Kultura

ShadoWWW
29.1.2015 16:27
Odchod z WotC
Chris Sims a Jennifer Clarke odchází z WotC (zdroj). Nejspíš ne z vlastní vůle.

Chris Sims byl editor, zaměstnaný u Wizardů od roku 2005. V 5e pracoval na PHB, DMG i MM. V MM byl dokonce hlavní osobou zodpovědnou za bloky statistik.

Jennifer Clarke pracovala také jako editorka a u Wizardů byla mnoho let. Mimo D&D pracovala hlavně na Magic: the Gathering.

Tak to vypadá, že tradiční vyhazování se posunulo jen o měsíc. Pro jistotu jsem založil obecné téma, aby se dalo recyklovat i za rok...
Autorská citace #1
29.1.2015 22:37 - ShadoWWW
Lisa (CEO Paiza) napsala v prohlášení, že tým Pathfinderu má aktuálně téměř 60 lidí a v nejbližší době jeho počet ještě naroste.

Tým D&D 5e má po odchodu dvou zmíněných osob už jen 13 lidí.
Autorská citace #2
30.1.2015 06:23 - Vojtěch
Vzhledem k tomu, že Paizo dělá vlastní věci a dobrodružství pro 5E dělají Koboldi a další, tak asi bude rozdíl pochopitelný...
Autorská citace #3
30.1.2015 13:45 - PetrH
zase kvalita produktu nutně nemusí odrážet velikost týmu. Za mě osobně si myslím že 5e byl dobrý krom. Minimálně to minimum co tu Stín dáva se mi velice líbí a na Dnd mě láká.
Autorská citace #4
30.1.2015 13:49 - York
PetrH píše:
Minimálně to minimum co tu Stín dáva se mi velice líbí a na Dnd mě láká.


ShadoWWW by ti asi dokázal prodat i Končinu ;-)
Autorská citace #5
30.1.2015 14:52 - PetrH
pak je chyba, že jej tým Končiny nezaměstnává :)
Autorská citace #6
30.1.2015 15:08 - Vojtěch
To by asi ale Končina vypadala jinak, protože by tot nemohl dopustit.
Autorská citace #7
30.1.2015 20:58 - noir
Takže pátá edice je mrtvá. A s ní asi i celý DnD. To byl ale fofr. Jediný plánovaný produkt, který byl oznámený na rok 2015, byl osekán na polovičku. Vyhazují se lidi, třetí strany nesmí nic pro 5e dodávat. Nejnovější DnD produkt od Wizardů běží na mechanismech 4e, média už po loňské záplavě informaci po DnD ani neštěknou.
O filmu nebo seriálu se už přestalo i spekulovat...

Paizo mezitím oznámilo hromady dalších produktů vlastních i externích, miniaturní hráči s pár zaměstnanci vydávají víc materiálů než údajný tahoun trhu. Ale hlavně zkouší pořád něco nového, originálního, nečekaného, třeba Pelgrane teď vydal herní muziku k 13th Age (http://pelgranepress.com/site/?p=16901). A nebo gigantické dobrosružství pro inťouše o surrealistech pro Trail of Cthulhu. Zatímco jediná firma, která si takové experimenty může finančně opravdu dovolit, jede na takovou jistotu, až nevymyslí originálního nic. No a na to pojde...
Autorská citace #8
30.1.2015 21:33 - Vojtěch
5E má v dubnu dostat Princes of the Apocalypse a taky deskovku Temple of Elemental Evil. Taky vyšel DM screen. Není to proud jako 4E, ale není to mrtvola.
Autorská citace #9
30.1.2015 21:45 - noir
Vojtěch: Deskovka ToEE je na 4e Enginu, PoA je jen půlka původně slibovaného produktu. Ok, zapomněl jsem na DM Screen, ten ovšem mění všechno :)
Autorská citace #10
30.1.2015 22:00 - Vojtěch
Jak jen půlka? Rozsah je cca stejný, jako u Dragon Queen dobrodružství, ne? Další bych čekal někdy začátkem léta a možná na GenCon bude první rozšíření pravidel, nebo settingový hardcover. Nemám to podloženo ničím, jen bych tak nějak čekal ležérnější tempo, které nejspíš bude celkem vyhovovat.
Autorská citace #11
31.1.2015 01:15 - Colombo
No, už bylo na čase aby DnD zemřelo.

Ještě aby to chytlo Pathfinder, 13th age a budu spokojený.

#dndhate
Autorská citace #12
31.1.2015 05:48 - Vojtěch
A kdo tedy nastoupí na jejich místo? Ono totiž další podstatnou část tvorby tvoří další obdobné produkty.
Autorská citace #13
31.1.2015 07:34 - Colombo
Chaos a destrukce.

#theendisnigh
Autorská citace #14
31.1.2015 07:48 - Vojtěch
Ah tak, on ten konec baktunu musí někam dopadnout...
Autorská citace #15
31.1.2015 14:12 - noir
Vojtěch: Slibovali dobrodružství plus nějakej ten book pravidel. A ten zrušili...
Autorská citace #16
31.1.2015 19:35 - ShadoWWW
Píše:
Slibovali dobrodružství plus nějakej ten book pravidel. A ten zrušili...

Wizardi nikdy nic takového neslibovali, takže neměli co zrušit. To ta externí firma oznámila, že bude pracovat na dvou produktech, ale ty byly nakonec spojeny do jednoho, který má 320 stran!

Píše:
Nejnovější DnD produkt od Wizardů běží na mechanismech 4e

A to je skvělé! 4e mechaniky se hodí pro deskovku mnohem víc než 5e.

Píše:
média už po loňské záplavě informaci po DnD ani neštěknou

Ale štěknou. Například Forbes. I když ano, letos to bude určitě slabší, protože nová edice a výročí bylo loni.

Píše:
O filmu nebo seriálu se už přestalo i spekulovat...

Jde o práva. Práva na D&D filmy dosud vlastnila společnost Sweetpea. V roce 2014 dospělo Hasbro k rozhodnutí, že tato práva pro Sweetpea už vypršela a prodalo licenci na další D&D film Universal Pictures. Sweetpea to ale odmítla a prodala práva na další D&D film Warner Brothers. Očekává se, že letos dojde k dohodě mezi Hasbrem a Sweetpea a další film budou dělat Warner Brothers.

Píše:
třetí strany nesmí nic pro 5e dodávat.

Když mrkneš na RPGNow, tak pro 5e jsou tam už desítky produktů, které se ale odvolávají na původní OGL. Wizardi teď přemýšlí, jak udělat OGL, aniž by jim jejich hru zas někdo ukradl.
Autorská citace #17
31.1.2015 19:54 - noir
Shadowwww: Na letošek wizardi oznámili dva produkty. teď jeden zrušili. Vyjde tedy jen půlka produktů k páté edici, slovy jeden. Plus samozřejmě ten de-luxe screen. Počet stran je zcela irelevantní, 13th AGe vydává Stone Thiefa, který má mít 360 stran. A co?


Je hezký, jak si z těch nejdivočejších spekulací na fórech dokážeš najít vždycky tu nejpozitivnější variantu - že by Warneři sáhli po DnD filmu je podle lidí, kteří se ve filmu fakt pohybují, prakticky vyloučené :) DnD má totiž tak hrozně špatné jméno, že třeba o staré DnD filmy nemá zájem vůbec nikdo, a to vím konkrétně od nákupčích pro české televize. Ta značka je pro film mrtvá. Navíc je pozdě, kdyby se mělo něco dít, tak ten film vyjde nejdřív tři roky po pravidlech a to už bude pozdě...

SOrry, nevěřím tomu, že někdo může 3 roky přemýšlet o typu licence. Ne, fakt ne.
Autorská citace #18
31.1.2015 20:02 - noir
Jinak Sims, co ho vyrazili, potvrdil, že momentálně dělá na DnD 8 lidí. Prostě sukces...
Autorská citace #19
31.1.2015 21:27 - sirien
ShadoWWW píše:
oznámila, že bude pracovat na dvou produktech, ale ty byly nakonec spojeny do jednoho, který má 320 stran


noir píše:
Počet stran je zcela irelevantní


Jasně. Protože když místo toho abych vydal pět padesátistránkových modulů se rozhodnu že to bude lepší vydat jako jeden dvě stě padesátistránkový agregovaný, tak jsem vlastně vydal jen pětinu zamýšleného.

noir píše:
(1) DnD má totiž tak hrozně špatné jméno, (2) že třeba o staré DnD filmy nemá zájem vůbec nikdo

To je velmi pozoruhodná logika...

noir píše:
a to vím konkrétně od nákupčích pro české televize. Ta značka je pro film mrtvá.

No, skutečnost, že ČT nemá zájem se na těch filmech podílet, mě uklidňuje. Člověk skoro získá dojem, že by je tentokrát nemuseli zpackat...


Z tvé zahořklé vytrvalosti mi je skoro smutno.
Autorská citace #20
31.1.2015 21:33 - Vojtěch
Mno, je pravda, že konkrétně D&D filmy sice nejsou Uwe Boll Qualität, ale za moc tedy nestály. Možná kdyby udělali něco s Drizztem, tak by bylo hype veliké...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087532043457031 secREMOTE_IP: 3.233.221.42