Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
19.11.2021 12:54 - ShadoWWW
Čachry jsou spíš Vybírání kapes, hraní skořápek a atp.
19.11.2021 13:07 - Gergon
Jo to já vím, jen ho používám i na tohle protože mi to přijde fajn =) pravidla nejsou boží desatero =)
19.11.2021 13:11 - Pan Bača
Gergon píše:
pravidla nejsou boží desatero =)


tak si na to rychle zvykni, neb hráči teď můžou mít v rukou poměrně pádné důvody, proč jo :-D
19.11.2021 13:32 - Gergon
nemám v družině žádné rulelawery co by se hádali a když přijdou s argumentem proč chtějí použít něco jiného na hod, tak s tím nemám vůbec problém, my berem všechno v klidu - je to hra =)
klidně dám hráčům i na vybranou podle čeho si chtějí hodit. jestli čachry nebo pomůcky, když v 99% případů to stejně bude stejné číslo - obr.+zb =)
a když přijde divutepec, že si chce na odemčení zámku hodit na moudrost, protože má technické znalosti a ví jak zámek uvnitř funguje - ok, go for it =)
19.11.2021 13:52 - Jezus
Moudrost ale nejsou znalosti, znalosti jsou inteligence, "ó moudrý pohodový GuMe" ;-)
19.11.2021 14:19 - ShadoWWW
Moudrost v 5e je spíš intuice než moudrost v pravém slova smyslu. Akorát se jim to už nechtělo přejmenovávat (kvůli tradici). IMHO k pravidlům je dobrý přístup, jako mají sami autoři: ať si to hraje každý, jak chce. Něco jiného je samozžejmě napsat knihu pravidel - tam to musí mít nějaký mustr.
19.11.2021 14:19 - Gergon
No tak na inteligenci - jémine to je toho že jsem si to spletl a prohodil ty dvě vlastnosti. Myslím že myšlenka byla jasná i tak.
19.11.2021 14:20 - LokiB
Klidně ať házejí třeba na Přesvědčování, když vám to vyhovuje a on ti popíše, že dokáže zámky skvěle přesvědčovat. Proč ne.
19.11.2021 14:38 - Jezus
Tak třeba Gergon konečně zjistí, že mu více vyhovují "modernější" rpg designy.
Prostě máš aspekt Zloděj a házíš stejně ať už páčíš zámky, vybíráš kapsy, nebo se plížíš.

Případně dokonce jak navrhuje Loki: "Popiš, proč se ti podařilo zámek ukecat, aby se otevřel a pak hoď na Přesvědčování." Hlavně, že se všichni budou bavit, no ne? :-P

Pointa se snadno ztratí, když používáme slova v jiných významech, než jaká mají a Moudrost je prostě terminus technikus.

Já třeba nevím, jakou pointu mělo mít označit poukázání na to, že v pravidlech je více zdatností než vyjmenovaných skillů (ano, myslím zdatnosti s pomůckami) za rulelawerství. Myslel jsi tím, že připomínání základních pravidel je něco nežádoucího? Co za rulelawerství označíš příště? Poukázání na fakt, že darkvision ti neumožňuje vidět ve tmě stejně dobře jako za světla (se všemi důsledky z toho plynoucími)?

Zrovna od člověka, co natáčí rady pro ostatním o tom, jak správně hrát, bych čekal větší pokoru k pravidlům a hlavně k faktu, že někdo tráví tvůj čas, aby ti vysvětlil, jak se podle nich hraje a co znamenají.

Jedna věc je si to se svými hráči zjednodušit nebo hrát dle libosti. Druhá věc je tvářit se, že takto je to správně směrem mimo svoji skupinu - případným posluchačům nebo čtenářům.
19.11.2021 14:56 - Šaman
Jezus píše:
Tak třeba Gergon konečně zjistí, že mu více vyhovují "modernější" rpg designy.

Já si zrovna říkal, proč s tímto přístupem hraje DnD namísto systémů, které fungují přesně tak, jak popisuje. :)
19.11.2021 15:00 - Gergon
Protože tyto systémy mi vůbec nevyhovují =)
19.11.2021 15:01 - York
Jezus píše:
Zrovna od člověka, co natáčí rady pro ostatním o tom, jak správně hrát, bych čekal větší pokoru k pravidlům a hlavně k faktu, že někdo tráví tvůj čas, aby ti vysvětlil, jak se podle nich hraje a co znamenají.

Jedna věc je si to se svými hráči zjednodušit nebo hrát dle libosti. Druhá věc je tvářit se, že takto je to správně směrem mimo svoji skupinu - případným posluchačům nebo čtenářům.


Tohle mi nějak nerezonuje.

Zaprvé si nemyslim, že by kdokoliv točil videa "jak správně hrát", pokud teda nejde o návod na optimalizaci buildu nebo tak něco (a i pak je to "správně", jen pokud hráči optimalizovat chtějí). Zadruhé nevidim důvod, proč by kdokoliv nemohl doporučovat svou herní zkušenost, když se nedrží pravidel. Taková rada naopak může bejt velice učitečná.
19.11.2021 15:09 - Aegnor
Gergon: Ale DnD ti vyhovuje a proto se jím neřídíš. :-)

EDIT: Jak Loki správně upozornil, přiliš jsem ten svůj výrok zredukoval. Mělo tam být ještě "když se ti to zrovna hodí". My bad.
19.11.2021 15:10 - LokiB
Aegnor: ale tak jako ... to že se jím neřídí třeba v 5-20 % pravidel, neznamená, že se jím neřídí. tuhle debatu jsme tu už měli, ne?
19.11.2021 15:12 - Gergon
Spíš 5% =) ale ano - je to spíš na pokec u čaje než na diskuzi na netu =)
19.11.2021 15:21 - shari
Gergon píše:
Tak zrovna změna Umění na Vystupování mi přijde škoda, protože to dost omezuje ten pojem. Vystupování je nějaké představení pro lidi, před lidma a podobně. Kdežto do Umění jsem počítal i věci jako že postava doma zkouší namalovat obraz.

Gergon píše:
A co bys použil? Čachry? Nenápadnost?

Gergon píše:
pravidla nejsou boží desatero =)

Myslím, že tímto sis odpověděl sám. Pravidla nejsou "boží desatero", takže bez problémů můžeš použít Vystupování i na namalování obrazu.
19.11.2021 16:21 - Gergon
Můžu, jen jsem zmínil že mi Umění dávalo větší smysl =) nic hlubšího jsem tím rozjíždět nechtěl =)
19.11.2021 16:28 - Jezus
Shari: +1

Gergon: Dávalo, protože to hraješ jinak, než jak je zamýšleno pravidly (a podílel se na tom i zavádějící překlad /ano, slova mají význam/).

To ti bylo následně vysvětleno - což jsi odmítl, zřejmě proto, že jsi sem nepřišel pro hlubší vhled (sic!).

Můžeš tedy být spokojen - nový pojem více odpovídá realitě pravidel (není tedy špatně zvolený) a ty ses dostal šanci poučit. Všichni vyhráli :-)
19.11.2021 17:04 - Necromancer
Simvás lidi, nechte už chudáka Gergona být. XD
19.11.2021 17:49 - Gergon
Já jsem v pohodě, nemusíš se mě zastávat. A dozvěděl jsem se nějaké nové věci, takže skutečně výhra.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085558176040649 secREMOTE_IP: 3.89.116.152