Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
28.8.2019 10:22 - LokiB
no vidíš, a přesto mám třeba mezi kamarádkami maminky, které nechtěly, aby si jejich malý syn hrával na vojáčky a zabíjení, a není jim pochuti, aby když je větší hrál třeba "vraha". Nevím, jak masové to je, průzkum jsem si nedělal, podobný vztah k tématu jsem ale zaznamenal z první ruky.
28.8.2019 10:29 - Log 1=0
Tak oni pobřežní čarodějové toho Thiefa Roguem určitě nenahrazovali z nudy.
28.8.2019 10:32 - efram
LokiB

připadá ti, že popírám zkratkovité uvažování maminek ?

Log 1=0

bylo by to poprvé, kdy by nějaká společnost ustoupila nesmyslnému tlaku, řekněme, neodborné veřejnosti.

jediné co jsem chtěl napsat a napsal, je skutečnost, že ta pojmenování jsou "zavádějící", ale podle mého soudu šlo autorům hlavně o vystihnutí základních dovedností a ne zločinného pozadí (to je už na hráči). Nicméně jak je tu zvykem, strhlo se to tu opět v nesmyslné chytání za slovíčka.
28.8.2019 11:13 - LokiB
Log: jak psal už někdo výše, důvod té náhrady nebyl jen nepopularita názvu thief, ale i to, že povolání dostalo postupně širší záběr, který se nedal dost dobře schovat pod thief. z toho tak zůstala typicky jedna subclassa tohoto povolání.
28.8.2019 11:20 - sirien
Já bych maminky, co touží po tom, aby si dítě nehrálo se špuntovkou, protože to je zbraň a střílí se z ní, radši neřešil - z velmi mnoha důvodů.
28.8.2019 13:03 - LokiB
ty sis z toho zase vybral jen ten malý nedůležitý kousek :)

zcela otevřeně přiznávám, že nevím vůbec, jaký je vztah majority současných rodičů k hraní zlodějů a vrahů. vím jaký je můj, vím, jaký měli někteří rodiče před 30 lety. asi se to změnilo, zejména u těch, kteří se sami s hraním setkali. ale nedělám si iluzi, že když vyjedete "do regionů", tak to bude nějak zářné.
29.8.2019 12:07 - exi
Teď ale koukám do Essentials pravidel a co bych rozhodně změnil je Dash = Úprk na Běh/Sprint (nebo cokoliv jiného). Úprk nedává smysl, protože se to používá i při běhu za něčím, a ne jen před něčím.
29.8.2019 12:17 - LokiB
exi: jo, to je fakt
29.8.2019 12:24 - ShadoWWW
Jo, dobrý point. Kdyby ještě někdo něco chtěl, tak můžete navrhovat dnes a zítra. O víkendu to uzavřu.
29.8.2019 12:26 - exi
A co teda dáme? Opravím to hned i v Essentials. Sprint mi přije výstižnější.
29.8.2019 12:36 - ShadoWWW
Akorát se tato akce používá u všech tvorů, takže "dešovat" můžeš i třeba u plavání nebo třeba létání. Tam už sprint nebo běh nedává tolik smysl. (A například koně nesprintují, ale běží triskem, ale to už je drobnost.)

Šlo by třeba "Pádění", ale to mi už prijde ten Úprk asi lepší.
29.8.2019 12:39 - sirien
Koně můžou i sprintovat. Technicky to je označení závodní disciplíny, ale to je v tomhle případě zanedbatelný.

S létáním a plaváním bych se netrápil, tam nesedí ani ten úprk.
29.8.2019 12:43 - efram
Oprava asi jsem blbě pochopil kontext -

Slovo úprk se významově používá jako úprk před něčím. Použití slova úprk za něčím je špatné.
29.8.2019 12:44 - Aegnor
Eframe, přesně to co tvrdíš ty už napsal Exi.
29.8.2019 12:46 - exi
Další možnosti kvalt, kvap, kalup, spěch, chvat. Ale přijde mi to už jako trochu přitažený za vlasy. Možná až na ten spěch.
29.8.2019 12:48 - Merlin
Fofr :)
29.8.2019 12:48 - efram
Aegnor

Velka omluva exikovi.... blbe jsem to pochopil a prispevek upravil. Teda jak člověk čte ve spěchu.....
29.8.2019 13:00 - ShadoWWW
Sirien: Pak mi přijde Sprint nejlepší.
29.8.2019 13:06 - Pan Bača
ShadoWWW:
- v Bestiáři je už všech rysů Obojživelník jen začátek věty .. Krab může. apod.
- v PPJ prosím o přepsání nadkostěje na arcikostěje (na začátku)
- v PPJ u pastí, první odstavec -> a zardousí každého, kdo by jimi chtěl protlačit. -> chybí "se"
29.8.2019 13:16 - ShadoWWW
Díky. To první už je všude opraveno, to ostatní doplním.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10452508926392 secREMOTE_IP: 3.136.97.64