Kultura

Gurney
18.9.2015 11:34
Hledám hráče/hledám vypravěče!
Protože naše komunitní sekce je momentálně v poněkud neutěšeném stavu a relativně často se tu objevují příspěvky typu hledám skupinu/hráče/vypravěče, tady je na to speciální diskuze. Nezapomeňte napsat koho hledáte (hráče, vypravěče, popřípadě v jakém množství), co a kde chcete hrát (místo/město, případně online, ať už přes Google Hangouts, Roll20, Fantasy Grounds nebo post-by-post) a nějaký kontakt na sebe (pokud nechcete dáva mail, pak se stačí registrovat zde na d20 a ostatní registrovaní uživatelé vám následně můžou posílat zprávy).

Zároveň sem budu přepostovávat "hledám ..." vzkazy, co se objeví v jiných diskuzích.
2.9.2018 23:04 - Wolfi32
Ahojte :) rád bych se zeptal jestli tu není místo pro nováčka co má chuť hrát dlouhodobě DnD. Bydlím v Brně ale klidně bych to bral i přes net.
2.9.2018 23:11 - Wolfi32
Málem bych zapomněl na kontakt info :) tel. 731 337 832 a email wolficek32@gmail.com
3.9.2018 09:06 - Wolf
Wolfi32
Místo se určitě najde jen tě odkážu do jejich diskuzí.
Tady a Tady
3.9.2018 21:42 - Wolfi32
Aha tak to je škoda to mě zrovna nevyhovuje mam totiž volné jen víkendy ale děkuji.
6.9.2018 14:58 - Fext
Zdarec lidé
Hledám nějakou skupinu co se schází na deskovky nebo jakékoli hry na hrdiny od dračáku přes Warhammer po něco od White Wolf nebo Shadowrun.
Lokace: Havířov, Karviná, Ostrava a pokud možno blízké okolí.
Kontakt na mne : https://www.facebook.com/jan.lisa.1
Telefon: 728 661 917
Předem díky
16.9.2018 18:39 - Space
Zdravím, nenašla by se tu skupinka hráčů DrD ve Zlínském kraji, nejlépe Kroměříž, delší dobu jsem už nehrál ale dostal jsem zase chuť vyrazit na dobrodružství. Pokud se tu najde skupinka hráčů tak mě prosím kontaktujte na mail Space88@atlas.cz nebo facebook www.facebook.com/profile.php?id=100006652307503
18.9.2018 09:27 - Jerson
jen pro informaci, jak to vypadá v Budějicích s RPG.

Včera jsem byl v Domě dětí na úvodní schůzku pro RPG - přišlo tam asi 15 dětí ve věku tak 7 - 12 let, místo některých přišli rodiče, a začali hlásit, s jakým vedoucím chtějí hrát a kdy můžou (žádný z vedoucích nebyl přítomen, jen postarší paní, která to organizuje), až dali dohromady tři skupiny po pěti lidech. Loni prý bylo 40 dětí, ale část hrála s vedoucím, který se oženil a má dítě, tak přestali mít zájem úplně. Tedy úplně klasický syndrom rozpadu skupiny kvůli chybějícímu Pánovi Jeskyně (PJ), i když není úplně jasné, zda se tyhle skupiny rozpadly nebo hrajou někde mimo, ale podle mně nehrajou vůbec.

Nicméně - všichni hrajou Dračák, jedině Dračák a nic než Dračák. Asi po půl hodině přišel jeden vedoucí, tak jsem si po schůzce s ním a s tou organizátorkou povídal, a prý nabízeli i jiné systémy, ale tyhle děti chtějí jen Dračák, verze 1.6, a nic jiného. Loni jim zkoušel předložit jiný systém, ale to je nezaujalo - a hlavně říkal, že tihle hráči jsou zvyklí se vézt, prostě PJ všechno připraví, oni to projdou, a tak hrajou několik let s tím samým člověkem, dokud to dotyčný nepřestane zvládat. Přišlo mi to strašně smutné.
On sám, aby si zahrál, tak jezdí do Prahy a do Plzně, kde má další skupiny, ale i tam musí vést hry.

Každopádně jsem navrhnul, že bych mohl zkusit oslovit ty nehrající starší (cca 15 - 17 let) hráče a hráčky - v jedné loňské skupině prý bylo pět holek. A když jsem odešel, přišla mi SMS, že pár minut po mně dorazila skupina, která by chtěla hrát nějaký jiný systém, jak ji nejspíše dostanu na starost.
Nicméně - je to docela bída, čekal jsem větší zájem. To se pak nemůžu divit, že se mi nedaří sehnat hráče.
18.9.2018 10:40 - Zarahel
Tak to zní pořád dost dobře...

Snažím se rozjet kroužek pro děti 13+ v Mariánských Lázních (Sice DnD5E) a zatím z toho mám jen podivnou pachuť zmaru. Do propagace vrážím spoustu času (sdílení, rozmluvy s lidma když to jde, mám plakát na každé škole, absurdně dokonce i v infocentru, docela líbivé webovky), na den otevřených dveří mi dorazil jeden kluk-nadšenec, který se mi přihlásil už před dvěma měsíci. Nedorazil v podstatě nikdo další. Úplně bez zájmu. Jen si lámu hlavu jak na to a jak je oslovit. Nejtěžší je vůbec je poprvé dostat, pak už to jde samo, ale Lázně jsou takové specifické. Sdílejí, lajkují, chválí ale nic z toho.

Přihlásila se mi skupina tří dospělých co měli zájem a ti nejsou schopni se vůbec domluvit na hodně, kdy se sejdou. Přišlo mi mnohem jednoduší dát dohromady 15 lidí v Plzni, kdy jsem všechno korigoval na dálku (už hrajeme půl roku.)

Nemáte někdo tip jak na propagaci kroužku? Nějak už ztrácím nápady (které by mne nezruinovaly).
18.9.2018 11:43 - sirien
Tohle asi docela stojí za samostatné téma...

RPG kroužky
18.9.2018 14:07 - Jarik
Zůstanu v tomto vláknu.
Jerson:
Znám 3 vypravěče, kteří vloni vedli v DDM alespoň jednu hru.
Nevím, s kterým z nich jsi mluvil. Jestli s Honzou, tak ten teď hraje se mnou.
Zároveň mám ve skupině i 1 dalšího, který rád zkouší systémy (takže by se asi dal zlanařit) - ale má několik skupin, kde hraje a vede malé larpy pro své děti a kamarády, tak není jisté, že bude mít čas.
Nevím, jak to má teď Eliška. Ta myslím vloni vedla i něco jiného než DrD (co to bylo si nevzpomenu, ale můžu se jí zeptat).
Dan s tím asi seknul. Ale ne proto, že by se oženil, ale proto, že už je vychovatel na plný úvazek.

Takže suma sumárum. Mám se ti zeptat? Já nemám tolik času na hraní, kolik jsou ti 2 ochotni hrát :)
Teď jsem si vzpomenul, že v mé skupině se zajímal o jiné systémy i ještě jeden člověk.

Já jim to (že sháníš) napíšu na FB, kde máme skupinu.
18.9.2018 14:31 - Jarik
Jerson: ... část druhá.
A ty zapřemýšlej, jak se napojit na koleje JČU.
Si myslím, že dobrej letáček zaujme "nakažené" přespolňáky. I pokud neznají Kostku nebo RPGfórum :)
Ty nepotřebuješ debatéry "odborné" diskuse. Ty potřebuješ lidi na hraní :) Sic nebudeš moci hrát o víkendu, ale v týdnu,... ale na jeden den v měsíci tě snad doma ven pustí.
19.9.2018 07:40 - Jerson
Jarik: mluvil jsem s Honzou Pfefferem, a asi si budu muset udělat nějaký seznam, kdo je kdo, mám v tom trochu hokej. Ten který hraje a vede larpy je ještě někdo další? Co vím, tak nějaká Eliška se rozešla právě s tím Honzou Pfefferem a už spolu ani nehrajou.
Každopádně budu rád, když se zeptáš, já bych si na hraní udělal čas.

Na koleje JČU a univerzitu jsem dával plakáty před dvěma roky, a neozval se mi ani jediný člověk, tak nevím zda jsem tam dal špatný plakát, nebo text, nebo prostě jen nebyl zájem. Budu to muset zkusit taky znovu, ale dám to spíše v druhém kole.
19.9.2018 09:25 - Jarik
Jerson: někdo další. Pokusím se jej přitáhnout i na Dálavu. Ještě neověřeno.

EDIT: Uloven pro hru.
19.9.2018 22:29 - wlkeR
No. V ČB můžu hrát já a pokud nebudou hry extra častý, mám dva kolegy, kteří by toho nejspíš taky šli. A jednoho američana co zatim skoro neumí česky, I guess?

Si teď říkam, proč tu nezaložím hru v angličtině. Asi protože nemám prostory :/
20.9.2018 07:04 - Jerson
Půlka potenciálních hráčů jsou tátové od rodin, tak to vidím tak na jednou za tři týdny, možná jednou za měsíc. V angličtině ale hraní nedám, na to mám pro některé účely malou slovní zásobu.
20.9.2018 08:46 - Naoki
Píše:
V angličtině ale hraní nedám, na to mám pro některé účely malou slovní zásobu.

Tak vždy si můžeš zahrát postavu cizince co běžnou řeč moc neovládá :D
20.9.2018 09:36 - Jerson
Neumět vyjádřit, co moje postava dělá je pro PRG docela zásadní, i když postava samotná nemluví.
20.9.2018 21:28 - RoVan
Jarik & forum jako takové:
btw: Když jsi u toho, jak moc je Dálava otevřená 'to outsiders' a nemyslím cizince - spíš méně aktivním lidem na D20, co by si rádi zahráli mimo svou domácí skupinu?
20.9.2018 21:37 - Jarik
RoVan:
a) Já byl na Dálavě jen jedno odpoledne :D
b) Znám jen pár účastníků - hlavně z jiných akcí (GameCon, DnDDay, osobní hraní,...)
c) Dle dřívější zkušenosti: "Každý je vítaný. Když se vejdeme."

Mám pravdu, Siriene, že jo?

EDIT: patří to ale do vlákna Podzimní sraz 27-30.9. 2018
20.9.2018 22:00 - sirien
Jo, přesně jak píšeš, pro hráče obecně to je na podzim otevřená akce

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077606916427612 secREMOTE_IP: 34.236.152.203