Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.11.2021 17:07 - Šaman
Popravdě, jestli ta JaD obálka má vystihovat reálnou hru, tak to asi bude zase rubačka, kde je party namixovaná z min-max ras, ve které postavy vybíjejí jeskyně. ;)
14.11.2021 17:09 - York
Corny píše:
A nevadilo by ti třeba, kdyby sis koupil obálku, na který jsou postavy v epických bitkách ve vesmíru, jak po sobě střílí ve stavu bez tíže lasery, a pak bys zjistil, že ta hra třeba vůbec neřeší boj bez tíže?


Vadí mi například, že postavy na obálce DrD II poletujou ve vzduchu jako v House of Flying Daggers, takže nejspíš by mi vadilo i tohle.

Jedinej hrdina čelící dračímu dechu mi ale v tomhle ohledu nevadí. Chápu samozřejmě snahu ilustrovat, že se jedná o družinovou hru, ale je to podle mě zbytečný, to dělá už ten podtitul "Hra na hrdiny".
14.11.2021 17:22 - Pan Bača
Gergon píše:
který ve mě vyvolával nějaké pocity a emoce


no to přece ta obálka evidentně dělá :-D
14.11.2021 17:27 - Gergon
Určitě se dají namalovat obrázky které budou jak hezké na pohled, tak budou vypovídat o vnitřku knihy =) a třeba ten hrdina bojující s drakem v jeskyni vypovídá o hře docela dost.
14.11.2021 17:53 - Chyba
Šaman píše:
kde je party namixovaná z min-max ras

Zrovna všemi oblíbený skřepaslík bude pravděpodobně tulák nebo alchymista, to není moc min-max. Hráč skřepaslíka je prstě divnej :)
14.11.2021 17:56 - LokiB
Vy jste se umanuli na obrázku s drakem. Kdyby vám tu ukázali skoro jakýkoli fantasy obrázek, budete taky nadšený víc než ze současný obálky. to možná o tý obálce vypovídá dost :P ale ne, ten drak fakt není dobrý na obálku. kompozičně, obsahem ...
14.11.2021 18:03 - strucky
LokiB píše:
...

On ten dračí obrázek stejnak působí jen jako výřez, takže možná, kdyby se trochu "rozvedl" do všech stran, našlo by se i místo na titulek a i kompozice by působila lépe. :-D
14.11.2021 18:39 - sirien
Já hlavně myslim, že tu většina lidí nepochopila situaci - vám se ten obrázek prostě líbit bude, protože vaší jedinou alternativou je život a hraní v estetické mizerii.
14.11.2021 18:54 - LokiB
sirien: to je kruté a ... nepřívětivé.
jediné, co mi v tom trochu zlepšuje náladu, je vědomí toho, že tobě se nelíbí taky ;)
14.11.2021 19:21 - Pan Bača
což my s cornym, kterým se líbí, máme mnohem jednodušší, zbytek bude muset mít tu knihu pořád otevřenou. Třeba gergon když bude mít u videí vedle rozevřenou příručku s nějakým hustým obrázkem, tak bude nejen spokojený, ale bude i moudře vypadat :-D
14.11.2021 20:27 - Corny
Hlavně si myslím, že jestli kvůli něčemu budou tvůrci hry měnit obálku, pár remcalů na kostce to fakt nebude :D
14.11.2021 20:36 - Colombo
Chyba píše:

Zrovna všemi oblíbený skřepaslík bude pravděpodobně tulák nebo alchymista, to není moc min-max. Hráč skřepaslíka je prstě divnej :)



Aha, takže to není skřepaslík, ale kůduk!
14.11.2021 20:48 - Gergon
pochybuju že nějaký obrázek je dostatečně hustý, abych já vypadal moudře :D
14.11.2021 21:15 - Jezus
Gergon: Paleček vzhůru :-D
14.11.2021 21:54 - ShadoWWW
Anketa na discordu:
Trpaslík s helmou a štítem a čarodějka/spektra sesílající kouzlo, oba v namodralém světle, jsou:
1. Součástí hráčské družiny
2. Protivníci

Výsledky:
1. 4 hlasy
2. 12 hlasů
14.11.2021 22:29 - crowen
Ja som z obalky trochu sklamany, pripomina mi tie prepicene obalky z 90tych rokov. Vela veci na malom mieste, zmatok, neprehladne, vela farieb. Ako hovori kamarat - pyco, kolotoce! Ked to porovnam napriklad s novou ediciou The One Ring, tak tam vlastne nie je co porovnavat, TOR je o niekolko levelov vyssie.

14.11.2021 22:43 - crowen
Pripadne dalsich niekolko mojcih oblubenych obrazkov s drakmi:






















14.11.2021 22:53 - LokiB
Obrazky s draky tu nemaji smysl. Ani jeden z nich se nehodi na obalku JaD. Hezke jsou, ale to neni rozhodujici.
14.11.2021 22:58 - Corny
Jj, ani jedna jeskyně!
Anyway, jakkoliv může být v tomhle ohledu název klamavý, draci nejsou hlavními protagonisty Jeskyní a Draků :D
14.11.2021 23:18 - crowen
Ako, ze ani jedna? Na poslednej uteka partia z drakovej jaskyne, na piatom zahnal drak dobrodruha do osvetleneho kuta v jaskyni, na osmom brani drak svoju jaskynu pod hradom :-)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098684072494507 secREMOTE_IP: 44.212.93.133