Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
17.11.2016 19:22 - sirien
Loki: vim já? Půlka obsazení toho chartu je divná, jenže to je skoro u všech a já byl línej hledat nějakej, co aspoň z většiny odpovídá.
17.11.2016 19:27 - Gurney
LokiB píše:
Že si do toho v DnD zatáhli časem strany řádu a chaosu, co proti sobě jako bojujou, to je imho nonsens. a i v DND u všech popisů alignmentu dávají příklady, ktré jsou z pohledu postav ryze niterné.

Není to "časem" a není to nonsense - konflikt Řádu vs. Chaosu byl už v Chainmailu, ze kterého D&D vzniklo, a bylo to inspirované tehdy dost populárními příběhy od Michaela Moorcocka. A u něj jsou Zákon a Chaos fakt dvě strany, které mezi sebou bojují o sféry (planes), a s nějakým niterním založením to nemá mnoho společného. Běžní obyvatelé kolikrát vlastě ani nechápou, o čem ten konflikt je, a leckteří hrdinové, co bojují za jednou nebo druhou stranu, z toho kolikrát zas tak odvázaní nejsou. Ty zbraně (ony jsou to tedy ze zečátku téměř výhradně meče a ta inspirace Stormbringerem z toho taky přímo teče) taky nepřibyly později a pro zmatení nepřítele, najdeš je hned v úplně prvním vydání D&D (skeny se dají ukořistit na netu).

Alignment jako osobnost je naopak vynález mnohem pozdější, nejspíš až z Dragonlance settingu a to už je půlka osmdesátých let. Vývoj šel přesně opačným směrem, než si myslíš.
21.11.2016 13:48 - wlkeR
Přeložen doplněk k DDAL4-02 obsahující nějaký ten místopis a důležitá NPC.

Pořád trochu přemýšlím, nakolik co překládat. Vlastní jména obvykle měním dost minimálně, ale pak je tady hlavní dějiště všeho, vesnice Orasnou. Původ je (asi) ve vesničce Oras Nou (google maps: Órás near Nou) v Rumunsku, což mi přijde jako dost chabá omluva nehezké výslovnosti v češtině. Proto jsem zatím zvolil český název, který mi pro takový zapadákov připadl výstižný - Závěje. Během týdne si přečtu zdejší kritiku, poradím se s známou z Rumunska a rozhodnu se nad definitivním názvem.
21.11.2016 14:00 - ShadoWWW
Pro jistotu ODKAZ na ten wlkeRův překlad.
21.11.2016 14:21 - Merlin
shadowww: budeš chtít překlad až celkově, nebo po kapitolách?
21.11.2016 14:57 - York
wlkeR píše:
Vlastní jména obvykle měním dost minimálně, ale pak je tady hlavní dějiště všeho, vesnice Orasnou. Původ je (asi) ve vesničce Oras Nou (google maps: Órás near Nou) v Rumunsku, což mi přijde jako dost chabá omluva nehezké výslovnosti v češtině. Proto jsem zatím zvolil český název, který mi pro takový zapadákov připadl výstižný - Závěje.


Asi by to ještě šlo prostě jen trochu počeštit, třeba Orasno, Orasná, nebo tak něco. Ale Závěje je pěkné jméno pro zapadlou vesnici a navíc to není patvar ;)
21.11.2016 15:34 - ShadoWWW
Merlin: Jak chceš, klidně po kapitolách, ať je to rychlejší.

Já zaa brzy vydám překlad AiME (po kapitolu Povolání, včetně) a Gnoly a Ježibaby z Vola.
21.11.2016 15:48 - Merlin
Shadowww: Ok...jak dodělá Chrochta korekturu tak ti to pošlu
21.11.2016 22:19 - Aegnor
ShadoWWW píše:
Já zaa brzy vydám překlad AiME (po kapitolu Povolání, včetně) a Gnoly a Ježibaby z Vola.

Koukám, že jsme se dostali z fáze "více lidí dělá na jednom projektu", přes fázi "jeden člověk dělá na jednom projektu" až do fáze "jeden člověk dělá na více projektech."

Zajímavé.
21.11.2016 22:36 - sirien
Počkej, až se dostaneme do fáze "více projektů dělá na jednom člověku".
21.11.2016 23:12 - Babaj
porad to zni lepe jak vice projektu dela jednoho cloveka :-)
24.11.2016 13:45 - wlkeR
Existuje už nějaký překlad kouzla Create bonfire? Dal jsem Stvoř táborák, ale tak pro případ... v PHB ho nevidím.
24.11.2016 14:12 - ShadoWWW
Není, ale stvoř táborák je imho dobrý překlad.
28.11.2016 15:20 - wlkeR
Dokončen plaintext druhého dobrodružství DDAL04 Mlhavé věštby, chybějící srdce.

A už jsem zase někam zašil českou verzi tarokka decku. Takže překlady karet budou volné, dokud mě někdo neopraví.
29.11.2016 14:57 - Merlin
kapitola 3 se blíží ke konci (nejvíc času zabere konzultace s překladovým slovníkem a PHB/DMG)
29.11.2016 15:04 - ShadoWWW
Merlin píše:
kapitola 3 se blíží ke konci (nejvíc času zabere konzultace s překladovým slovníkem a PHB/DMG)

To mi povídej... A u překladu DMG/MM jsem dokonce googlil po všech čertech jak mourovatej. A teď při překladu Středozemě ještě víc.

Super!
29.11.2016 16:28 - sirien
překladový slovník slibuje, že zkusí na PMky odpovídat rychlejc...
29.11.2016 17:08 - Merlin
sirien píše:
překladový slovník slibuje, že zkusí na PMky odpovídat rychlejc...


ty dostáváš jen špeky:D
30.11.2016 21:55 - chrochta
Korektor taky slibuje, že se pochlapí a pokusí se pracovat rychleji.
6.12.2016 13:52 - Merlin
Dokončena kapitola 3 - rasy v Říších. Stav překladu: 121/159...tj. 76 %

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09737491607666 secREMOTE_IP: 44.220.41.140