Kultura

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PJ craft JaD rozhovory se sirienem

Rozcestník mimo Kostku
Oficiální web J&D
J&D na Discordu Mytaga
Facebook J&D
J&D na RPG Fóru
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

V knížce je kouzla lepší řadit:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Čistě abecedně, bez ohledu na Stupeňkladné body9
Nejprve podle Stupně, pak abecedněkladné body18
9.2.2021 18:11 - Log 1=0
A já to nějak rozporoval? Co já vím, měl jsem námitky proti trvalým zraněním, ale davy jsem měl vždycky za velmi užitečné.
9.2.2021 18:14 - sirien
no... já si pamatuju nějaké pochybnosti na tom callu :)
Nad trvalejma zraněníma spousta lidí ještě taky zamlaská, uvidíš...

Ale nepředbíhejme :D
9.2.2021 18:39 - Log 1=0
sirien píše:
no... já si pamatuju nějaké pochybnosti na tom callu :)

Vzhledem k tomu, že jsem se tímto problémem zabýval již dříve, tak muselo jít spíše o nějaké konkrétnosti.
sirien píše:
Nad trvalejma zraněníma spousta lidí ještě taky zamlaská, uvidíš...

Já nepochybuju, že zamlaská, jen aby je pak nebolely zuby.
25.2.2021 21:39 - Gergon
Nevím jestli jsem ve správné diskuzi =) ale nejspíš ano - kdysi se tu řešilo řazení kouzel - abecedně nebo podle stupňů, tenkrát se mluvilo o tom, že v příručce je to abecedně dnd, ale v xanatharovi přešli na řazení podle stupnů, ale v té době jsem třeba já vycházel z českého překladu kde to je podle stupnů a kde se v tom rhozně ztrácím, ale dnes jsem listoval xanatharem originálem a tam je to také abecedně. Debata o tom jak to bude v JaD je už dávno pasé a nechci jí znovu otvírat, ale za prvé mě to zaskočilo, protože jsem to nečekal a za druhé jsem to chtěl zmínit s ohledem na právě tvořený překlad Xanathara, jestli se bude na konec příručky přidávat i překlad kouzel, který je zatím v odděleném pdf, tak jestli bude odpovídat řazení abecednímu, nebo se jen překopíruje současný překlad podle stupňů?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22555494308472 secREMOTE_IP: 3.230.173.249