Kultura

York
28.8.2015 10:27
RPG akce v Praze
Autorská citace #1
28.8.2015 10:31 - York
Je to jen můj pocit, nebo se v Praze už dlouho neudála žádná pořádná herní akce? Naposledy si vybavuju hraní Příběhů impéria v Mephitu, ale to už je taky pěkně dlouho.

Máme chuť se zase někdy herně sejít?
Autorská citace #2
28.8.2015 10:50 - Shako
Něco se hraje pořád. Otázka je, zda se to veřejně prezentuje. :) Naposled se na kostce domlouvalo nějaké hraní CoC, ale nakonec to skončilo jako online hraní.

Jinak za týden, za dva bych třeba mohl mít na něco čas.
Autorská citace #3
28.8.2015 11:02 - ShadoWWW
Každou středu se hrají v Mephitu D&D Encounters a D&D Expeditions.

V Dark Velvet Cafe na Husitské 677/15 se každou neděli od 13-14 hodin hraje DrD a D&D.

A to vím, přestože nejsem z Prahy.
Autorská citace #4
28.8.2015 11:05 - York
ShadoWWW: Pravidelně se hraje taky třeba v Liliové čajovně a leckde jinde. Já ale mluvím o velké* herní akci, jako byly třeba DnD days, nebo to výročí Příběhů. Ideálně neomezené na jeden systém, protože to dost zkrouhne okruh potenciálních zájemců.

* Teda "velké". Dávno pryč jsou doby Blackfiřích akcí v menze ČVUT...
Autorská citace #5
28.8.2015 11:19 - ShadoWWW
To Velvet Café není omezeno na jeden systém. :-)

Ale větší akci o RPGčkách občas uspořádává Městská knihovna na Mariánském náměsti (má oblíbená z dob studií, škoda, že v Brně takovou nemáme).

Ještě poznámka stranou: On je trochu problém v tom, že lidé na Kostce a RPG F buď už hrají se svou oblíbenou skupinou, nebo nemají chuť hrát (baví je víc diskutovat, než hrát), pokud nejde o něco extra experimentálního nebo nového.

Lidi mimo online fóra s chutí hrát se zas na fórech často míjí. Viděl jsem několik příspěvků od lidí, co na fóra běžně nechodí, ale přišli a nahodili téma jako "Je tu někdo, kdo by si zahrál DrD/DrDII/D&D?" a nikdo mu neodpověděl. Za pár týdnů/měsíců přišel někdo další nový a napsal: "Já bych si zahrál," ale autor vlákna byl už obvykle pryč.

Další problém velkých akcí, co vidím, že většina hráčů chce hrát dlouhodobá tažení a nemá moc zájem o jednorázové akce.

A tradiční problém je s nedostatkem GMů. Ten třeba řeším zrovna teď, kdy máme družinu 7-10 lidí a je to už moc (a chtějí přijít další). Ale v tomto ohledu věřím, že se aspoň jeden další GM najde. :-)
Autorská citace #6
28.8.2015 11:23 - York
ShadoWWW píše:
Ale větší akci o RPGčkách občas uspořádává Městská knihovna na Mariánském náměsti


Tak o tom nevím. Ale mohli bychom tu tradici obnovit, Městská knihovna rozhodně podobné aktivity vítá.

ShadoWWW píše:
Ten třeba řeším zrovna těď


Vidíš, já bych se třeba docela rád přidal, kdyby to nemuselo být DnD a kdyby to nemuselo být v Brně :-)
Autorská citace #7
28.8.2015 11:26 - ShadoWWW
Kdyby nebyly splněny ty dvě podmínky, tak by asi zas nepřišlo moc z těch současných lidí. :-)
Autorská citace #8
28.8.2015 11:27 - Vojtěch
Já bych to viděl jako obvykle poprázdninách adovolených. Léto je v takových akcích zpravidla utlumující prvek. Jinak nějaký Game day je myslím už v pořadníku, ale pokud chcete pořádat něco dřív, tak proč ne?
Autorská citace #9
28.8.2015 11:34 - Sparkle
Já už se teďka snažím směřovat opengamingy spíš mimo Mephit, v Mephitu se dobře rozjela ta DnDčka a nástěnka se seznamkou hráčů má už 3 stránky, tak se mi nechce do toho vrtat. Když už vím o někom, kdo by byl něco ochotný GMovat, snažím se ho spíš dostat na nějakou akci, kam chodí i jiní lidi. Například Pardgalen teďka dělal dva opengamingy Apocalypse Worldu na festivalu Junktown.

V prosinci bude v Praze festival Hraj Larp, tam by se mohly udělat nějaký RPGčka jako doprovodný program k larpům, za tři týdny je Coniáš, na podzim snad bude zase Game Developers Session. Já GMuju v baru Geekárna kam zase choděj jiný lidi a zvažuju že tam seskládám ještě jednu grupu na nějakou kratší kampaň. Noční opangemingy na conech už nechci vést, rozbíjelo mi to denní režim a byla jsem pak dva dny nepoužitelná, tohle už musí dělat někdo jiný.
Autorská citace #10
28.8.2015 11:36 - Sparkle
Ale Game Dayi v Mephitu se samozřejmě nebráním. Už bych to ale dělala bez toho RPG Day kitu, je moc drahej, už předtím jsem to dost dotovala a teď jak ještě oslabila koruna, už to přestalo být únosný, pokud by to vstupný nebylo tak vysoký, že by dorazilo jen hardcore jádro lidí.
Autorská citace #11
28.8.2015 11:40 - York
Sparkle píše:
Už bych to ale dělala bez toho RPG Day kitu


Ten kit je určitě dobrá záminka, proč vůbec něco zorganizovat. Pokud to ale zvládneme i bez něj, tak v něm žádný extra velký přínos nevidím.

Sparkle píše:
za tři týdny je Coniáš


Neúčastním se ho sice úplně důsledně každý rok, ale na Coniáši se RPGčka AFAIK nikdy nehrála. Ani moc nevím, jak by to s ním šlo dohromady, lidi tam chodí kvůli přednáškám o fantastice a ty zabírají celý jednodenní program.
Autorská citace #12
28.8.2015 12:17 - ShadoWWW
Píše:
teď jak ještě oslabila koruna


Dá se předpokládat, že bude posilovat.
Autorská citace #13
28.8.2015 12:28 - Vojtěch
Zatím ještě moc ne, když na tom ČNB sedí. Sice se kroutí, ale opatření nepustili.
Autorská citace #14
28.8.2015 12:32 - ShadoWWW
Už ho polehoučku opouští. Ještě donedávka byla hranice 27/€ neprůlomná. Na posledním zasedání ČNB už zmírnila rétoriku na "něco kolem 27/€". Ale i tato hranice nejspíš padne po odchodu Singra.
Autorská citace #15
28.8.2015 12:37 - Sparkle
Na jednodenních akcích jsem se snažila to dělat tak, že se do programu vecpu s krátkou prezentací, na který něco povím o RPG a pokusím se tam nasbírat pár lidí na hru večer po akci. Úspěšnost ve vyskládání grupy ale nebyla zas tak velká, aby se tam někomu takhle vyplatilo chodit naslepo, mně se to vyplatilo jen proto, že jsem tam zároveň vystavila banner Mephitu a porozdávala letáčky.
Autorská citace #16
28.8.2015 12:37 - Vojtěch
Jo, ale to se ještě nestalo a pochybuji, že se to stane do obědnání toho kitu. Planá naděje IMO.
Autorská citace #17
28.8.2015 12:41 - Sparkle
Jako můžu se zkusit prohrabat ve skladu a dát do kupy hromádku nějakých leftoverů. Otázka je, kolik z toho bude vysloveně souviset s RPG.
Autorská citace #18
28.8.2015 12:55 - York
Sparkle píše:
Na jednodenních akcích jsem se snažila to dělat tak, že se do programu vecpu s krátkou prezentací, na který něco povím o RPG a pokusím se tam nasbírat pár lidí na hru večer po akci.


Jo, to je asi docela rozumné řešení. Nicméně to patří spíš do kategorie propagace RPGček (respektive připomenutí, že RPGčka stále žijí, protože zrovna na Coniáši bude procento bývalých hráčů hodně vysoké), nikoliv herní akce pro RPGčkaře, kterou mám teď namysli.
Autorská citace #19
28.8.2015 15:00 - Sparkle
RPG Day by neměl být moc blízko Dálavy. Co sobota listopad 28?
Autorská citace #20
14.1.2018 15:36 - ShadoWWW


Není to sice úplně RPG akce, ale s RPG to taky trochu souvisí...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086988925933838 secREMOTE_IP: 3.93.59.171