Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
21.6.2021 22:34 - sirien
Hranolky: chápu teda správně, že k dopřeložení Taši už chybí jen nějakejch 30 stránek?
22.6.2021 06:57 - Hranolky
Ano zhruba tak, jelikoz ze supernatural regions mi chybi dodelat posledni 2 a pul regionu a ty pak koncej na strane 164 pdf / 163 knihy. A ani to neni 30 stran protoze posledni 4 stranky jsou jen obrazky
22.7.2021 17:49 - Mysti
Hranolky, díky moc za tvojí snahu a práci! :)
28.7.2021 11:52 - Gergon
Nebylo by v Tashe u Barda lepší použít Kolej Řečnictví? Přece jen se poprvé objevuje v Therosu, což je antické řecko a tam byli řečníci, soutěže v řečnictví atd... spíš než Výmluvnost.

Charisma je středního rodu, ne? To Charisma. Aspoň já to tak beru, možná se pletu, ale proto mě tluče do očí věta - "rovná se tvé opravě charismy" (dovednost barda - tvořivý vrchol)
28.7.2021 12:31 - Pan Bača
ano, je TO charisma bez TOHO charismatu.

tenhle relikt minulosti se občas vynoří jako kostlivec ze skříně a pak trhá oči/uši.
28.7.2021 12:35 - Markus
"Ta charisma" je brain damage z Dračího doupěte :)
28.7.2021 12:58 - sirien
Charisma je genderově fluidní a vaše snaha tlačit na ní vaší představu o jejím genderu je triggering insult!
28.7.2021 13:10 - Pan Bača
sirien píše:
Charisma je genderově fluidní a vaše snaha tlačit na ní vaší představu o jejím genderu je triggering insult!


když mi to přeložíš do češtiny, tak budu i rozumět, cos napsal. :-)
28.7.2021 13:14 - Šaman
Pan Bača: Že jsi šovinistické hovado, když máš tu drzost určovat gender charism.

Aneb: Je slovo charisma divné, nebo jen jiné? A jak voní?
28.7.2021 13:27 - Pan Bača
Šaman: aha, tak to děkuji za pochvalu.
28.7.2021 13:48 - strucky
Gergon píše:
Nebylo by v Tashe u Barda lepší použít Kolej Řečnictví? Přece jen se poprvé objevuje v Therosu, což je antické řecko a tam byli řečníci, soutěže v řečnictví atd... spíš než Výmluvnost.

Já osobně jsem pro Kolej výřečnosti než Kolej řečnění. Kolej výmluvnosti je podle mě úplná podivnost, byť ano, google translator to tak přeloží... :-)
28.7.2021 14:08 - Gergon
mě řečnění přijde jako někdo užvaněný, kdežto řečnictví mi přijde jako skill - dovednost, možná i umění.
28.7.2021 14:56 - York
Kolej rétoriky?
28.7.2021 15:07 - Jezus
Ano, rétorika = řečnictví a je to skutečně nauka (či dokonce umění) mluvené řeči, ponejvíce veřejně pronášeného projevu.

To je takový to to, co už nikdo z našich politiků neumí jakože vůbec, sorry jako.*

Osobně jsem (sestupně) pro tyhle varianty (Kolej:) rétoriky, řečnictví, výřečnosti. "Výmluvnost" opravdu bije do očí.

*Poznámka: Navrhuji skloňovat charisma podle vzoru "motýle" :-)
28.7.2021 19:45 - sirien
Řečnictví zní rozhodně líp než rétorika v tomhle, rétorika je taková... moc posh.
28.7.2021 20:16 - LokiB
Do DND se trocha posh hodi, bardi v high fantasy byvaji posh ;)
28.7.2021 22:57 - Jezus
Spíš jsem si říkal, jestli se to hodí, protože to zní tak nějak moderněji než čistě český výraz, který by se hodil víc "dobově".

Jenže pak mi došlo, že slovo rétorika bude starší než řečnictví. Navíc... v DnD není žádná dobovost nebo historičnost. A když Gergon zmínil ten Therosu, jako asociaci antiky...

LokiB píše:
Do DND se trocha posh hodi, bardi v high fantasy byvaji posh ;)


Nevím jestli bývají, ale rozhodně se snaží být :-D
15.8.2021 20:54 - Pan Bača
Asi není překlad pro hraní šotka v 5e?
25.8.2021 19:14 - Jezus
Jak se v klíči překládá Raven Qeen? Královna vran nebo havranů?
25.8.2021 19:36 - Pan Bača
řekl bych, že nijak

a raven samotný kolísá mezi krkavcem a havranem

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10520911216736 secREMOTE_IP: 54.226.226.30