Kultura

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem

Rozcestník mimo Kostku
Oficiální web J&D
J&D na Discordu Mytaga
Facebook J&D
J&D na RPG Fóru
20.9.2021 00:12 - sirien
Další díl blogu věnovaný žánrům a stylům hraní Jeskyní a draků a tomu jak je v pravidlech a návodech podporujeme - volně navazuje na předchozí díl.
20.9.2021 17:10 - sirien
Se smutkem musím oznámit, že původní termín vydání 25. října padl - nový termín vydání je 3. prosince.

Rád bych zdůraznil, že to není "naše" chyba, všechny práce šly podle harmonogramu a my byli připravení původní termín dodržet. Bohužel, zradila nás tiskárna, resp. dolehla na nás krize papírenského průmyslu a nedostatku materiálu, které ovlivnily rezervace potřebných kapacit :(

Nicméně, jak odhalil ShadoWWW na Discordu, krizi papírenství jsem samozřejmě způsobil já - a budu jí protahovat, dokud nebudeme mít těch 1000 předobjednávek...
20.9.2021 17:19 - Eidi
@Sirien: Mám to chápat tak, že jestli si neobjednám další 2-3 knížky tak se jen tak nedočkám? ????
20.9.2021 17:30 - sirien
Ne, máš přesvědčit 2-3 další lidi, aby si objednali každý po 1 knížce, jinak se nedočkáš :)

...nicméně zcela vážně, tohle bylo skutečně mimo naší kontrolu a i když z toho dokážeme vytřískat nějaké další drobné věci navíc (pár ilustrací k dobru, možná nějaký merch navíc hotový k datu vydání atp.), tak nás ten odklad mrzí :(

Dneska jsem dostal potvrzení od Skavena, že na toho 3. prosince jsou už kapacity zarezervované - materiál i čas v tiskárně, logistika atd. - takže to by mělo být skutečně už finální datum.
20.9.2021 17:36 - Corny
Tak snad alespoň toho třetího vyjde, držím palce.
Jako já bych si objednal, ale z principu nepředobjednávám, a byť mě tvoje blogy relativně nabudily v tom, že tohle možná bude první DnD-like, kterému dám víc šanci a neodradí mě první přečtení GM-pasáže pravidel, tak jsem dost DnD-skeptik, abych si počkal na první recenze, sry :D
20.9.2021 17:40 - sirien
Tak jestli toužíš po recenzi, tak já Ti klidně napíšu nějakou předem :)
20.9.2021 18:07 - Eidi
Když to podáš takto, tak je to celkem motivační. ????
Njn poslední dobou se surovin nedostává, nejen papíru, tak snad to již více neodloží. Aspoň to bude pěkně k Vánocům.
20.9.2021 18:14 - Necromancer
A PDF můžeme tedy očekávat odhadem kdy?
20.9.2021 18:35 - Tarfill
Když si vzpomenu, kolikrát se odsouval třeba termín knížek Vukogvazdských, tak tohle odsunutí je ještě fajn, termín akorát udělat si pěkné Vánoce... :)
20.9.2021 19:19 - sirien
Necromancer píše:
A PDF můžeme tedy očekávat odhadem kdy?

Buď s předstihem (cca první půlka listopadu) nebo s odkladem (cca leden), podle toho jak se budou stíhat nějaké s odkladem přidané bonusy - určitě to nebudeme pouštět naráz, bylo by kolem toho nesmyslně chaosu a stresu.
21.9.2021 10:58 - crowen
No snad posta do vianoc dorazi :-)

Inac kolko uz mate predobjednavok prosim ta?
21.9.2021 11:07 - ShadoWWW
crowen: Předobjednávek je aktuálně 524, ale skoro každý den se to mění (pětistovku to přesáhlo v neděli).
21.9.2021 11:12 - Pan Bača
vždycky po sirienově blogu to poposkočí.. .by měl blogovat pořád :-D
21.9.2021 11:22 - crowen
wow, to je super!
21.9.2021 11:32 - sirien
crowen: předobjednávky (a prodeje) jsou na imago u každého produktu nalevo nahoře (pod názvem, nad obrázkem) a pak ještě jednou napravo dole (nad recenzema).
21.9.2021 13:44 - crowen
A to su absolutne cisla, alebo len predaje cez Imago? Predpokladam, ze to bude Mytago
tlacit aj cez ine predajne kanaly ako len cez svoj eshop
21.9.2021 13:52 - ShadoWWW
Jen imago.cz (FantasyObchod) Ostatní distribuční kanály (jiné prodejny/eshopy) se řeší vždy až po vydání. (Předobjednat lze jen na imago.cz)
21.9.2021 20:55 - sirien
Markus: potřebuju zachránit!

V dnešní době je určitě bez ohledu na slovník zcela přijatelné psát "mýtický" s "ý", protože je všem prostě jasné, že to je od slova "mýtus", které je s "ý", že jo?

This is the most latest hour - help me, M, you are my only remaining hope!
21.9.2021 21:00 - Pan Bača
Markus do toho nemá co kecat! Ten dělá ZZ! :-D a navíc JaD mají hafo stran a jsou to jen tvoje sebrané spisy, takže se dovoláváš ďábla
21.9.2021 21:02 - exi
Korpus v tom nevidí problém.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22170686721802 secREMOTE_IP: 3.80.3.192