Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.
15.1.2019 11:06 - Merlin
sirien píše:
Merlin: sem se zrovna chtěl zeptat kde mám další dávku :)

už máš hotovou tu předchozí? kap. 1-4??? :)
15.1.2019 20:08 - sirien
a, vidíš, 4. kapitolu mám už vlastně taky dodanou :D

Tak jo, tak já se pak někdy pustim do tý... :D

(fakt mám u ToA z nějakýho důvodu hroznej bordel v tom co už mám a co ještě ne a co je a neni hotový...)
15.1.2019 20:21 - Wolf
Taky se podělím o svůj character sheet.
15.1.2019 20:21 - ShadoWWW
A co korekce Vola?
15.1.2019 20:37 - sirien
ShadoWWW píše:
A co korekce Vola?

Si du udělat todo list. Zase. Další.

Ok, ok, jasně, Vola sem slíbil už nevim kdy... (těch věcí co sem slíbil už nevim kdy je nějak moc a nějak je nestíhám odbavovat jak bych si přál... ale ok, Vola udělám přednostně, slibuju)
15.1.2019 20:56 - ShadoWWW
Ten by snad neměl zabrat už moc času. Ale chápu, že když není čas, tak prostě není. Sám jsem to zažil. BTW Ta anketa nahoře mě zaujala. Tipoval jsem, že pvní možnost nebude tak moc převažovat. Ale dobré vědět a ukazuje to, že to s těmi překlady není tak špatné, vlastně docela dobré.
15.1.2019 21:51 - Rilkin
Wolf: Tak to je vážně luxusní. Hlavně se mi líbí možnost automatického počítání bonusů a životů a možnost přepínání u atributů a mezi obranou/rysy. Pokud jsi autorem, tak v čem jsi to prosím dělal?
15.1.2019 22:20 - Wolf
Rilkin Základní vzhled je Adobe Illustrator a všechno ostatní Adobe Acrobat, všechny akce jsou řešeny pomocí javascriptu. A třeba ta obrana/rysy, protože v Acrobatu jsem měl problém s přepínáním vrstev při novém otevření deníku tak jsem to obešel pomocí dvou tlačítek. Jeden má na sobě obrázek obrany, druhý rysů a pomocí jiného tlačítka a javascriptu se přepína viditelnost.
15.1.2019 23:25 - sirien
btw. Merline co takhle překládat i názvy kapitol? :)


EDIT: btw. jeden detail - prosím zkus neformátovat překlad pomocí kapitálek.
- kapitálky na první řádce prvního odstavce kapitoly mi tvoří styl automaticky. V cz sazbě kapitálky zasahují jinou část textu než v originále, což znamená že to musím po Tobě celé přepsat
- kapitálky nadpisů opět musím přepsat aby mi to styly převzaly korektně. Ideální by bylo kdybys mi nadpisy formátoval pomocí enter-enter-bold+underline-enter-enter. Mezery mi jasně ukáží kde je nadpis a bold a underline se mi překopírováním (narozdíl od kapitálek) nepřenesou, což mi ušetří dost manuální práce (v momentě kdy mám hotovou šablonu - což je největší část "kreativní" práce pro mě - je pro mě celá sazba otázka copypasty a naklikání stylů odstavcům, na což mám klávesové zkratky. Všechno navíc citelně zdržuje, pokud ne fakticky tak minimálně pocitově. Ideální pro mě je aby "manuální" práce pro mě bylo jen vkládání obrázků a tabulek, s vhodným zdrojovým textem pro překopírování umí InDesign udělat většinu ostatního za mě)


EDIT2: na Dálavě Ti dám někdy rychlokurz InDesign 1-0-1 na vkládání textu do připraveného dokumentu (šablona, styly) - tím bysme se mohli dostat na ideální "flow" kdy mi dáš prvních pár desítek stran textu (aby tam byla pokrytá většina grafiky), já udělám šablonu a styly, Ty si vezmeš připravený dokument a plain text můžeš házet sám rovnou do něj a já tam pak doházím všechnu "grafickou" práci navíc (obrázky, tabulky, případně rámečky...) Ono pak dost možná zjistíš že psát překlad rovnou do InDesignu je snazší než to psát do Wordu :) (já to třeba zjistil - InD je boží textovej editor ve skutečnosti... ShadoWWW to tak má taky co vim)

EDIT3: ShadoWWW: hele... na tohle bysme možná mohli udělat nějakej Kostka video-tutorial. To by mohlo mít dost dobrej cost/benefit, kdybysme my co s InD umíme (nebo "umíme", s profi grafikama se nechci srovnávat...) mohli jen tvořit šablony a pak to zahalzovat a lidi okolo by mohli překládat nebo tvořit rovnou do šablony tak bysme mohli zvládat klidně třikrát nebo čtyřikrát víc práce naráz.
16.1.2019 11:10 - Merlin
sirien píše:
btw. Merline co takhle překládat i názvy kapitol? :)


1 a 3 je :)
16.1.2019 11:33 - Merlin
Sirien: jestli ty edity směřovaly na mne :), tak naslepo :) na starý kolena se nehodlám pouštět do nových věcí :). Budu rád, když se mi podaří dotáhnout ToA do konce
16.1.2019 11:45 - York
sirien píše:
na tohle bysme možná mohli udělat nějakej Kostka video-tutorial. To by mohlo mít dost dobrej cost/benefit, kdybysme my co s InD umíme (nebo "umíme", s profi grafikama se nechci srovnávat...) mohli jen tvořit šablony a pak to zahalzovat



Thumbs up!

(Mě by zajímalo hlavně to tvoření šablon, btw :-)).
18.1.2019 16:43 - suli
Irendie Imangan píše:
Aegnor píše:
To by mohlo být zajímavé a docela užitečné:-) Možná k tomu přidat třeba roztřízení kouzel dle povolání? (Abych při hledání kouzel pro kouzelníka nemusel listovat celým seznamem, ale měl je včetně pravidel a popisu hezky na jednom místě.)

ShadoWWW má na svym Google Drive všechny kouzla del povolání ve Wordovejch dokumentech.


Je toto ještě platné? Kde to najdu? Mám jen seznam kouzel pro barda - velice užitečná věc a potřeboval bych i pro ostatní povolání.

Díky
18.1.2019 18:02 - Kropy
suli
Potřebuješ to na přehled na doma nebo si to chceš tisknout? Pokud pro přehled doma případně na nějakém médiu zkus zde je to roztříděné podle povolání a pak podle úrovní bohužel jsem se nedokopal ke kompletnímu seznamu kouzel jednoho povolání a ani k možnosti hledání, ale pokud ti to bude takhle stačit tak budu rád, když to využije i někdo jiný než já a moje skupina :D případně pokud budeš chtít tak ti pošlu kompletku zazipovaných souborů ať můžeš využít i offline.
EDIT: Teda pokud mluvíš o základních kouzlech ne o přidaných z Xanatara ;)
19.1.2019 10:50 - Tarfill
Kropy,
a plánuješ ty kouzla z Xanatara někdy doplnit?
19.1.2019 11:17 - Maelik
sirien píše:
Vlastně co třeba Ziměvzdor? Zapadá to do popisu tamnějšího klimatu, zapadá to i do těch legend o založení toho místa (zima onoho elfa - překonaná jeho vzdorem který mu dal sílu vytrvat až do příchodu spojenců...)


Co Bezzímice?

Pokud se elf bude jmenovat Bez, tak tam sedí i ta legenda o jeho zimě.

Je to město ve kterém není zima (never winter)...tedy je bez zimy.

A zní to o něco víc česky, než Ziměvzdor.
19.1.2019 11:34 - shari
Potřebovala bych poradit s jedním překladatelským oříškem ohledně schopnosti.
Název: Jaunt
Velmi zjednodušený popis: jako reakci na způsobené zranění se můžeš teleportovat.

Bohužel český překlad ("výlet"/"procházka") mi k tomu extrémně nesedí. Pokud by mi tu mohl někdo poradit, byla bych moc ráda.
19.1.2019 11:40 - Šaman
Únik?
19.1.2019 11:43 - Pan Bača
Bezzimice jako Litoměřice... Nebo Bezzimí jako Vrchlabí... To by možná bylo i lepší.
19.1.2019 12:11 - LokiB
Zatímco Neverwinter zní posluchači tak nějak vznešeně a hrdě (hehe), tak Bezzímice evokují dojem posledního bezvýznamného vidlákova, slušně řečeno ...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10432910919189 secREMOTE_IP: 3.81.79.135