Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
14.10.2018 08:59 - malkav
Sirien: OK a jsou tedy nějaké podklady pro opačné tvrzení? Já to taky pochopil tak, že trik měnit nejde, ale logické mi to moc nepřijde.

LokiB: Díky, pročtu.
14.10.2018 10:13 - LokiB
sirien píše:
Ani jedno nepůsobí nijak přesvědčivě...


To už nechám na čtenářích ... on se nakonec stejně skoro každej nějak zkusí s DMem domluvit.
14.10.2018 10:20 - ShadoWWW
Dle pravidel trik změnit nelze. Jako PJ bych to ale hráči povolil (i když někdo by tomu mohl říkat cheatování ;-)). Nevidím totiž nic, co by se tím rozbilo z hlediska vnitřního fungování pravidel. Akorát trik by šlo vyměnit zase jen za trik.
14.10.2018 10:41 - efram
Já nerozumím úplně té mechanice. Co je tak na triku jiného než na kouzlu.
14.10.2018 10:44 - LokiB
Mechanicky dle pravidel to není "kouzlo používající slot" (o kterém se píše při možnosti změnit kouzlo)

A fluffově ... argumentují tím, že cantripy mají postavy daných povolání tak jako "hluboce zažité v sobě", že to nejde změnit.
14.10.2018 10:46 - efram
aha díky za osvětu..... to by určitou smysluplnost dávalo, ale i tak to má takovej divnej došmak ne ?
14.10.2018 10:52 - ShadoWWW
Tam jde asi hlavně o to, aby sis nepovyměňoval triky za kouzla, čímž bys měl přístup k většímu počtu silných kouzel.

U kouzel samotných jde o to, že ne všechna se zlepšují za sloty vyšší úrovně a hráči tak mohou přijít časem zbytečná. Proto tam dali tu výměnu.
16.10.2018 07:23 - ShadoWWW
Xanathar update: pokračuje hraničář.
16.10.2018 08:03 - Tarfill
ShadoWWW píše:
Xanathar update: pokračuje hraničář.

Výborně chlape, jedeš dobře!
16.10.2018 08:07 - Tarfill
LokiB píše:
cantripy mají postavy daných povolání tak jako "hluboce zažité v sobě", že to nejde změnit.

Sice je postavy můžou mít zažité, ale v praxi taky najednou dostaneš na první úrovni třeba čtyři triky a jedeš hned do akce. Na pozdějších úrovních by to šlo vysvětlit krásně tak, že postava je v kouzlení prostě zkušenější a nemusí se ty triky učit tak dlouho jako právě na první úrovni. Tudíž změnu triku za jiný trik (max. jeden na úroveň) bych taky v klidu dovolil...
17.10.2018 10:57 - exi
Překlad Curse of Strahd se začíná docela zelenat.



Je tedy hotová zhruba polovina, práce bude ještě hodně, a proto se vkrádá otázka, jestli tady je ještě vůbec někdo, kdo to nehrál, a ten překlad pro něj má význam. Je to přece jenom už dva roky starý. Ptám se proto, jestli náhodou nedělám úplně zbytečnou p*inu a nemám energii věnovat jinam. (I když na to jsem se možná měl zeptat před měsícem a půl, ale co už.)
17.10.2018 11:15 - York
exi píše:
Ptám se proto, jestli náhodou nedělám úplně zbytečnou p*inu a nemám energii věnovat jinam.


Určitě neděláš. Když to bude přeložený, bude možný to doporučovat dalším hráčům, kteří se budou ptát po dobrodružství pro DnD 5e v češtině.
17.10.2018 11:17 - Šaman
Já to nehrál a na překlad se těším. Ale spíš jako inspiraci k horrorovému settingu a kampani, než že bych potřeboval přeložené všechny příběhové kapitoly.
17.10.2018 11:23 - exi
To jsou fér argumenty, díky za ně. Člověka to trochu nakopne, když ví, že si to nedělá do šuflíku.
17.10.2018 14:00 - efram
já se na překlad určitě těším a držím palce ať to odsejpá.......
17.10.2018 14:05 - Pastýř
Moje druzina to taky jeste nehrala a urcite to vyuzijeme. Diky ze se tomu venujes.
17.10.2018 14:30 - ShadoWWW
Já jsem Strahda taky ještě nehrál a na překlad se těším. Navíc Strahd je jedno z nejlepších dobrodružství pro 5E, pro mnohé dokonce to úplně nejlepší. Takže smysl to určitě má.
17.10.2018 14:33 - igraczek
Ahoj. Taky nehrali a taky tesime:-) Diky moc vsem, kteri se prekladum materialu k D&D venuji!
17.10.2018 15:32 - Kosťa
exi píše:
Je tedy hotová zhruba polovina


Ve skutečnosti spíš víc, dlouhý věci máš už hotový a to co nemáš sou krátký úseky (relativně)
17.10.2018 16:23 - Mrakomrak
Ahoj, není to jen o tomhle překladu ale o všech co zde na D20 jsou :) držím palce a moc děkuji a vážím si toho i lidi s kterýma jednou za uherský rok hrajeme toho co děláte :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10572099685669 secREMOTE_IP: 34.226.141.207