Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.
4.11.2018 20:59 - Rilkin
sirien píše:
to "t" z toho "'t" do toho kensei fakt nenarveš

Asi je to otázka vkusu. Z mé zkušenosti většinou u slovních hříček v angličtině nehraje roli pár chybějících či přebývajících písmen. Na úkor přesnosti je naopak preferován vtip. A dle mého názoru je pointa s "can't" lepší (resp. méně špatná). Z toho důvodu také při hledání vysvětlení této slovní hříčky na internetu najdeš právě "can't".
8.11.2018 12:32 - ShadoWWW
Xanathar update: Pokračuji paladinem.
8.11.2018 12:40 - Merlin
ToA: 120 stran ze 189 stran hlavního textu přeloženo
9.11.2018 06:56 - ShadoWWW
Cavalier tedy nakonec překládám jako Bohatýr (zvítězil v poměru 28:17). Pořád mi ale vrtá hlavou ten Inquisitive. Vítězí sice Vyšetřovatel, ale mně by se asi víc líbil Vyzvědač. Na druhou stranu ve Xanatharovi je současně i archetyp Scout přetištěný z Dobrodruhova průvodce Mečovým pobřežím, kde jsem ho překládal jako Zvěd, což je zavedený překlad v místním překladovém klíči již od dob 3. edice. Aby byly v jedné příručce dva archetypy stejného povolání nazvané Zvěd a Vyzvědač mi ale přijde blbý, protože to by se podle mě pletlo.

Co si o tom myslíte vy?

Pomalu dokončuji překlad Paladina a brzo budu muset rozhodnout, jak naložit s Tulákem.
9.11.2018 12:28 - Maelik
Já jsem hlasoval pro Slídila a stále mi přijde jako nejlepší varianta. Hlavní doménou téhle specializace je rozpoznání lží, hledání skytých informací atd. Jinými slovy, skrývá se nám tu detektiv, ale i tací, kdo hledají informace a špínu na jisté osoby za úplatu. Vyšetřovatel akcentuje spíš tu první, slídil tu druhou, na truhou stranu, k tulákovým specializacím vraha a zloděje se slídil hodí spíš, než vyšetřovatel.

Vždycky je ale samozřejmě možné tenhle archetyp přeložit jako Všetečka. :-)
9.11.2018 12:35 - Merlin
nebo "Očko"
12.11.2018 09:32 - ShadoWWW
Xanathar update: Tak se vrhám na toho tuláka.
14.11.2018 06:52 - Merlin
Dotaz do pléna (jehož výsledek není závazný, pro ty co si myslí, že je :))).

Chrochta při korektuře kapitoly do ToA nadnesl myšlenku týkající se tamního božstva.

SPOILER (radši píšu)

V Omu bylo 9 bohů, kteří jsou již z nějakého důvodu mrtví. Jsou popsáni jako trickster god. Jsou to falešní bohové, duchové lesa zastoupení určitými zvířaty, kteří se nechali uctívat po odchodu hlavního boha Ubtaa.
Já je překládám vzhledem k jejich povaze a původu jako podvodné bohy. Chrochtovi se to nezdá.
14.11.2018 07:32 - Log 1=0
Šarlatánští bohové?
Podvodní bohové mi evokují spíš podvodní než podvodné. Navíc mi to připadá negativnější, než je to míněno.
14.11.2018 07:41 - Merlin
Log: v první verzi jsem měl šprýmařští, ale pak když jsem o nich četl a překládal víc, tak jsem to změnil na podvodné. Šarlatánští nezní špatně (ono je v důsledku jedno jak se budou jmenovat).
14.11.2018 08:08 - pilchowski
falešní mi přijde nejlepší
14.11.2018 08:10 - Log 1=0
pilchowski píše:
falešní mi přijde nejlepší

Falešný mi přijde nejhorší. Nejsou "false" jsou "trickster".
14.11.2018 09:04 - Pakku
Co třeba lstiví?
14.11.2018 09:46 - Pan Bača
Klamaví bohové. Ve smyslu někoho, kdo se tváří jako něco, co není...
14.11.2018 09:59 - ShadoWWW
Oni se tak jmenují kvůli obelhání (někoho).
14.11.2018 10:07 - Aegnor
Tak základní otázka je, jestli se jmenují "trickster gods" protože "they tricked someone", nebo protože Trickster.
14.11.2018 10:10 - LokiB
co použít nějaký "zastarale znějící" i když ne moc spisovný tvar?
něco jako "lstní" nebo "klamní"?
I kvůli počtu slabik, zvukomalbě a "pocitu tajemna", které to navazuje trošku lépe než běžné "klamaví"

případně "šejdířští"
14.11.2018 10:38 - ShadoWWW
No v tom dobrodružství je vysvětlující rámeček, proč se tak jmenují, ale nechci spoilovat.
14.11.2018 11:13 - Maelik
Co takhle "Samozvaní"?

Ano, je to odklon od Trickster, na druhou stranu je z toho jasné, že to skuteční bohové nejsou, jen se tak nechali uctívat.
14.11.2018 16:41 - Merlin
ShadoWWW píše:
o v tom dobrodružství je vysvětlující rámeček, proč se tak jmenují, ale nechci spoilovat.


já taky ne...proto jsem volil podvodní bohové

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099599123001099 secREMOTE_IP: 44.222.194.62