...
24.5.2017 10:36 - ShadoWWW
Testoval jsem to na našem dřevěném hracím stole a pohoda. Ma to i zkosené hrany, takže to nedělá ani škrábance.
24.5.2017 14:15 - Merlin
Vojtěch píše:
Co vyndat tu pěnu a zakvrdlat kostkou v krabičce a výsledek si přečíst o otevření víčka?


to nevidíš jak se kostka převaluje a balancuje mezi 20 a 1
24.5.2017 14:18 - Vojtěch
Merlin píše:
to nevidíš jak se kostka převaluje a balancuje mezi 20 a 1


Ale zase můžeš dělat virbl před otevřením a chvilku napětí.
24.5.2017 14:18 - sirien
Máte blbý stoly - já na svůj skleněnej normálně kovovou kostkou házel a nic se mu nestalo.
24.5.2017 14:20 - sirien
Vojtěch: jenže problém je, že dokud je krabička zavřená, tak nevíš, co přesně padlo a nejsi schopný to určit - otevřením krabičky se stav zhroutí a akt pohlédnutí na výsledek pak může výsledek změnit, což je dost na hraně podvádění.
24.5.2017 14:23 - ShadoWWW
Dokud ji ale neotevřeš, tak jsi hodil 1 i 20 současně. (Zdravím pana Schrodingera ;))
24.5.2017 14:28 - Vojtěch
Tak v napětí můžeš zústat a krabičku neotevírat, ale říkal jsem chvilku. Také je tu možnost řešení v Munchkin stylu, kdy hodíš kostkou a pak se pohádat o tom, co to znamená, případně kategoricky trvat na tom, že ten, kdo má těžší kostku vyhrál.
24.5.2017 14:34 - sirien
No právě. Celá hra se tak octne v prepozici stavů. Představ si, že by si tu krabičku neotevřel a na kostku se nepodíval - co to udělá s příběhem (a battlegridem) potom, co tohle provedou 4 hráči v řadě?

(Z nějakého důvodu sem si právě po letech vzpomněl na tohle)
24.5.2017 14:41 - Nachtrose


???
24.5.2017 14:51 - sirien
Nachtrose: WHAT!? To jako že bys omezoval svobodu kostek takhle násilným uvězňováním? To je naprosto nehumánní, násilné chování za hranicí týrání! Normální vydírání. Přímo zotročování! Každá kostka si zaslouží dokutálet se ke svému výsledku zcela svobodně!
24.5.2017 15:07 - Nachtrose
Sirien: yep.
24.5.2017 15:12 - Tarfill
Nachtrose: ještě nikdy jsem při hraní neviděl člověka, který by takovouhle podobnou pomůcku používal... to je dobrý leda tak do kasina...
24.5.2017 15:23 - ShadoWWW
Tarfill: Acquisitions Incorporated používali stůl s podobnou funkcí.
24.5.2017 15:26 - Vojtěch
sirien píše:
No právě. Celá hra se tak octne v prepozici stavů. Představ si, že by si tu krabičku neotevřel a na kostku se nepodíval - co to udělá s příběhem (a battlegridem) potom, co tohle provedou 4 hráči v řadě?


Bude zřejmě nutné přejít na klasické řešení nezjistitelného stavu. Historie pro toto má mnoho celkem osvědčených případů. Pro začátek proběhne učený synod všech zůčastněných, kde se na minimálně jednom výsledku hráči neshodnou a zhádají se do krve. Pak bude ve skupině následovat schisma na pravověrné successáře s červenými čepicemi a ortodoxní failery s modrými. Proběhne pár task resolution válek a conflict resolution nebude dosaženo ani před tím, než se všichni odeberou na Fušán. +/- spory o pozici DM kdy bude dvoj, a možná i trojDMství, války s mezi edicemi víceméně toho samého systému, vlivy cizích systémů z dálného Fateodu, návraty recyklovaných ideí z podivných Končin, možná i podvratná prostelyzace Dakkarské církve, invaze Retrobarbarů, bludařství sekt Kovárny, nebo nepochopitelných démonů z Astrálních doupat.

A TO VŠE JEN PRO TO, ŽE JSI NECHTĚL OTEVŘÍT TU PODĚLANOU KRABIČKU!
24.5.2017 15:52 - Tarfill
ShadoWWW píše:
Acquisitions Incorporated používali stůl

No jo, vymazlenej celej herní stůl je něco jinýho a to mi přijde fajn.
Spíš si nedokážu představit toho jednotlivce, co si tohle nosí na každou hru v batohu nebo hůř - v igelitce... ;-)
24.5.2017 16:27 - sirien
Vojtěch: :D
24.5.2017 19:06 - York
sirien píše:
Celá hra se tak octne v prepozici stavů.


Neměl jsi, čistě náhodou, na mysli superpozici? ;)
24.5.2017 21:09 - Nachtrose
Tarfill píše:
Nachtrose: ještě nikdy jsem při hraní neviděl člověka, který by takovouhle podobnou pomůcku používal... to je dobrý leda tak do kasina...




jen mi to ten host blbě otočil...
24.5.2017 21:58 - sirien
York píše:
superpozici

to je jedno, nějakou pozici prostě.
24.5.2017 22:30 - York
sirien píše:
to je jedno, nějakou pozici prostě.


No jo, však předložky jsou taky užitečná tentononc... zvířátka! :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083070993423462 secREMOTE_IP: 18.222.108.18