Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
30.4.2021 12:24 - exi
Jestli si to dobře pamatuju, tak mi chyběla některá grafika, která nebyla v archivu na GDrive. Řekl jsem si, že se k tomu "jednou" dostanu, ale nějak to nedopadlo :)

Každopádně kdyby někdo chtěl poslední verzi, tak ji mám asi já.
30.5.2021 23:48 - Hranolky
pratele, v prekladu jsem na 156 strance ze 194, ale za posledni 3 mesice mozna vic jsem tak prelozil 20 stranek, a to z toho duvodu, ze me ta poseldni cast zrovna 2x nebavi jelikoz to je DM stuff, a ja neDMkuju. urcite ten preklad chci dodelat, kdyz uz jsem skoro v cili, ale bojim se ze tech poslednich 40 stranek bude trvat dyl nez jsem cekal :D...
31.5.2021 14:57 - pilchowski
hele ja delam Storm King's Thunder uz tretim rokem, a myslim ze tu jsou mnohem vetsi rekordmani, no stress
31.5.2021 15:24 - sirien
Kdyžtak je vždycky možnost zeptat se jestli tu není nějaký DM nadšenec co by těch 40 stránek dorazil za Tebe. Ale ono to vypadá že i tak budeš s Tašu rychlejší než ShadoWWW s Xanatharem, takže...
31.5.2021 16:57 - cyrasil
Pockej, nemel byt Xanathar hotovy v utery?

*ok, ok, vim kde jsou dvere*
1.6.2021 22:14 - 1337h4x0r
Netušíte, jestli jsou někde CZ překlay UA věcí jako Revised Ranger a tak?
2.6.2021 00:00 - sirien
Tušíme. Nejsou.
2.6.2021 15:38 - vwolf
Nevím, jestli to patří sem, ale v pravidlech pro PJ je Prsten odrážení kouzel jako vzácný, ale má být legendární. A Přilba teleportace je neobvyklá, měla by být vzácná.
2.6.2021 15:45 - Pan Bača
patří to sem, díky, zaznamenáno do úkolů.
4.6.2021 16:37 - Demonica
Do článku k Příručce hráče, Pána jeskyně a Bestiáři doplněn odkaz na epub verzi překladu.
4.6.2021 18:12 - ShadoWWW
Hustý! Super práce.
4.6.2021 23:54 - strucky
Jooj, moje ebook čtečka plesá. To pdf na ní bylo moc heavy. :-) Díky!
11.6.2021 13:17 - ShadoWWW
Wizardi dali vale svému partnerovi, který se jim (špatně) staral o licence na překlady D&D, a rozhodli se vzít překladové licence na vlastní triko. A jako první se zaměřují na vydávání překladů v Evropě. Že by nějaká naděje?

https://dnd.wizards.com/articles/news/expanding-dungeons-dragons
11.6.2021 13:18 - Aegnor
Tak jako přichází tak trochu s křížkem po funuse. My jsme si udělali vlastní DnD. A obsahuje i blackjack a děvky! :-)
11.6.2021 13:19 - Pan Bača
nezájem, JaD za dveřmi :-D
11.6.2021 13:25 - Necromancer
Jako nevím co na tom chceš řešit StínEEE. Jak psali soudru... kolegové, my už máme vlastní.
11.6.2021 13:29 - Aegnor
Ale zas jako musíme uznat, že pokud by zdejší komunita dostala nějaké oficiální ocenění (třebas i finanční) za tu práci, kterou na překladu DnD dělá ... tak by to bylo fakt příjemné. :-)
11.6.2021 13:29 - LokiB
Zas jako bych si nedělal naděje ... když licence bude, tak on se toho asi někdo ujme i v Čechách, i když to nebude zrovna Kostka
11.6.2021 22:43 - RoVan
Mno... v Čechách by se toho chopil tak max. Skaven.
A ten už vydává JaD, které v mnoha ohledech věřím, že budou takovými DnD 5.5 a vydat zároveň oficiální DnD by bylo těžce kontraproduktivní, protože většina trhu je komunita, která je seznámena s místními překlady a spíš bych řekl, že raději podpoří(me) JaD, které na ně navazuje.

A myslím, že místní práci (především překlady) komunita oceňuje (třeba že ne hlasitě)... jestli chcete být oceněni finančně tak kdyby kostka chtěla udělat fond "pozvi svého překladatele/grafika/korektora na pivo" tak rád otočím rundu :)
21.6.2021 20:35 - Hranolky
Bois and Grils... do google dokumentu jsem vrazil kapitolu 4 coz jsou ty DM tools. s tim ze jak uz jsem psal drive me tenhle kontent tezce nebavi a je to pro me giga porod, sem tam do toho porad prekladat budu, takze casem to asi dodelam, ale nevim kdy, takze pokud se toho zbytku bude chtit nekdo chopit tak klidne. Pokud nekdo teda bude pomahat/pokracovat tak akorat poporsim od strany 164 PDF a to konkretne na casti Magical Phenomena. Jelikoz cast o regionech mam skoro hotovou.

Kazdoapdne stimto ze dodelam ty regiony bude schazet 30 stranek prekladu, textu tam je ale spis uz pomin jelikoz je tam hodne obrazku jak flavor tak i k puzzle.

Takze zatim asi tak

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10604000091553 secREMOTE_IP: 107.23.156.199