Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
24.6.2019 20:32 - pilchowski
O jakou krabici jde?
24.6.2019 20:34 - exi
24.6.2019 20:57 - wlkeR
K. Koukal jsem, že na Redditu už to pár lidí koupilo a četlo. Hodnocení solidní, jen remcaj, že pravidla pro sidekicky jsou hodně slabý. "Dobrodružství" je prej 14 questů z nástěnky doplněný boss fightem proti drakovi... nezní nijak úžasně samo o sobě, ale pro doplnění LMOP dobrý.
24.6.2019 20:58 - Pan Bača
WlkeR a exi: budete chtít korekturu?
24.6.2019 20:59 - exi
Pan Bača Počítám s tebou :)
wlkeR Díky za info. To jsem nevěděl, že to jsou rozsekaný sidequesty, ale tak snad to bude stát za něco.
30.6.2019 09:45 - Dekzen
Ahoj. Prvně všem moc dekuji za přeložena pravidla. Moc mi to pomáhá. Ale kdyz ted tak koulam na predvytvorene postavy ze starter setu. Prijde mi ze jsou tam spatne spocitane bonusy u dovednosti. Napr u tulaka hobita je v pátrání +1 ale ma tam byt +3.. Jeeto chyba nebo mi neco uniká?
30.6.2019 09:50 - Dekzen
Stejně tak u slechtice bojovnika je v presvedcovani 5 a ma mit 4 jeto tak?
2.7.2019 15:10 - wlkeR
Přeložena pravidla k parťákům z Essentials. Asi nenadchnou, ale neurazí... Vyrobí solidní, ale postradatelné NPC, které supluje nedostatkovou roli, aniž by ohrozilo úžasnost vlastní postavy.

Jen vsadím boty, že se jednou vyskytne hráč, co řekne "NPC kouzelník měl koženou zbroj, můj kouzelník jí chce taky!"
3.7.2019 08:50 - Borric
wlkeR píše:
Jen vsadím boty, že se jednou vyskytne hráč, co řekne "NPC kouzelník měl koženou zbroj, můj kouzelník jí chce taky!"



Pokud se bavíme o 5e, tak proč ne. Ať si vezme feat a může běhat v kožence. Časem klidně i v plátovce, pokud na ní bude mít sílu a bude chtít obětovat další featy. Pokud to někoho baví a hodí se to pro postavu / setting, tak jeho věc. :)
5.7.2019 22:01 - Pan Bača
Info k ToA:
Jak psal Merlin, očekávané se stalo skutkem: takže jsme se s pilchowskim pomalu pustili do dokončení překladu (teda hlavně on, já se jen snažím, aby to všechno sedělo dohromady a nebylo tam moc chyb a překlepů). Když to dobře půjde, Ježíšek vám něco nadělí.
8.7.2019 13:10 - Fritol6
Prosím o pomoc s výkladem pravidla. Když se mi pri útoku na blízko povede Chvat, získá tvor stav Uchvácený (z dodatku A). Navíc chvat udává možnost:
Píše:
Únik z chvatu. Uchvácený tvor může použít svou
akci k úniku. K tomu musí uspět v ověření Síly (Atletiky) či Obratnosti (Akrobacie) konfliktu proti tvému
ověření Síly (Atletiky).



Při hře nám nastal spor, zda Uchvácený tvor může využít svou akci pouze k úniku nebo i k něčemu jinému, např. k útoku na tvora v dosahu. Díky
8.7.2019 13:18 - Tarfill
Fritole, uchvácený tvor nemusí svou akci využít pouze k úniku. Může i útočit. Jen musí splnit podmínky stavu Uchvácený z pravidel, str. 293.
8.7.2019 13:18 - exi
Fritol6: Může ji použít k úniku. Kromě ní může použít jakoukoliv akci, kterou může udělat v rámci stavu uchvácený.
9.7.2019 15:41 - Kushadru
Dobrý den chci se zeptat jestli nemáte v plánu přeložit i Out of the abyss předem děkuji za odpověď
9.7.2019 21:46 - Kropy
Nevím zda to někdo má v plánu. Já jsem měl dokonce mám bez korektur dokončenou 7. a 8. kapitolu ale nějak není čas ani nálada na tom pokračovat.
10.7.2019 11:17 - exi
Dragon Heist je hotový, ale ještě si chvíli počká ve frontě.
Mezitím se pouštím do překladu Dragon of Icespire Peak (Drak z Ledového štítu). Pravidla z Essentials bude dělat souběžně wlkeR, jakmile se dostaneme k pdf. Mělo by to jít rychle, protože se z velké části překrývají s už hotovými překlady.
Postup můžete sledovat tady.
10.7.2019 12:49 - Tarfill
Ses nějak rozjel s těma překladama, chlape... ;-)
11.7.2019 20:58 - chrochta
Paráda. Ještě pár podobných nadšenců, a budeme mít nejenom podle čeho hrát, ale i co hrát.
12.7.2019 09:05 - exi
Staročeský bestiář :D Diplomka na staročeské nadpřirozené bytosti. Ty jména jsou fakt kouzelný a myslím, že se to může hodit při překladech (na konci rejstřík).
12.7.2019 09:36 - ShadoWWW
To je vážně dobrý zdroj. Z toho budu čerpat. Díky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10185217857361 secREMOTE_IP: 3.239.119.159