Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
28.2.2018 15:55 - ShadoWWW
Hlavně v poslední části té knihy jsou herní statistiky, které dělám rovnou v tom layoutu. Předělávat je ještě do Wordu by to zbytečně zdrželo.
28.2.2018 16:17 - Merlin
Tarfil:A hlavně...když už se na to čeká, tak to chce to: Tadááááá :)
28.2.2018 21:02 - Tarfill
Jasně, chápu a už mlčím. Hlavně si nemyslete, že tady chci nějak prudit. Já si všech Vašich překladů moc vážím, jen jsem si teď hrál trochu na pokušitele... :-)
4.3.2018 19:23 - ShadoWWW
Už to procházím a uceluji. Nejlepší byla Sirienova poznámka k překladu části o Xanatharovi:
Sirien píše:
Mezi těmito jsou zřícího účetní, komoří, hlavní posel, lékař, akvarista [wtf!? Orig.: „fish-keeper“ – rybář? Porybnej? Proč má kurva šéf zločinecký gildy rybáře?], věštec, právník, vrchní principál, trenér bestií, mistr pastí a strážce Xanatharova osobního vězení.

Taky jsem nechápal, dokud nevyšla obálka ke Xanatharově průvodci vším.

BTW Jak to bude s překlady dál? ToA? Xanathar? Mordenkeinen? Já bohužel nebudu moct dál dělat layouty, protože by nabíraly strašný zpoždění. Mohu ale pomáhat dál na překladech (textech).
4.3.2018 19:29 - efram
jak moc je naročné ten layout dělat ? co to vyžaduje a pod? Já nemohu pomoci s překladem protože jsem se anglicyk nidky neučil, ale řekněme, že estetika mi byla vždy blízká... :)
4.3.2018 19:46 - ShadoWWW
Úprava layoutu v InDesignu, tj. umět "v něm dělat". Což se dá naučit, jak je vidět u Siriena. Základní šablony jsou vytvořeny, takže v každé další knize jde převážně o úpravu nějaké stávající. Z hlediska layoutu bylo vždy nejtěžší najít zdroje, tj. zejména ilustrace v dostatečném rozlišení. Teď, když už existují oficiální materiály na DnD Beyond a ProFantasy, tak se to trochu zlepšilo.
4.3.2018 20:03 - sirien
ShadoWWW píše:
Taky jsem nechápal, dokud nevyšla obálka ke Xanatharově průvodci vším.

Ah, now I see... :D

ToA je rozdělaná od Merlina

U Xanathara si upřímně řečeno nejsem úplně jistej přidanou hodnotou - možná bych někde udělal téma a překládal bych ho kus za kusem "on demand"? Pořád sem ještě neviděl jeho PDFko tak nevim jak to tam je dělaný.

Pokud to je aspoň z části jako ve Fate (kapitoly začínající na nové stránce) tak by to mělo bejt easy, pokud jako v PHB (kapitoly začínající hala bala kde se komu zlíbí) tak by to byl opruz...


Layouty klidně převezmu já, aspoň z kraje, než zaučíme pár dalších lidí :)

efram píše:
jak moc je naročné ten layout dělat ? co to vyžaduje a pod?

Záleží.

V našich místních kruzích to prozačátek vyžaduje mít Adobe InDesign a buď s ním umět nebo se to být ochotný naučit. (Resp. můžeš samozřejmě sáhnout i po nějakém menším kalibru, ale v tom případě bys na to byl sám, protože by Tvoje práce nebyla kompatibilní pro nás ostatní a v případě potřeby bysme nedokázali pomoc/poradit).

Jak to je náročné... když s InD umíš, tak to je fakticky až triviální a jde to dost rychle. Čím větší standardizace napříč knížkou a čím míň výjimek, tím rychlejc - InD má velmi silnou automatizaci přes šablony a styly. Něco co má jednotnej a relativně jednoduchej layout bez výjimek se dá odpálit i stylem stovka stránek za večer. Něco co má složitej layout bez výjimek stojí víc času z kraje, ale pak to de podobně rychle. Když tam sou výjimky tak to začne zpomalovat - jak moc už záleží hlavně na tom, jak to máš v ruce.

Tj. ta práce samotná je ve skutečnosti až nečekaně snadná. Naučit se to nicméně vyžaduje určitou vstupní investici. Já se to učil na sazbě Fate Core a měl sem to hotové cca za 2 měsíce, z toho ta hlavní učební fáze byla tak ten první měsíc (během kterého sem udělal samozřejmě minimum práce, většinu té sazby sem pak zvlád v té druhé půlce když se mto už uměl).
4.3.2018 20:20 - ShadoWWW
sirien píše:
Pořád sem ještě neviděl jeho PDFko tak nevim jak to tam je dělaný.


Tady

IMHO to má hodně vysokou přidanou hodnotu. Hodně hráčů ty materiály používá už teď a je po tom velká poptávka.

Vy-víte-kde jsem vytvořil složku InDesign, kde jsem pokusně dal zdrojové soubory k PHB. Během pár dní tam dám další.
4.3.2018 22:32 - efram
cena InDesign? koukla jsem ze tam je nejaká cena /měsíc
5.3.2018 00:42 - sirien
ShadoWWW píše:
Tady

Hm. Pokud koukám dobře tak každá classa začíná na vlastní stránce - tzn. neměl by být případně problém to překládat a sázet po částech.

Jen teda mít pořádný pdfko (ne sken) by bylo super - snáz by se tvořila šablona a některý ty prvky (např. kartičky s črtanejma obrázkama, např. p. 50) se bez něj budou replikovat docela blbě :/

ShadoWWW píše:
Hodně hráčů ty materiály používá už teď

jo, ale tipnu si že obvykle kvůli class archetypes, což je dost easy English. Popř. i ty ostatní části Xanathara mi přijdou jako docela simple že člověk pomalu ani nemusí nijak moc umět anglicky a dostane co potřebuje. (Srovnej např. s Volem, kde chápu že bez překladu sou i slabý angličtináři odepsaný, protože některý ty pasáže tam sou prostě psaný složitym jazykem.)

Píše:
Vy-víte-kde jsem vytvořil složku InDesign, kde jsem pokusně dal zdrojové soubory k PHB. Během pár dní tam dám další.

MWAHAHAHA! Holy grail! Konečně... je tam několik věcí, u kterejch hořim zvědavostí se podívat, jak si je vlastně udělal a teď to budu moct doslova rozpitvat :D
5.3.2018 08:31 - Log1=0
sirien píše:
jo, ale tipnu si že obvykle kvůli class archetypes, což je dost easy English. Popř. i ty ostatní části Xanathara mi přijdou jako docela simple že člověk pomalu ani nemusí nijak moc umět anglicky a dostane co potřebuje.

Dostat, co potřebuju a pročítat si, jestli tam není něco zajímavého, co bych mohl chtít, to jsou dost různé věci. Pro to druhé je basic english dost na houby, pokud neumíš anglicky fakt dobře.
5.3.2018 08:34 - Merlin
Zdá se, že efram může investovat do slušných štípaček, nebo velkého magnetu....konec jeho utrpení se blíží :)
5.3.2018 10:50 - efram
Potřebuji si uvolnit ruce pro případnou spolupráci.......
5.3.2018 11:25 - Šaman
Podle mě za to může prokletí Ježka. Eframovi už může pomoci jen zaklínač, nebo čistá láska mladé princezny.
5.3.2018 11:42 - sirien
Takové měkké praktiky tady nevedeme.

Až si Efram poprvé otevře InDesign a uvidí to množství tlačítek na všech čtyřech stranách a zjistí, že půlka těch tlačítek otevírá další menu s další hromadou tlačítek z nichž některá otevírají další menu nebo dialogy s víc jak deseti tabama a po zoufalém spuštění rukou zjistí, že každá klávesa jíž se dotkne stejně jako každá myslitelná kombinace kláves taky něco udělá...

...tak z něj ty hřebíky hrůzou vyskáčou samy.
5.3.2018 12:07 - efram
pořád je tu šance že mam rozkládací prsty jako nejmenovaný úředník v Ghost in the Shell. Problém, ta jako u ostatních, nebude software, ale osobní časoprostorové kontinuum, které stále někdo a něco narušuje.......
5.3.2018 12:35 - ShadoWWW
Zas já si třeba zvykl na InDesign styly tak, že my ty ve Wordu přijdou strašně neintuitivní.
6.3.2018 12:01 - ShadoWWW
Přidány zdrojáky k Bestiáři.
11.3.2018 08:59 - efram
jsem ty hřeby asi začal vyndavat předčasně :(
11.3.2018 12:25 - LokiB
Vyndavání hřebů je vždycky předčasné ... oni si tě jen tak dávají. Ve skutečnosti žádný překlad není a to co bylo, je už dávno smazané ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11610698699951 secREMOTE_IP: 44.220.89.57