Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
15.11.2018 07:39 - pilchowski
15.11.2018 08:07 - ShadoWWW
Lžibohové se mi líbí.
15.11.2018 08:15 - Merlin
i mě
15.11.2018 10:29 - PanOndrej
To mi nepřijde jako dobrý nápad, když se koukám na ty slova s afixem lži-, tak to všechno jsou slova poměrně expresivní. To už je lepší prostě jenom lživí bohové. (http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?heslo=l%C5%BEiv%C3%BD&sti=35025&where=hesla)
15.11.2018 10:30 - York
pilchowski píše:
a co "lžibohové"


To mi zní jak čistonosoplena...
15.11.2018 10:34 - LokiB
York: náhodou, v některých knihách, třeba od Eddingse, by se označení "lžiboh" vjímalo pěkně. jestli to vyjadřuje to, co je v tajném rámečku, to nedokážu posoudit, protože ho neznám :)
15.11.2018 10:42 - Merlin
Loki: on to není tajný rámeček :), je to legenda o těchto bozích. Můžu to sem dát, pokud chceš/te...proto jsem to původně dělal jako podvodné bohy.
15.11.2018 11:36 - LokiB
Merlin: ne v pohodě, není třeba spoiler :)
jen říkám, že posoudit to bez kontextu je pak asi těžké
16.11.2018 15:28 - ShadoWWW
Du na toho čaroděje. BTW Tuto příručku budu dělat už v InDesign 2019.
16.11.2018 15:32 - Merlin
V pondělí posílám ke korekci další kapitolu ToA
16.11.2018 15:35 - LokiB
ShadoWWW: Můžu se zeptat, který z platebních plánů pro InDesign kdo používáte?
nemyslím to jako popíchnutí a případně není třeba odpovídat ... já jen, že jsem si chtěl vyzkoušet přípravu dokumentů v InDesignu, místo toho abych generoval jen PDF z Wordu, ale tedy cena za InDesign, kterou jsem našel, mě dost odrazuje ... přeci jen to není něco, co bych používal denně, nebo pro práci.
16.11.2018 16:00 - ShadoWWW
Základem je to mít v balíku, ve kterém máš programy, co používáš (ne míň, ne víc).

No a pak můžeš mí "speciální" verzi, respektive její balík.

Mně od instalace nové verze vždy odrazuje, že musím v podstatě přeinstalovat celý balík a převod ind dokumentu do nové verze není vždy úplně bezpečný. Třeba převod z ID 2016 do 2018 rozhodil formátování v některých tabulkách. :(

Na Adobe produktech je ale fajn, že čím líp s nimi umíš pracovat, tím víc oceníš jejich kvalitu oproti konkurenci a tím rychleji ti všechno odsýpá.
16.11.2018 16:03 - LokiB
Jj, výhody těhle programů chápu, jen se mi moc nechce pro 2-3 dokumenty, které bych si za rok takhle připravil, platit ročně 11 tisíc, což je cena, kterou jsem viděl na Alze.
Tak pátrám po tom, jestli celý Adobe InDesign Creative Cloud není zbytečně "mohutná verze" a neexistuje nějaká výrazně lacinější jen pro InDesign.
16.11.2018 16:15 - sirien
IND 2019 máme, neboj :)

Tzn. beru že se do Xanathara pouštíš Ty teď... můžeš to pls hodit do té sdílené složky Kostka co máme na gDrive? Kdyby Tě zas přehltila práce tak ať mi někdo nebrečí rok do PMek a ať to můžu já nebo někdo jinej kdyžtak rovnou dodělat :) (nic ve zlym, jen praktická otázka)
16.11.2018 16:16 - ShadoWWW
Jako student nebo učitel máš nárok na licenci za 235€ za rok.

Pár dokumentů je ale lepší řešit přes někoho, kdo už ten program má.

Sirien: Ještě musím dodělat toho čaroděje. Pak to nahodím na GD.
16.11.2018 16:27 - sirien
Loki: hele upřímně... Adobe produkty sou tak trochu jako F-32. Lítaj dokonale a uměj všechno, ale pokud se potřebuješ jen párkrát přemístit z jednoho ostrůvku na druhej, možná si radši pořiď normální Cesnu. (Nebo slovy jednoho mého kamaráda: na lov zajíce není potřeba používat orbitální bombardování tera-tunovými transfázovými iontovými děly.)

Jako ne že by bylo složitý v nich pracovat - naopak, je to hrozně snadný a jednoduchou věc v nich uděláš lusknutim prstů - když víš, jak se v nich pracuje. Což je ten háček. Adobe má dost unikátní UI které je jakože hodně netriviální (logické a přehledné, ale velmi obsáhlé a komplexní). Když v něm umíš, je to extrémně komfortní. Naučit se s ním je ale běh na trochu delší trať.

Pro představu - naučit se základy s InD mi trvalo měsíc práce sazby Fate Core. Ovládat ho na nějaké pokročilé úrovni kterou teď mám (a která zdaleka není top možného, ale je už jakože myslim dost dobrá a i nadprůměrná) mi trvalo až někam do půlky tvorby System Toolkitu (tj. celej Fate Core + FAE + System toolkit práce, dohromady pár měsíců času co sem nad tim tak porůznu strávil po náhodných večerech a víkendech, hromady googlení a asi 5 rozsáhlých konzultací naživo u ShadoWWWa, drobné dotazy v to nepočítaje)


Tj. pokud se to nechceš naučit jen tak z hecu prostě abys to uměl (jako já - místy mi to dost usnadňuje život, ale "ekonomicky" vzato t je u mě furt hlavně koníček a stranou všech těch Fate věcí se mi to určitě nevyplatilo), tak učit se to kvůli 2-3 dokumentům za rok je spíš nesmysl a máš lepší šáhnout po něčem konkurenčním co sice asi nemá zdaleka takové nekonečno možností a nemá to tak úžasně pohodlné prostředí, ale zato si schopnej se s tim naučit do pár hodin max.
18.11.2018 08:08 - wlkeR
Já momentálně publikuju ve Scribusu, což se k InD má asi tak jako GIMP k Photoshopu. Jen o něco míň šitózně.
18.11.2018 12:06 - York
wlkeR: Ono je to hodně o zvyku. Jak jsem teď dlouho něco dělal v GIMPu, tak když jsem pak potřeboval něco vyexportovat z Photoshopu, tak mi přišel totálně lame, protože v něm nefungujou triky, na který už jsem si mezitím zvyknul v GIMPu...

Pokud jsi profesionální grafik a používáš všemožný vychytávky, tak asi rozdíl ve funkčnosti poznáš, ale já jsem teda ještě nenarazil na nic, co by v GIMPu nešlo udělat a v Photoshopu jo.
18.11.2018 12:40 - LokiB
Scribus zkusím. Dík.
Photoshop mi nikdy k srdci nepřirostl, páč jsem vyrostl na Photopaintu :)
GIMP je pro moje potřeby úplně v pohodě, jen by nemuseli v novejch verzích měnit UI.
Takže by i ten Scribus mohl dostačovat.

sirien: nemám problém se učit, ani tomu věnovat čas. ale ten cenovej model mi přijde už moc hoch, na to, jak malá část hobby to je.
18.11.2018 13:02 - ShadoWWW
já jsem teda ještě nenarazil na nic, co by v GIMPu nešlo udělat a v Photoshopu jo
Co má Photoshop a nemá GIMP:
  • 16-bitová barevná hloubka
  • barevný model CMYK
  • Color & Luminance Range Masking
  • Custom path & width
  • Copy-paste layers
  • Curvature Pen tool
  • Non-destructive editing (original layer remains unaltered)
  • původní vrstva zůstává nezměněna
  • Propojenost s InDesignem a Illustratorem
Má toho určitě víc, co GIMP nemá, ale toto jsou pro mě klíčové věci, co používám, a GIMP je nemá.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092200994491577 secREMOTE_IP: 3.85.211.2