Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
29.11.2020 11:16 - Log 1=0
Faktická poznámka, mohu?
Teď je tam Stvoř nemrtvého a Stvoř nemrtvé, a potom Sluneční záblesk a Sluneční paprsek, zejména to první mi přijde dost podobné.
29.11.2020 11:45 - sirien
záblesk a paprsek mi přijdou ok.

Nemrtví sucks :(
29.11.2020 12:00 - ShadoWWW
Mrkněte na můj post.
29.11.2020 14:19 - Pan Bača
Stvoř nemrtvého -> Probuď nemrtvého (?)

jinak jak psal ShadoWWW vedle ohledně nějakých větších změn... jo, chtělo by to sjednotit pro připravované JaD, ale trošku mě děsí, že se všechno opraví a ještě vytane nějaká změna. Máte už v JaD termíny odladěné, nebo ještě hrozí nějaká další změna?

V Zejícím portálu zkusím opravit ty životy na body výdrže (snad mi to nerozes...e sazbu a opravím to i v želvácích).

Jinak by se to taky dalo jen hodit do klíče s poznámkou, že původní překlad je tak a tak (kdyby nebyla moc velká ochota opravovat všechna dobrodružství).
29.11.2020 15:16 - Pan Bača
sirien píše:
- gust = poryv (závan)

Kde se tohle vyskytuje? nějak to nemůžu najít
29.11.2020 16:22 - ShadoWWW
V Příručce hráče je kouzlo poryv větru.
29.11.2020 16:42 - Pan Bača
ee.. tohle je z Xanathara.. už jsem to našel
29.11.2020 16:43 - Pan Bača
jinak jsem opravil v SRD ta kouzla, ale potřebuje to někoho šikovného, kdo to popřehazuje v tabulkách na začátku 11. kapitoly
2.12.2020 19:27 - Gergon
btw. Tasha se opět vrací (oproti xanatharovi - asi se to setkalo s kritikou) k řazení abecednímu s tím, že na začátku je jmenný seznam kouzel podle stupňů.
2.12.2020 19:34 - sirien
Já jsem nabyl přesvědčení, že nakonec nebude spokojenej nikdy nikdo, protože hráči zjevně stojí o řazení po úrovních zatímco DMové po abecedním. Což dává smysl - hráči s tím pracují mimo sezení a hodí se jim vidět kouzla stejného Stupně pohromadě plus Stupně svých kouzel znají, zatímco DMové s tím pracují při sezení a u kouzel která hledají Stupeň často neznají.
2.12.2020 20:05 - LokiB
sirien: i hráči to využijí abecedně ... ti hráči, kteří "P1: chci seslat Teleport ... safra, jak ono to přesně funguje, moment, jo aha, tak to nejde, tak tedy Baleful Polymorph ... GM: seš si jistej? P1: hmm, kouknu ... tak ne, moment ..."

S tím, že jeden seznam s řazením jmenným mi přijde rychlejší, než hledat nejdřív stránku s příslušným levelem kozuel, a pak v něm ještě dále podle názvu.
2.12.2020 20:16 - sirien
Loki: stranou toho že takoví hráči si nic seslat nezasloužej, na každýho takovýho mám DMa, kterej prohlásí "Přístřešek? Bard a Kouzelník, 3. Stupeň".
2.12.2020 20:18 - Log 1=0
Víš jak většina lidí hledá v abecedním seznamu? Najde konkrétní písmeno a pak hledá dál.
Rozdíl je jen v tom, že první písmeno víš vždycky, zatímco stupeň jako hráč zase vždycky, ale PJ to má podle toho odkud to bere.
2.12.2020 20:25 - Gergon
no příručku z mé zkušenosti mnohem častěji využívají PJové, protože hráči mají často svoje kouzla vypsaná nebo vytisknutá. U mě v družině žádný hráč ani příručku nemá, takže v ní nikdy nehledají. Takže bych vycházel vstříc spíš PJům. navíc pokud hledá PJ během hry, jde často o čas a rychlé hledání, kdežto když si doma hráč chystá postavu na další lvl, tak má času dost a listováním nikoho nezdržuje.
2.12.2020 20:44 - cyrasil
No ja mam kouzla vytistena prave proto, ze me neskutecne sralo neustale prelistovavani skrz pul prirucky kvuli par kouzlum ktera umim.
2.12.2020 20:48 - Dukolm
Abecední grimoar je používanější násobně i v srd.
2.12.2020 21:24 - Gergon
Tak jak už jsem psal výše - všechno (kromě kouzel v xanatharovi) je všude řazeno abecedně. Kouzla, magické předměty, monstra, černokněžníkova vzývání ... a tohle všechno by se dalo také řadit podle jiného kritéria - stupeň, vzácnost, nebezpečnost, potřebná úrověň ... ale pokud nechcete tohle všechno řadit podle těch jiných kritérií, přijde mi kostrbaté dělat vše podle abecedy a jen kouzla jinak. Ale to už sjem psal výše a účelem nebylo znovu rozpoutat tuhle debatu, jen jsem chtěl poznamenat, že se i DnD vrátilo k abecednímu řazení kouzel po tom co to v X. zkusili jinak. Takže se to asi neosvědčilo a co si budeme povídat - pokud nějakému řazení dávají přednost PJ a jinému hráči - tak nevím jak je to v ostatních družinách, ale většinou má asi pravidla a příručku hlavně PJ a ostatní hráči výjimečně. Třeba u mě jí nemá kromě mě nikdo.
2.12.2020 21:29 - Jezus
Já patřím k těm, kteří by si rádi doma v klidu četli, čím mohou zaplnit dané spellsloty a ne listovali jak ocasi - fakt to mění relax v cosi jako "práci". A když jsem teď hrál pro mě novýho klerika, taky bylo blbý mít ta kouzla "rozházená" abecedně.

Na druhou stranu musím souhlasit s tím, co tu zaznělo výše. U stolu jde zpravidla o čas a když už to nejsou první úrovně (kdy by řazení a vyhledávání po stupních bylo stejně rychlé, protože ty stupně jsou dva nebo tři), většinou se už prostě hledá konkrétní kouzlo a člověk je tak nějak naučenej na abecední seznam.

IMHO je to o zvyku a brzo byste si na ty levely zvykli, ale prostě když se spěchá u stolu, vítězí abeceda. Takže asi je to lepší. Ale na čtení u krbu teda ne, no :-(

Ještě teda postřeh - většina spoluhráčů stejně hledá ta kouzla na netu, protože je to rychlejší než vůbec sáhnout po příručce, spoluboomers :-D
2.12.2020 21:32 - LokiB
Jezus: rychlejší než v PDF na svém kompu/tabletu/telefonu ... aaale ...
2.12.2020 21:41 - malkav
Dukolm: To mě vůbec nepřekvapuje. Jde o to, jakým způsobem se pracuje s dokumentem v PC a jak se pracuje s tištěnou knížkou (v té nefunguje ctrl+f a vše je jaksi pomalejší).
Jinak zcela souhlasím s Jezusem (Jezem? :) ).

EDIT: Loki - pochopil jsem tu poznámku o hledání na netu tak, že to hledá ve zdejší abecedním seznamu v srd ...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079714059829712 secREMOTE_IP: 54.163.218.81