Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - by ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - by ShadoWWW
- Volův průvodce monstry - by Merlin (ShadoWWW a Sirien)
- Red hand of Doom - by exi
- Curse of Strahd - by Demonica & exi
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)

Běžící překlady

- Tomb of Annihilation - Merlin. Ongoing; InD: Sirien, fronta #1
- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log)
- Misty fortunes - wlker
- The Chapel on the Cliffs 5e DriveThru, 40 stránkový adventure o nemrtvých. - Ugy
- Tales of Yawning Portal - některá dobrodružství (Sunless Citadel, Forge of Fury, Hidden Shrine of Tamoachan, Against the Giants) - chrochta
- Hoard of the Dragon Queen - MartinCZ (relaxačním tempem)

Jak jste spokojeni s překlady DnD 5E?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Stačí mi tak, jak jsou.kladné body41
Chci verzi vyladěnou o "kostrbatosti".kladné body2
Chci převyprávěnou, čtivou verzi.kladné body9
19.1.2019 12:12 - suli
Kropy píše:
Potřebuješ to na přehled na doma nebo si to chceš tisknout?

Ahoj, určitě mi to pomůže alespoň při výběru, ale chtěl bych si to vytisknout. Něco jako je v Starter_hrac.zip . Jsou tam seznamy kouzel, určitě musí někde něco existovat pro ostatní povolání.

Jen ještě drobnůstka, pokud to jde, přidej do <head> položku <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" /> zajistí, aby se to dobře vypisovalo, pokud používáš znakovou sadu UTF-8 jinak místo utf-8 dej "iso-8859-2" nebo "windows-1250" dle toho kodování ve kterém to píšeš ;)
19.1.2019 12:13 - LokiB
ad Jaunt ... Odskok / Odskočení?
19.1.2019 12:19 - Maelik
shari píše:
Potřebovala bych poradit s jedním překladatelským oříškem ohledně schopnosti.
Název: Jaunt
Velmi zjednodušený popis: jako reakci na způsobené zranění se můžeš teleportovat.

Kdyby tu byl celý popis schopnosti, něco by se dalo vymyslet z toho fluffu okolo.

V Bestiáři má Fázový pavouk schopnost Ethereal Jaunt což zdejší překladatelský tým přeložil jako Éterická procházka. Jenže u pavouka to jakž takž funguje, páč prostě leze z prostoru do hyperprostoru. Jenže v případě dané schopnosti nejde jen o procházky do okolí, ale o reakci na zranění.

Při prohlížení slovníků jsem narazil i na to, že jaunt, má sice znamenat vycházka, nicméně konoitace jsou spíš ve smyslu náročná výprava/ polární expedice. Použito coby sloveso to znamená i "brblat"..

takže co "Poslední tažení?", nebo něco takového?
19.1.2019 12:48 - Log 1=0
Nestává se mi to až tak často, ale 100% souhlasím s Lokim a to v obou příspěvcích.

Maelik píše:
takže co "Poslední tažení?", nebo něco takového?

Moc evokuje "být v posledním tažení" což znamená umírat.
19.1.2019 12:54 - pilchowski
to zní jak příjice
19.1.2019 12:55 - Maelik
Log 1=0 píše:
Moc evokuje "být v posledním tažení" což znamená umírat.

Však ta schopnost působí, že je míněna jako pokus o záchranu svého života učiněný z posledních sil..
19.1.2019 12:59 - shari
Únik: to by bylo fajn, ale tluče se to s jinou schopností.

Odskok/Odskočení: to vypadá docela OK. :)

Éterickou procházku jsem taky viděla, tady by to bylo fakt jak pěst na oko. :(

Maelik píše:
Při prohlížení slovníků

Vnuknul jsi mi nápad podívat se na urban dictionary... jedna z definic je "any word in the english language. Can be used as a noun, adjective, verb, etc. when used in proper context", takže si tam můžu narvat cokoliv. :D
19.1.2019 13:01 - krytah
Maelik: Ani bych neřekl, je to jakýsi druh reakce. Když tě bodne vosa, tak taky ucukneš, tohle je jen o něco působivější.
19.1.2019 13:36 - Maelik
krytah píše:
Když tě bodne vosa, tak taky ucukneš, tohle je jen o něco působivější.

shari píše:
Vnuknul jsi mi nápad podívat se na urban dictionary... jedna z definic je "any word in the english language. Can be used as a noun, adjective, verb, etc. when used in proper context", takže si tam můžu narvat cokoliv. :D

Takže.. co tu schopnost přeložit jako "Ucuknutí"?
19.1.2019 14:03 - LokiB
nebo zkráceně Cuk ;)
19.1.2019 16:54 - Kropy
Tarfill:
Heleď v nejbližší době to záleží... Až dohrajeme současné herní postavy tak určitě. Jde o to, že hrajeme podle pravidel, které byly přeloženy, když postavy začaly. Když někomu postava zemře a bude chtít novou, tak aby ho to nezvýhodnilo proti ostatním. Ale pokud bude zájem a čas můžu je přidat.
suli:
Až na to najdu čas určitě zkusím, jedinou zkušenost s psaním webu mám ze školy a to s html, tak je na tom i vidět, kdy a kde jsem se naučil něco nového a začal to dělat lépe :D jinak pro tisk zkus kouknout http://www.d20.cz/clanky/pravidla/5078.html a hned v prvním oddíle jsou karty kouzel, vím že lidé co se mnou hrají je využívají. A pokud si pamatuji tak jsou roztříděné na povolání.
19.1.2019 17:17 - suli
Kropy píše:
karty kouzel

Díky, na ty už jsem narazil, ale není to ono má seznam kouzel založený v deskách a s karatama se hůř pracuje, alespoň pro mě. Třeba to tu někdo bude mít zpracované ;)
19.1.2019 17:29 - Kropy
suli:
Uvidíš já k tomu bohužel víc nemám. Jinak pokud budeš mít nějaké připomínky k webu, buď mi to hoď do PM, nebo sem.
19.1.2019 17:34 - Kropy
Tarfill:
Navíc mi v době kdy jsem web tak nějak dokončoval a hodil ho sem, byla zdůrazňována zbytečnost. Tak jsem ho dodělal, jak se hodí mě a hráčům, s kterými hraji. Na další práci na něm není nálada a pokud ho nikdo nebude využívat tak ani důvod.
19.1.2019 20:14 - Tarfill
Kropy,
rozumim. Já to tase tolik nevyužiju a ptal jsem se čistě ze zvědavosti kdyby náhodou, takže v klidu... ;-)
20.1.2019 14:00 - Kropy
Tarfill
No pokud to využije, aspoň někdo tak se na to podívám. Do budoucna se mi to jako příprava bude hodit. Uvidíme třeba to nějak dodělám.
20.1.2019 14:33 - krytah
Já se hlásím jako další zákazník. :D
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30428409576416 secREMOTE_IP: 54.227.76.180