Kultura

Gurney
18.9.2015 11:34
Hledám hráče/hledám vypravěče!
Protože naše komunitní sekce je momentálně v poněkud neutěšeném stavu a relativně často se tu objevují příspěvky typu hledám skupinu/hráče/vypravěče, tady je na to speciální diskuze. Nezapomeňte napsat koho hledáte (hráče, vypravěče, popřípadě v jakém množství), co a kde chcete hrát (místo/město, případně online, ať už přes Google Hangouts, Roll20, Fantasy Grounds nebo post-by-post) a nějaký kontakt na sebe (pokud nechcete dáva mail, pak se stačí registrovat zde na d20 a ostatní registrovaní uživatelé vám následně můžou posílat zprávy).

Zároveň sem budu přepostovávat "hledám ..." vzkazy, co se objeví v jiných diskuzích.
28.9.2022 10:15 - Marcihak
Dobrý den,

plánujeme začít novou DnD kampaň v Praze. V současný moment jsme 2 hráči a jeden DM.
Pokud by se k nám chtěl někdo přidat na pravidelné hraní budeme rádi. Předpokládaná frekvence setkání je cca 2 krát do měsíce. Délka sezení je cca 5-7 hod.
Jakmile se nás dá dohromady alespoň 5 tak můžeme domluvit první termín.
Používáme pravidla DnD 5e s homebrew contentem.
V případě zájmu mě můžete kontaktovat emailem: Marcihak@centrum.cz
S pozdravem
6.10.2022 20:17 - Slamak
Ahoj, kolegové pátrači.
Nově mě čekají pracovní cesty do Pardubic a rád bych to spojil s nějakým RPG po práci.
Je mi jedno jestli hotová skupina nebo složená z jednotlivců co tu posbírám, jsem GM i hráč.
Ideální četnost jednou týdně nebo ob týden po 16. hodině do večera.
Co do systému a žánru jsem pružný a pro každou špatnost.
slama.m.1992@gmail.com
Slamák
7.10.2022 16:28 - Babau14
Zdravím jsem z Prahy a zakládám novou skupinu na hraní DaD 3,5 tedy spíše Pathfinder.

V herním světě FRCS oblast Cormir.
Hraju už víc než 30 let RPG hry většinu času jako DM nejsem žádný začátečník nápadů je hromada jen nejsou lidi :) na hraní chce se někdo přidat hraní ideálně Pátek nebo Sobota. Místo sezení mám Praha Střešovice
Kontakt Discord - Babau_CZ#1309 nebo tel : 737 942 837 Petr Babau
7.10.2022 16:35 - Gediman
Je rok 2022, což je vlastně 10 let od doby, kdy vyšla první verze Void: Sci-Fantasy. Na počest této události tu mám něco jedinečného.

Kampaň ve hře Void: Science Fantasy!

Jak jako "kampaň", když Void je stavěný spíše na epizodní mise?

Jednoduše se bude jednat doslova o vojenskou kampaň vedenou jistou říší, která si do svých ozbrojených sil najme i žoldnéře – na různé speciální operace a špinavou práci. Žoldnéři tedy budou mít po celou kampaň jednoho zaměstnavatele a budou plnit klasické jednotlivé mise, avšak propojené celkovou zápletkou. Kromě primárních cílů budou mít i sekundární, jejichž splnění či nesplnění ovlivní vývoj kampaně. Některé mise budou mít sekundární cíle, ze kterých si budou muset žoldnéři vybrat (nepůjde splnit všechny), čímž se též ovlivní vývoj.

Co můžete očekávat?
Spoustu bojování: Samozřejmě! Utkáte se s mnoha odlišnými druhy nepřátel: vojáci různých ras, bojové bestie, astrální a magické bytosti, vozidla, letadla atd.
Rozličná prostředí: Navštívíte různorodé planety s různorodým terénem a podnebím, a další vesmírné objekty. Některé budou samy o sobě velmi nebezpečné.
Rostoucí složitost: Každá další mise bude mít více primárních i sekundárních cílů, díky čemuž bude rozvoj postav poměrně rychlý (budete moci vydělat mnoho XP a peněz).
Morální dilemata: Budu se snažit vytvořit mise tak, aby před vás dávaly dilemata – zachovají se vaše postavy jako čestní hrdinové nebo pragmatičtí anti-hrdinové? Každé rozhodnutí bude mít své následky.
Grimdark atmosféru: Použijeme Grimdark karty; v každé další misi jich bude více, takže i atmosféra bude čím dál tím temnější, hrozivější a beznadějnější.



Připravte se na holý masakr. A vyhrňte si nohavice zatraceně vysoko, budete se brodit krví! Teď je otázka, jestli to skutečně bude krev nepřátel… Hm… když tak o tom uvažuji, raději si sežeňte šnorchl.

Nic pro pacifisty! Sestavte si cool (anti)hrdinského bijce, který bude kosit vojáky, monstra a tanky, od rána do večera. Výjimečná událost? Ne, tomuhle se říká úterý. Ale jste žoldnéři a bez práce nejsou koláče.

Rated M for Murderhobos.

Naskočte na vlak intenzivní bojové akce, smrti a zkázy. Tenhle vlak nemá brzdy! Ne, vážně. KDE JSOU BRZDY?! AAAAGRGRRR!

Buďte tým! Spolupráce je důležitá a zvyšuje šanci na přeži- errrr… rychlou a bezbolestnou smrt. (Oh yeah, skvělá rychlá a bezbolestná! Tu si tady mohou dovolit jen ti nejlepší! GRIMDARK!) Vyřešení problémů pomocí kombinace dovedností různých žoldnéřských specializací se odměňuje!

Když už padnout, tak epicky! Na hoře z mrtvol, obklopené polem dalších mrtvol rozprostírajícím se od obzoru k obzoru, to vše ještě obklopené mořem krve. Ve kterém plavou, překvapivě, mrtvoly.

Shoot first, ask questions never.

Buďte drsní. Budete potřebovat koule z ADAMANTIA! Ano, i vy, holky. Ale ani bez taktického myšlení to nepůjde.

A co vás čeká na konci kampaně? Bohatství. Sláva. Možná šílenství, smrt a nebo hůř. GRIMDARK!

Už jsem zmiňoval, že tady bude hodně mrtvol? A krve?

Novým hráčům jsem obvykle ochotný postavu vytvořit, ale v případě této kampaně by bylo lepší, kdybyste si postavu vytvořili sami – abyste měli přehled o jejích přednostech i slabinách. Vytvořil jsem video-návod na tvorbu postavy (najdete ho u mě na webu, nebo na youtube kanálu), můžete se řídit podle něj.

Kdo by měl zájem?
Kdyžtak pište do pošty.

Hra: Void: Science Fantasy
Systém: Void
Počet sezení: minimálně 5 (ideálně)
Počet míst: 4 max
Termín: až se přihlásíte, domluvíme se
Platforma: Discord (kanál RPG trilogie Void), pouze zvuk
26.10.2022 16:14 - Ivory Nox
Ahoj jsem hráč a hledám družinu, ke které bych se mohl přidat ať už nově začínající dobrodružství nebo probíhající. Nejlépe online. Mám zájem o DnD E5, Shadowrun, DrD a jiné podobné zábavné srandy. Pokud jsou k dispozici pravidla, tak nemám problém se je naučit. Hrál jsem 5 let klasický DrD s rozšířenými pravidly, modul Asterion, kdy časem ostatní ze skupiny dostihl život ve formě práce, přítelkyň, manželek, dětí a povinností (ne vždy v tomto pořadí).
31.10.2022 09:44 - Aginator
ahoj chci se zeptat jestli je někdo kdo by mě přibral do jeho kampaňe kde by jsme se spojovali přes počítač jsem hodně velký začátečník děkuji za ohlas
9.12.2022 00:31 - Wolf09
GM HLEDÁ HRÁČE!

Huhuhu, slyšte, slyšte, tenhle ten vášnivý GM hledá partu hráčů!

…na co?

Není to DnD, není to DrD, není to Dračí Hlídka… Pokud jsi nenáročný klasik, tak tohle pro tebe úplně není.

Narovinu - je to takový ten typ ne úplně populárního systému. Snaží se to o nějakou tu “realičnost”, snaží se to být pro tebe výzvou. Občas se ti to snaží ze života udělat peklo a budeš přemýšlet, jestli tenhle GM není trochu psychopat! :-D Ok, přeháním, ale úplně konvenční systém to není.

To já samozřejmě vím - naskládat partu trvá nějakou tu dobu.

Pokud ale rád otestuješ něco nového? No tak to je jiná, pojď to zkusit se mnou!

Tenhle GM, co je to za typa?

- 4ever GM už od základky a střední školy
- 32 let, panictví sice neuchránil, ale je to prostě stále vášnivý nerd :-D
- …a i když je to nerd, je to taky člověk - občas je unavený z práce, občas rád pije a potácí se, občas rád rozebírá filozofická témata, občas zase konspirační teorie, během hry si občas skočí na cigáro a když se hraje dlouho, vypustí na terasu psa, aby se vyvenčil
- Mimoto je to vášnivý hráč VR her - hlavně leteckých simulátorů
- Mimo GM si dělá věci okolo - vlastní mapy, vlastní lore
- A tak nějak celkově docela pohodový typ, který někdy mluví až moc - mluvení ho totiž také živí v profesní sféře
- Miluje černý humor a sarkasmus
- Má politicky nekorektní názory
- …no jasný, uhodls, žije singl a tak má na to hraní a dělaní kravin zatím dost času! :-D
- A snese samozřejmě hráče všech věkových kategorií - mě občanku dávat nemusíš, hlavně, když ti to trochu myslí v hlavě a tak…

Tahle hra, vo co pude?

Zajímavý a málo známý systém HarnMaster 3ed …respektive z něj vychází base systému. Ten je zhruba z poloviny složen z HarnMaster 3ed / HarnMaster Gold a množství houserules. Druhá polovina systému je moje custom dílo. A celé je to našrubované na mém dark fantasy lore.

Hele, zní to divoce, je to ale docela jednoduché a mám k tomu i pravidla - sepsané pro tebe, abys to měl easy!

Co se týče systému:

- Base složený z málo známého (a velmi zajímavého) HarnMaster 3ed, HarnMaster Gold a z množství houserules
- Primárně D100 systém, občas využívá i 3d6 hody (primárně je tvým úkolem na 1d100 podhodit cílovou hodnotu, která určuje “jak těžké to je” - čím větší je cílová hodnota, tím snadnější je to podhodit, logicky… dejme tomu, že tvůj “skill” s mečem je 70, potřebuješ tedy hodit 1 až 70 pro úspěch)
- Skill based systém, který nemá žádné tradiční “povolání”, “zaměření” nebo “kariéry” - takže žádný “Elf - Ranger”, jednoduše si dle skillů naskládáš, co chceš a místo zde mají také “nebojové charaktery” - můžeš obchodovat, alchymistovat, krást, být potulný piják nebo profesionální sukničkář...
- Zajímavý combat system - žádné klasické HP, realistický systém zbroje, poměrně velké množství reakcí a akcí a možnosti, jak taktizovat a přežít, systém myslím i na boj na koni nebo jiném zvířeti, ale bacha!
- Combat systém je dost výzva - můžeš být sebelepší šermíř, ale smečka vlků je pro tebe stále potencionálně smrtící a i když budeš rytíř na koni, 12 rolníků s vidlema tě z toho koně sundá a na zemi umlátí… HERO-Based systém se tu rozhodně nekoná! Jedna dobře mířená rána do hlavy z longbow a máme tu Killshot - good game, jdeme na další postavu!
- Low-magic systém - i blbé lektvary prostě nedělají zázraky a neúčinkují hned, magie je pak něco, co lidé v tomto světě úspěšně potlačili a téměř zlikvidovali - existuje, ale je to zapomenuté umění a když už potkáš mága, chceš ho na své straně, ne proti sobě
- Krom “fantasy” systém přináší takový malý simulátor středověku, kde má vše svůj čas - zranění se hojí dny až týdny, progres postavě také nějakou tu dobu trvá, stavba většího sídla zabere klidně i 5 let, dále se dají hrát větší celky - dobývání hradu nebo bitva větší armády, na vše má systém pravidla…
- Celkově realistický systém - určitě tě potěší, když chytíš tyfus nebo mor, umřeš hlady, žízní nebo někde úplně zbytečně a zapomenutý historií :-D Ale je to zase balancované tak, abys mohl hrát, že jo…

A není to jen a pouze o kostkách. Roleplay! O to jde především!

Celkově celý svět neustále dynamicky žije svým životem a přirozeně reaguje na hráče. U mě ve světě neexistují věci jako “Random Encounters” - vše má svou logiku a své místo:

- Že tě někde přepadnou třeba elfové - měl jsi prostě smůlu a narazil jsi na patrolu…?
- Ale! Že tam ta patrola není úplně logická?
- V tom případě by tě to mělo zaujmout a možná je za tím něco více?
- Co je sem vlastně dovedlo?
- A netahá mě tenhle GM zase tak trochu za nos nebo do pasti?!

No jasný, ale občas to taky nic neznamená - v lese tě občas přepadne medvěd, protože má prostě hlad nebo jsi mu vlezl do teritoria. Občas ti dá někde v hospodě pěstí, protože jsi mu rozlil pivo a začne k tomu hrát hudba z Dooma… Občas máš třeba takový ten samaritánský nápad, že se při questy vloupáš do vězení a někdo tě tam ukecá, abys ho pustil na svobodu, že on je tam neprávem, pláče a prosí... a ty ho pustíš... A o pár her později najdeš vyvražděnou vesnici - gratuluju, pustil jsi na svobodu psychopatického kanibala! :-D

A co více!

Ty jsi jako hráč schopen ovlivnit ve světě… No vlastně cokoliv! Posuň hranice států, staň se bohem… Nebo bys rád trochu temnější kampaň?

Whatever!

V rámci kampaně mám sice pro tebe určitě vždycky nějaký ten set-up a příběh, ale jak to bude dál? To nevím ani já - to mě na tom právě baví!

Nicméně!

Snadno tu ale můžeš chcípnout někde zapomenutý ve škarpě! Jako GM se hráčům snažím samozřejmě tu a tam pomoci - hlavně v začátcích - ale jinak držím striktně neutrální rovinu, dalo by se říct, že hraju tak trochu i proti tobě. Každé moje zvíře a NPC chce totiž přežít, má instinkty, má své cíle, touhy - a svou logiku, kterou se řídí. NPC tak udělá vše pro to, aby nad hráčem zvítězilo. Neber to osobně - hraju jen roli, kterou zrovna hrát mám…

Ruku v ruce s tím jde svět, do kterého se vydáš!

Je to moje dílo - rozhodně se ale nedá říct, že je to super originál. Má svoje klasické fantasy klišé a je to vykrádačka všeho možného smíchaná v jednu velkou parodii a Easter eggy, ale tak, aby se to dalo brát vážně, děsilo tě to, když tě to děsit má, pokládalo filozofické otázky, když má a tak dále. Svět sám o sobě je temnější a místy bych se nebál označení “dark fantasy”, nejblíže to má asi ke středověku v Evropě s elfy ze Zaklínače - ano, elfové jsou tu tak trochu utlačovaní a nikdo je nemá rád… Neboj - lidé jsou zde rasisti i proti dalším rasám!

Svět už zažil několik kampaní, původně v DrD 1.6, pak v DnD, nyní v HarnMasteru. Má už svoji historii, není toho úplně málo - mám pro tebe ale vše sepsané a přehledně umístěné, to samé platí pro pravidla. Rychle se ti to dostane pod kůži. A většinou sem každý hráč sám přispěje nějakým dalším lorem…

Jak se to hraje?

Foundry VTT - systém je zčásti automatický, což oceníš v boji. O další automatizaci se pak postaral tvůj GM a jeho modifikace a makra. Celkově to odsejpá docela dynamicky a zábavně.

Hra ideálně 1x týdně.

Komunikace přes Discord.

Upozorňuju, že je celý systém ve své “testovací” verzi a občas některé pravidla ladíme tak trochu podle hry.

Volné pozice: 6 hráčů

Neumím dělat “one-shoty”, pokud to chceš ale vyzkoušet, můžeš se třeba na jeden večer jako NPC zapojit do kampaně, kterou už hrajeme. Jinak preferují dlouhodobé kampaně.

Mohl bych se rozepsat více, ale spíše bude lepší, když to probereme spolu více přes ten Discord - pokud tě to zajímá, klidně piš na:

Ermine#6945

Těším se!

PS: Nemusíme hrát jen Fantasy! Mám připravený set-up taky na WW1... Elfové za to můžou, přesně tak - zavraždili totiž dědice císaře pána a tak dále... When WWI meets Warhammer 40.000 and Dieselpunk!
17.12.2022 18:37 - lan
D&D 5e, Kladno
Parta 4 hráčů dračáku hledá pátého na osobní hraní v Kladně (30min busem z Prahy). Je jedno jestli jsi zkušený hráč nebo nováček.

Hraje se 1-2 měsíčně v sobotu cca 12 až 16hodin. Charakter si můžeš vybrat jaký chceš.
Příběh hrajeme dlouhodobý, takže čím déle budeš chodit tím lepe.

Jestli máš zájem, tak odepiš a zanech kontakt
12.1.2023 08:54 - Kubec
Ahoj,

DM s dlouholetou zkušeností hledá 3-4 hráče na kratší homebrew kampaň do DnD 5e.
- Hrát se bude v Praze osobně jednou za 14 dní v sobotu cca od 13:00 do 19:00.
- Půjde o krátke dobrodružství které by mělo jít odehrát za 3-5 sezení.
- Postavy budou začínat na 5 levelu.

Pokud máš zájem, tak mě kontaktuj ideálně na FB nebo discordu, kde ti zdělim víc informací.
- FB: https://www.facebook.com/kubec.jakub/
- Discord: Kubec#0587
13.1.2023 21:25 - Jakub Marek
Ahojda jsem z Kladna začátečník rád bych se zaučil v dnd nikdy jsem nedělal ani deník postaví tak bych s tím potřeboval asi trochu pomoci. Poznám rád nové lidi, klidně mohu jezdit i do Prahy kontakt na fb Jakub Marek nebo morfe@seznam.cz popřípadě tel: 736294994
18.1.2023 15:49 - pongping
Zdar hledám partu na online hraní přes d&d beyond.
Dejte vědět na mail: pongping@seznam.cz
18.1.2023 20:15 - Necromancer
pongping :
Hele D&DBeyond dneska není zrovna v kurzu, doporučil bych přejít třeba na Roll20.
22.1.2023 01:12 - Kefir
Zdar,
potrebujem poradiť kde začať nakoľko sa v DnD systéme / Editions nevyznám a nič k tomu nemám. Moja situácia je taká, že som dosť starý tatko DnD som nikdy nehral, ale rozumiem charakterom, náhode, príbehu a podobne nakoľko som ešte rokoch 94-99 hrával rôzne MUDy (multi-user-dangeons)... holy-mission, valhalu a pod, kde sme ako skupinka cez klávesnicu behali za rôznymi príbehmi. Mám 2detí (vek 7 a 9, dievčatá), ktoré sa neskutočne namotali na LOTR a Hobita (pozerali s mojim vysvetľovaním) a DnD vidím ako cestu zatiahnuť ich do sveta fantasy a preč od obrazoviek / monitorov a pod.

Prosím poraďte:
- kde a akú verziu DnD zohnať, nech si to načítam ... predpokladám príručku hráča, príručku PJ a beštiár (v kníhkupectvách vidím produkt "Hra Dračí doupě 2 (krabicové vydanie)" ale netuším či to je dostatočné. Na ulozto som našiel nejaké príručky, ale vôbec netuším, či sú spolu kompatabilné Príručka hráča Překlad verze 1.21, Aktualizovaný Bestiář ke AD&D® 2. edice, Príručka pána jaskyne verze 1,5 - Dá sa s týmto začať? Nemá to v navzájom veľké rozpory?
- kde zohnať príbehy (nechce sa mi na začiatku vymýšľať úplne bez skúseností) pre lvl 1 hráčov. Predpokladám, že budem PJ a manželka s deťmi warrior/barbar, cleric a mág. Dá sa prípadne spraviť, že ako PJ budem hrať hlúpeho barbara? To by som sa asi vedel odosobniť, že proste chce ten barbar do všetkého tresnúť a veľmi nerozmýšľa :)

Ďakujem za pomoc
r.
22.1.2023 01:25 - strucky
Kefir píše:
neskutočne namotali na LOTR a Hobita

Ahoj,
Na základě téhle věty bych prvně zmínil, že existují i jiné hry než DnD, jako třeba The One Ring. Obsah a zpracování jsou úžasné. Ve Starter krabici jsou (mimo jiné) zjednodušená pravidla (dají se přečíst tak za 2-3 hodinky) a 3 předpřipravené scénáře v Kraji s předpřipravenými postavami - hobity, kterými můžeš holky protáhnout. Ale je to celé v angličtině, takže jestli je to problém, tak... krčí rameny... si lze tady stáhnout komunitní překlady DnD a začít třeba Ztraceným dolem Fandelveru (i ten je v odkaze dole v sekci 'Začátečnická krabice').
Překecávání k "vykašlat se na systém" a vymyslet si pro holky nějakou vyprávěcí hru s pár hody kostkama pro vyhodnocování nejistých situací nechám na ostatních, s tím nemám zkušenosti. :)
Případně bys mohl i nějaké rady možná vyčíst tady.

Kefir píše:
Príručka hráča Překlad verze 1.21, Aktualizovaný Bestiář ke AD&D® 2. edice, Príručka pána jaskyne verze 1,5 - Dá sa s týmto začať? Nemá to v navzájom veľké rozpory?

To takhle nekombinuj. Pokud to nejsou stejné edice, nemusí to být navzájem 1:1 kompatibilní. Pokud vážně a jedině DnD, tak viz. můj odkaz ten Fandelver. Tam najdeš přeložené i ostatní věci z DnD jedné a vzájemně kompatibilní edice.

Kefir píše:
Dá sa prípadne spraviť, že ako PJ budem hrať hlúpeho barbara? To by som sa asi vedel odosobniť, že proste chce ten barbar do všetkého tresnúť a veľmi nerozmýšľa :)

Určitě dá. Prostě si uděláš postavu jako normální hráč a pak za ní jako PJ hraješ. A že bude tupá možná dobře, protože by ta postava neměla vědět věci, co víš ty jako PJ, o připraveném dobrodružství - jestli se chápeme. :-)

Ach já kokos, zapomněl bych zmínit českou "mutaci" DnD 5e, Jeskyně a draky. Sice je to bichle, ale stačí prvních pár desítek stran a pravidla pro hru máš ready - zbytek je, řekněme, pokročilejší obsah. Jako dobrodružství pro JaD můžeš stále použít ten Fandelver (pro začátek v DnD 5e opravdu doporučuji právě ten), na který jsem odkazoval nahoře - je to všechno pro DnD 5. edici, takže kompatibilní.
22.1.2023 02:04 - Šaman
DnD má svoje specifika. Spoustu věcí si hráč vybírá, nevymýšlí. Je přesně dané na které úrovni má které povolání jaké bonusy a schopnosti, občas si vybírá z více možností.
Imho pro Středozemi není ideální, i když obecně je to fantasy pseudohistoricky setting, takže se snad použít dá.

Pokud ale dcery nebude bavit číst pravidla a plánovat co na které úrovni budou umět, tak bych sáhl po jiném systému. Třeba i právě jen hodit šestistěnkou a podle výše hodu určit úspěšnost akce. Když navíc každá postava bude mít několik specialit ve kterých vyniká, tak jí dát bonus (cca 3, tedy půlku rozsahu). Něco jako boj zblízka, střelba, plížení, vyjednávání a přesvědčování, léčení…

Ale před čím chci rozhodně vaovat je PJ postava válečníka. Nechceš přece bojovat sám proti vlastnímu bestiáři. A jako tupý barbar bys byl nejspíš nejlepší válečník.

Dá se ještě mít postavu ala Gandalf v Hobbitovi. To je vlastně dost typická PJ postava. na začátku nikdo neví jak moc je mocná, v boji se na něho nespoléhají, on je zatáhne do úkolu, může jim i ledacos vysvětlit… a pokud jde do tuhého, použije nějakou magii. A pokud by na něj družina začala spoléhat, tak "neodbytné záležitosti vyžadující kouzelníka, pokračujte lesem sami, adios…"
Docela dobrá je i postava léčitele, nebo nějakého nebojového kněze. Může být postavou která si družinu najme na nějaký úkol, pomáhá jí se vzchopit když je poesekaná, ale samotné řešení problémů nechává na hráčích.

Rozhodně ale chceš, aby v příběhu zářily hráčské postavy, ne tvoje. Tvům úkolem je připravit zajímavý příběh a důstojné nepřátele. (Pokud předpokládám tradiční přístup - PJ nahazuje problém a zápletku. Dá se k tvorbě dobrodužství přistupovat i jinak, ale to by bylo na delší povídání.)

No a kdybys byl rozhodnutý pro DnD, tak u nás vyšel přeložený a převyprávěný jako Jeskyně a Draci.
22.1.2023 02:16 - sirien
Kefir: Jeskyně a draci jsou česká varianta DnD 5e. Fyzicky, PDF, online.

Původní DnD 5e česky nevyšlo, má jen fanouškovské překlady. Sehnat ho fyzicky půjde ve speciálce nebo přes internet v angličtině. Aktuální edice je 5. Jednotlivé edice mezi sebou nejsou kompatibilní! Starší edice ignoruj, nechceš je (tohle má trochu víc nuancí, ale nebudeme to komplikovat).

Příběhy viz třeba tady. Popř. si můžeš koupit české produkty Taria nebo Tauril. (Existují i jiné, ale jako začátečníkovi bych ti je nedoporučil).

Dračí doupě je úplně jiná hra (a už se nevydává).
Dračí doupě II je ještě úplně jiná hra (aktuálně vydávaná)
(obojí jsou RPG, ale jiná a vzájemně se kombinovat nedají)


Ignoruj fakt, že se ti každý bude snažit doporučit nějakou úplně jinou hru. Pokud chceš explicitně DnD, tak šáhni po Jeskyních a dracích. Pokud nechceš explicitně DnD, zvaž Příběhy Impéria (kniha, krabice, PDF) - je to o hodně odlehčenější herní systém (což v závislosti na preferencích může být výhoda i nevýhoda), ale není to čisté fantasy, je to zasazené do steampunkové viktoriánské anglie s magií.

Anyway, vem jednu z těhle her a začni. Všechno to ostatní (Dračí doupě II, Apokalyptickej svět a hromadu dalších) můžeš vyzkoušet pozdějc až se rozkoukáš :) (V létě můžeš zajet na GameCon, kde se pořádají otevřená ukázková RPGčka, na vyzkoušení tam bývají desítky různých systémů).
22.1.2023 02:20 - sirien
@all: btw. až teď sem si všim že jsme trochu offtopic s tím že tohle má být moderovanější vlákno, případné pokračování diskuse bych poprosil přesunout sem.
3.2.2023 19:07 - pilchowski
Zdar, mam dost specifickej problem. Shanim 2-3 lidi na hrani Play by Post v zivym case (cili de facto pres psani na chatu) ve vecernich hodinach (cca od pul 9, na dni skoro nezalezi). Mam to ozkouseny, jde to, kdyz jsou na to lidi nastaveni. Mohlo by to jit i na roll20 nebo foundry, ale postaci i Discord s robotama na kostky a theatre of mind. Duvody jsou prozaicky: na zivy hrani nemam prostor kvuli malymu decku a toto bych chtel realizovat jako urcitou alternativu nez se zivot zas trochu stabilizuje. Urcite chci hrat DnD 5e/JaD konkretne jsem myslel na modul Heroes of Baldurs Gate (cili vhodny pro pametniky), ale nebranim se jinym pokud bude zajem. Uz jsem to takhle jednou hral, po prvnim decku, ale nedohrali jsme to (skupina byla USA-FR-NZ-CZ, rad bych to ted drzel v jedny casovy zone a dohral). Detaily poskytnu, zacatecniky beru. Otazkam jsem otevren. Nadeje jsem zanechal u brany... (modri uz vedi).

edit: CASE CLOSED
5.2.2023 14:33 - Jan III.
Hm... Hoď sem prosím i jiné kontaktní údaje. Vzkazník hází pořád nějaký error a nevím, zda ta zpráva vůbec dorazila.
10.2.2023 15:21 - Ganfr
Čau. hledám hráče (3 až 4) do dnd kampaně. Zvu všechny komu je tak nějak 14/15. Hrát budeme podle oficiálních dnd pravidel (players handbook)
Volali bychom skrz Discord a bojovali na Roll20.
Chtěl bych se s vámi nejdříve nějak seznámit abych věděl vaše hranice a podle toho udělal příběh a okolnosti.
Pokud se nějak stydíte nebo něco tak se na to vykašlete a prostě si mě přidejte..
Ganfr#3423 rte
Oprava, měl jsem vypnuté přidávání přátel teď už by to mělo jít

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084011077880859 secREMOTE_IP: 3.235.46.191