Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.
29.8.2018 21:41 - sirien
Nechápu proč ste tak upjatý na ty dvě volby. Normálně pronajímá šermíře. Nejsou to doslova žoldáci (mercenaries) a zní to česky a dává to smysl.
29.8.2018 23:31 - Maelik
Co takhle se nesnažit najít dokonalý překlad slovo za slovo (neb ten neexistuje) a místo toho, třeba vycházet z toho co je v zbytku textu.

Například nějaká bezpečnostní agentura pronajímá tělesné strážce, ochranku, hlídače, atd.

V hospodě má postava zaslechne, že támhleten chlápek u stolu je zdatný šermíř, který pracuje pro toho kdo mu zrovna platí nejvíc a dělá to za co se mu platí, bez nějakého velkého vyptávání.

Královská armáda své řady rozšíří o žoldáky.

atd. atd.
30.8.2018 10:31 - LokiB
sirien píše:
Normálně pronajímá šermíře


proč zrovna šermíře? to už můžeš říc vojáky, páč šermíř s válečnou sekerou taky není nic moc popis.
jako je to taková cvičná debata pro puristy, ono nakonec si toho skoro nikdo nevšimne.
Já bych třeba na vývěsní štít nepsal nic, jen bych tam ten meč namaloval ;) kdo ví, kdo umí či neumí číst ....
30.8.2018 12:13 - Merlin
LokiB píše:
jako je to taková cvičná debata pro puristy

jo..nikdo si toho nevšimne a já tam stejně dám nájemné meče :D...prostě protože chci
30.8.2018 12:28 - Vojtěch
Merlin píše:
jo..nikdo si toho nevšimne a já tam stejně dám nájemné meče :D...prostě protože chci


30.8.2018 12:40 - Merlin
Vojtěch: na koho jdeme....?
30.8.2018 21:31 - Vojtěch
Na všechny uživatele termitu nájemné meče :D
30.8.2018 21:38 - Šaman
Na ty, kteří se ptají komunity, ale pak se jim nelíbí, co komunita říká. :D
(Kdyby ses neptal, nikdo by pochodně neřešil.)
30.8.2018 22:32 - Merlin
Šaman píše:
Na ty, kteří se ptají komunity, ale pak se jim nelíbí, co komunita říká. :D


jsem to, ale nezdvořák :)

nesmíš to brát tak osobně..:), nejde o to co se mi líbí, nebo ne
31.8.2018 11:39 - Šaman
Však to taky neber osobně. Jsem prostě pyroman a každá záminka se hodí. :D
"Shame, shame, shame! Burn him!"
31.8.2018 21:00 - ShadoWWW


Taky přicházím s pytlem do mlýna.

Šampion (champion) ve Volovi má dvě zbraně: obouruční meč a lehkou kuši. V erratech mu ji změnili na krátký luk (útok se tedy změnil z 6 (1k8 + 2) na 5 (1k6 + 2). Je vidět, že původně to byl zřejmě omyl, protože už v původní verzi v popisu vícenásobného útoku je zmíněný ten luk.

ALE na ilustraci šampiona v knize má taky obouruční meč a kuši. A to mě strašně štve, když ilustrace neodpovídá popisu (bloku statistik).

Co je lepší? Opravit to a dlabat na rozkol obrázku a statu, nebo to nechat pro tu kuši (i když je tak nepatrně silnější)?
31.8.2018 22:36 - Merlin
Obrázek beru vždy jen jako inspiraci.
31.8.2018 23:01 - sirien
nech ty pravidla jak sou a obrázek je prostě obrázek... postava klidně může mít kuši protože je cool a dávat s ní damage jak s lukem, že jo :)
1.9.2018 09:50 - Tarfill
Přesně, jak říká Merlin a sirien...
1.9.2018 17:17 - MirTur
Tak obrázek nemusel být nutně dělaný na zakázku a prostě zakoupili co "bylo na skladě." Osobně nevidím ani důvod, proč nebrat v potaz jak kuši tak luk. Pravda, kuše je o šušeň silnější. ale má také pravidlo, že nehledě na počet útoků z ní vystřelíš jen jednou za akci (pravidlo loading).
8.9.2018 18:31 - Merlin
Shadowww:?
9.9.2018 13:02 - ShadoWWW
Merlin: Dnes večer.

9.9.2018 13:48 - sirien
IMPOSSIBRUUU!!!!
9.9.2018 18:09 - Merlin
Dnes mám plnou schránku volebních letáků. Jsem otupělý
9.9.2018 21:22 - ShadoWWW
Píše:
Svět se změnil. Cítím to ve vodě. Cítím to v půdě. Cítím to ve vzduchu. Mnohé, co kdysi bylo, je ztraceno.Neboť již nežije nikdo, kdo by to pamatoval.


Co že jsem to chtěl tenkrát vydávat? No jo vlastně...




Kompletní překlad příručky Volův průvodce netvory je tu! Poděkujte hlavně Merlinovi za jeho titánské překládání, Sirienovi za jeho překlad Vola a Elminstera a ostatních krutopřísných vychytávek a Eframovi za jeho neustálé všetečné dotazování, kdy už to konečně bude. Tak tedy KONEČNĚ!

Najdete to vy-víte-kde na cestě Knihy pravidel/Doplňky/Volův průvodce netvory.

Pro případné chyby jsem hodil i zdrojové soubory do složky InDesign/VGtM, aby je mohl když tak rychle opravit i někdo jiný. (Respektive teď to frčí na cloud, bude to tam komplet tak za 3 minuty.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093494176864624 secREMOTE_IP: 35.175.174.36