Kultura

ShadoWWW
29.1.2015 16:27
Odchod z WotC
Chris Sims a Jennifer Clarke odchází z WotC (zdroj). Nejspíš ne z vlastní vůle.

Chris Sims byl editor, zaměstnaný u Wizardů od roku 2005. V 5e pracoval na PHB, DMG i MM. V MM byl dokonce hlavní osobou zodpovědnou za bloky statistik.

Jennifer Clarke pracovala také jako editorka a u Wizardů byla mnoho let. Mimo D&D pracovala hlavně na Magic: the Gathering.

Tak to vypadá, že tradiční vyhazování se posunulo jen o měsíc. Pro jistotu jsem založil obecné téma, aby se dalo recyklovat i za rok...
Autorská citace #21
31.1.2015 21:38 - Alwaern
OT: Sice sním, ale v jednom roce mít DnD s drowy a První válku ve světě Warcraft by bylo vážně perfektní. Škoda, no.
Autorská citace #22
31.1.2015 21:50 - noir
Vojtěch: Je to horší, o Bolle zájem docela je, Dračí Doupě je pro lidi (znám jen dramaturgy z komerčních tv, těch dvou velkých) asi kolem úrovně produkce od Asylum nebo Sy-Fy Channelu.

Já se to pokoušel pouštět svým dětem, co jinak zkousnou každou blbost, ale ani u nich to nezabralo. Osobně ty filmy mám přitom docela rád, všechny.
Autorská citace #23
31.1.2015 22:51 - Colombo
Já bych řekl, že by byl obrovský rozdíl mezi "DnD filmem" a třeba "Baldur's gate filmem" nebo "Forgoten Realms filmem".
Autorská citace #24
31.1.2015 22:56 - Vojtěch
Hlavně proto, že příběh by psal někdo od Bioware a ne od Wizardů? ;)
Autorská citace #25
1.2.2015 00:18 - Sparkle
Zrovna dneska jsem poprvý pustila dětem ten animák Dragonlance. Děti to milovaly a byly smutný, že to nemá další díly.
Autorská citace #26
1.2.2015 02:23 - Colombo
Vojtěch: Spíš bych řekl "Někdo schopný" a taky rozumný režisér, který tomu rozumí (jako hlavně réžírování)...

Ostatně, jak jsou na tom ti co udělali Gamers atp.? Neobsadili prakticky tuhle niku?
Autorská citace #27
1.2.2015 13:57 - Gurney
noir píše:
Takže pátá edice je mrtvá. A s ní asi i celý DnD. To byl ale fofr. Jediný plánovaný produkt, který byl oznámený na rok 2015, byl osekán na polovičku. Vyhazují se lidi, třetí strany nesmí nic pro 5e dodávat. Nejnovější DnD produkt od Wizardů běží na mechanismech 4e, média už po loňské záplavě informaci po DnD ani neštěknou.

To jsou silná prohlášení podepřená velmi slabými zdroji. Nebo přesněji - žádnými zdroji.

Colombo píše:
No, už bylo na čase aby DnD zemřelo. Ještě aby to chytlo Pathfinder, 13th age a budu spokojený.

Ten zarytý odpor k D&D od týpka, který rpgčka v podstatě ani nehraje (a nejspíš ani nebude) je vtipný.

Vojtěch píše:
Mno, je pravda, že konkrétně D&D filmy sice nejsou Uwe Boll Qualität, ale za moc tedy nestály. Možná kdyby udělali něco s Drizztem, tak by bylo hype veliké...

Ve dvojce se přestali brát vážně a je to celkem ok low-budget film. Drizzt by byl awesome. Baldurs Gate je sice skoro ideální námět pro adaptaci, ale filmy podle her jsou téměř vždy postiženy scénářem o několik stupňů horším než hra samotná.
Autorská citace #28
1.2.2015 14:07 - Alwaern
Colombo píše:
No, už bylo na čase aby DnD zemřelo.
Ještě aby to chytlo Pathfinder, 13th age a budu spokojený.


Ah, domníval jsem se, že jde o sarkasmus.
Autorská citace #29
1.2.2015 14:16 - noir
Gurney: Co na tom chceš zdrojovat?
" Jediný plánovaný produkt, který byl oznámený na rok 2015, byl osekán na polovičku. " - web WIzardů
"Vyhazují se lidi" - tahle S. diskuze
" třetí strany nesmí nic pro 5e dodávat"- že licence pro 5e není, se dočteš ve vedlejším vláknu.
"Nejnovější DnD produkt od Wizardů běží na mechanismech 4e"
-http://www.enworld.org/forum/content.php?2259-Temple-of-Elemental-Evil-Boardgame#.VM4mb0eG-aU
"média už po loňské záplavě informaci po DnD ani neštěknou." ze měsíc jediná v mainstramových médiích.

Co jako chceš víc zdrojovat?
Autorská citace #30
1.2.2015 16:37 - ShadoWWW
Wizardi ale nikdy neoznámili, že vydají Adventurer's Handbook. Sasquatch Game Studio loni oznámilo, že pro Wizardy připravují dva produkty - Adventurer's Handbook a Princes of the Apolocalypse. Nakonec z toho udělali jen jeden produkt o větším počtu stran. Sami Wizardi oznámili vydání Princes of the Apolocalypse spolu s dalšími produkty až letos 20.1. v rámci ohlášení příběhové řady Elemental Evil.

Píše:
že by Warneři sáhli po DnD filmu je podle lidí, kteří se ve filmu fakt pohybují, prakticky vyloučené :)

Pokud je to vyloučené, tak proč od firmy Sweetpea kupovali loni práva za 4 miliony dolarů? Celá ta spekulace kolem D&D filmu ale není z mé hlavy. Kdyby byla napsal bych "Předpokládám", ne "Předpokládá se".
Autorská citace #31
2.2.2015 19:08 - Gurney
noir píše:
Jediný plánovaný produkt, který byl oznámený na rok 2015, byl osekán na polovičku. " - web WIzardů

A můžeš pls dodat link? já to tam fakt nemůžu najít a zajímalo by mě to od zdroje.

Jediné co jsem našel je tento thread na enworldu který v podstatě říká to co ShadoWWW. Krom toho "...na rok 2015" je sice technicky pravda, ale dle toho linknutého threadu je to přesněji "...na první čtvrtinu roku 2015".

noir píše:
Vyhazují se lidi

Ano, to jsme tu skutečně řešili. Také jsme řešili že se to u WotC bohužel dělá každý rok, takže bez ohledu na to že je to krátkozraké a nevděčné, moc to nepředesílá něco nového.

noir píše:
třetí strany nesmí nic pro 5e dodávat

viz. opět ten thread co jsem linkoval, kde se nachází seznam sedmi "Official Licensed Products" a, pokud dobře počítám, 24 "Unofficial/3rd-Party Products".

A co se licence týká:
enworld píše:
Current publishers of unofficial products for 5E: Frog God Games/Necromancer Games, Goodman Games, Mithgarthr Entertainment, Sacrosanct Games, Genius Loci Games, Legendary Games, Rite Publishing, Critical Hit Publishing, Alea Publishing Group. Some of these use the Open Gaming License and apply it to 5E, and others are unlicensed. I asked DTRPG's Steve Wieck about their policy regarding unlicensed products, and he replied "Publishers who upload titles with us may select any rule system category for their titles they feel are appropriate. To date we have received no requests to take any action related to any titles available on DriveThruRPG that are listed in the 5e rule system category. Our "policy" on most things related to operating DriveThruRPG is to have as few policies as possible."

Že někdo zakazuje vydávání 3rd party doplňků tedy zjevně není pravda.

Krom toho, jakkoli se mi protahování rozhodnutí o tom jestli OGL bude nebo ne vůbec nelíbí, ani OGL pro d20 systém nebylo snadné protlačit a není dobré zapomínat, že minulá edice D&D bez nějakých diskuzí rovnou vyšla pod téměř vyděračskou GSL.

noir píše:
Nejnovější DnD produkt od Wizardů běží na mechanismech 4e

Proč ne, tomu klidně věřím a thx za link. Kdybych měl udělat deskovku a měl k tomu použít systémový základ nějaké edice D&D asi bych šel po D&D 4e. Nebo White Boxu. Souvislost se 'smrtí D&D' mi ale uniká.

noir píše:
"média už po loňské záplavě informaci po DnD ani neštěknou." ze měsíc jediná v mainstramových médiích.

To je taková informace, která vypadá že něco vypovídá, ale ve skutečnosti tomu tak není. Minulý rok bylo čtyřicáté výročí vzniku D&D (velmi příhodně využité k reklamě na novou edici), předtím mainstreamová média taky o D&D zrovna dvakrát "neštěkaly". Aneb koukejte, katolická církev je mrtvá, takovej humbuk kolem ní byl když zvolili novýho papeže a dneska už média zajímaj úplně jiný věci, to byl ale hukot...

Krom toho, apokalyptické vize ("5e je mrtvé a D&D s ním!") jsou vždycky podezřelé (bez ohledu na to kdo je napíše a čeho se týkají), tedy nechápu proč tě tak popuzuje žádost o pár linků.

EDIT:
noir píše:
hlavně zkouší pořád něco nového, originálního, nečekaného, třeba Pelgrane teď vydal herní muziku k 13th Age (http://pelgranepress.com/site/?p=16901).

Pelgrane jsou skvělí, ale netřeba z nich dělat bohy a tvářít se že dělat hudbu k rpg je něco superoriginálního a nového. Pokud chceš vidět (slyšet) něco opravdu originální, tak tohle jsou týpci co nahrávaj pro hráče rpgček reálné zvuky jeskyní (!)
Autorská citace #32
2.2.2015 19:51 - Colombo
Alwaern píše:
Ah, domníval jsem se, že jde o sarkasmus.

Byl, zkus se na to juknout i s tím hashtagem a následným postem. Není boha aby něco takového mohl někdo napsat vážně.
Autorská citace #33
2.2.2015 20:09 - noir
No a jak napíšu, že není žádná podpora, přijde podpora :)
http://dnd.wizards.com/articles/features/unearthed-arcana-eberron
Autorská citace #34
5.2.2015 21:37 - ShadoWWW
Jaký je WotC zaměstnavatel?
Autorská citace #35
7.6.2016 08:11 - ShadoWWW
Greg Bilsland odchází na svou žádos z WotC.Greg Bilsland píše:
I’ll be leaving Wizards of the Coast on June 21st. It wasn’t a decision I made lightly—working on D&D was my dream job, and it gave my wayward, 24-year-old soul a bit of direction. I came to D&D just before the announcement of D&D fourth edition, and now I leave as the fifth edition tabletop roleplaying game reaches new heights and expands to new horizons. It’s been a wild, crazy adventure (as any good D&D adventure should be), but and now I’m off to pursue new endeavors—including starting my own business. I’m excited for all the unpredictable things that come with that, if a bit trepidatious. I hope to stay involved in gaming as much as possible with writing, editing, marketing—and whatever else may come my way. Gary Gygax said .random chance plays a huge part in everybody's life?’ I think that’s as true about taking chances as it is about a roll of the die. So I’m rolling the die and taking a chance on something new.
June 21st is my last day at Wizards of the Coast. It's been one heck of an adventure—thanks for all the great XP!
Autorská citace #36
30.4.2020 07:21 - ShadoWWW
Říkáte si, kam zmizel Mike Mearls, v podsatatě otec D&D 5E, a proč Wizardi stáhli z Twitche jeho Happy Fun Hour? Zmizel ze scény v podstatě ze dne na den.

Teď Wizardi oficiálně oznámili, že D&D R&D tým nově povede Ray Winninger. Je to ostřílený veterán, který mimo jiné vytvořil jedno patro v Castle Greyhawk (to s Mordenkainenem)! Chris Perkins i Jeremy Crawford už na svých twitterových účtech oznámili, že se na práci s Rayem moc těší.

Ale zpět k otázce, co se stalo s Mikem? Oficiálně se nic neví. Wizardi mlčí jako hrob. Spekuluje se ale, že vaz mu srazil Zak S. Zak S byl externí konzultant při vývoji pravidel páté edice. Nedávno ale vyšlo najevo, že Zak S je sexuální predátor a byl za to i odsouzen. Wizardi na Mikeův popud zareagovali tak, že Zaka vymazali ze všech tiráží všech nových vydání a odmítli se k tomu dál jakkoli vyjadřovat. Na internetu se ale vzedmula vlna skupin, které hlasitě začali tuto (ne)reakci kritizovat. Sexuální témata jsou v USA šíleně citlivá. Žádná firma s nimi nechce být nijak, byť jen náznakem, spojována. To nejspíš Mikeovi Mearlsovi zrazilo vaz.
Autorská citace #37
30.4.2020 08:01 - Log 1=0
ShadoWWW píše:
Zmizel ze scény v podstatě ze dne na den.

To není rozhodně dobře a samozřejmě vyvstávají otázky a obavy. Na druhou stranu, DnD nestojí a nepadá s jedním člověkem.ShadoWWW píše:
Zaka vymazali ze všech tiráží všech nových vydání a odmítli se k tomu dál jakkoli vyjadřovat.

Jako, nejsem zrovna zastáncem zpětné vaporizace lidí, ale chápu marketingové důvody tohoto kroku.ShadoWWW píše:
Na internetu se ale vzedmula vlna skupin, které hlasitě začali tuto (ne)reakci kritizovat.

Seriozně, co chtěli? Oficiální prohlášení, že ve WotC nevěděli, že ten člověk je úchyl a zločinec?
ShadoWWW píše:
Žádná firma s nimi nechce být nijak, byť jen náznakem, spojována.

A toho dosáhnou tím, že bez vysvětlení propustí u konzumentů oblíbeného a známého tvůrce, kvůli čemuž se samozřejmě vyrojí milion spekulací, včetně velkého rozmazání toho hovna s tím prasákem?
Autorská citace #38
30.4.2020 08:34 - ShadoWWW
Chtěli, jako vždy v těchto případech, veřejné odsouzení Zaka a sypání si popela na hlavu. Obojí dlouhodobě, dokud aféra neodezní. Klasická procedura.

Log 1=0 píše:
A toho dosáhnou tím, že bez vysvětlení propustí u konzumentů oblíbeného a známého tvůrce, kvůli čemuž se samozřejmě vyrojí milion spekulací, včetně velkého rozmazání toho hovna s tím prasákem?

To oni chtějí. Tyto skupiny nejsou žádní RPG fanoušci, kterým by šlo o nějaké D&D. Jsou to skupiny, které vyhledávají podobné případy napříč USA a zkušenosti z jednoho případu přenášejí na ostatní případy. V jiných případech je běžné, že firmy propouští (jakkoli) dotčené zaměstnance. A tím dotčené nemyslím jen zaměstnance, na které padne podezření ze spáchání sexuálního deliktu, ale i všech, kteří nevyhodnotí danou situaci "optimálně". Jako v tomto případě. Kdyby Mikea neodvolali, tyto skupiny by okamžitě začaly křičet: "V jiných případech firmy takovéto lidi odvolali! A Hasbro ne! Hamba jim!!!" To si Hasbro ani jiná firma nemohou dovolit. Takto naopak tuto zkušenost mohou přenést i na jiné firmy, které se dostanou do podobné situace. Budou říkat: "Vidíte? Hasbro odvolalo šéfa jen kvůli tomu, že byl odsouzen za sexuální delikt jejich externí konzultant, který s nimi už roky nespolupracoval. A váš případ je mnohem horší než ten!"

Je to takové moderní Kladivo na čarodějnice, kde cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.
Autorská citace #39
30.4.2020 09:07 - efram
Misto aby lidi zajímalo, co a jestli vůbec Mike provedl. Tak ho preventivně odsunou? Tak tomu říkám presumpce viny v praxi. S tim at jde cela Amerika do prd*le
Autorská citace #40
30.4.2020 09:17 - Log 1=0
efram píše:
Tak tomu říkám presumpce viny v praxi.

Já bych řekl, že ještě hůř. Presumpce viny by byla, kdyby si mysleli, že MM něco provedl. Tady je potrestán kvůli (regulérně prokázané) vině někoho jiného (btw, ten hajzl má skutečné příjmení S?), protože na to reagoval jinak, než dotyční chtěli.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19495701789856 secREMOTE_IP: 18.215.185.97