Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
19.9.2019 15:21 - LokiB
Zajímavý vývoj :)
Na co přesně budeš potřebovat lidi, abych třeba věděl, jestli to je něco, v čem se dá přispět?
19.9.2019 15:28 - Ugy
Mám podobnej dotaz jako Loki rád přidám ruku k dílu pokud se najde něco v čem budu moc pomoci.
19.9.2019 15:35 - Tarfill
No, zrovna tohle téma můžeme úplně v klidu se sirienem probrat večer na Dálavě, taky k tomu budu mít nějakou otázku...
19.9.2019 15:37 - sirien
Na všechno :)

Zcela vážně. Dost je toho udělaný, ale nebudeme si nalhávat, tý zbejvající práce je mrtě na všech stranách. V budoucnu to hodlám řešit tak, že konkrétní věci co budou potřeba a k nimž nebude hned někdo poruce hodím do prostoru a budu doufat, že se najde někdo kdo s nimi pomůže - půjde jak o větší věci tak třeba i o drobnosti.

Co je teď aktuální je revize překladového klíče.

Výhledově už tuším že bude potřeba:
- vytvořit a otestovat různé classy a subclassy, z nichž některé musí být pro J&D unikátní
- sepsat různé části rad do DMG; Samotná zamýšlená osnova DMG pro J&D je už hotová z dřívějška, nedávno sem si jí procházel a přijde mi pořád dobrá (výhledově jí možná zveřejním, protože proč ne), ale ty texty je pořád potřeba sepsat a bude to mrtě textu.
- Udělat potvory do bestiáře, což chci ale dělat trochu jinak než předtím (chci croud-sourceovat nápady a koncepty, ale jejich sepsání bych už nechal na užším okruhu autorů, aby to mělo nějaký jednotný styl a aby se snáz hlídala kvalita)
- ...a bude potřeba hromada korekcí a proofreadingů v mnoha vlnách

Tzn. pokud je někdo ochotný pomoct, něco co se mu bude líbit se určitě najde. Pokud někdo už teď ví že by mohl pomoct s něčím konkrétním, tak to je takřka určitě pořád potřeba.
19.9.2019 15:40 - sirien
ADD: a určitě budu k ruce potřebovat nějakého dedikovaného pravidlového experta (nebo ideálně víc), protože sice DnD 5e znám slušně, ale nemám v něm top level mastery.

Tj. někoho kdo zná velmi dobře DnD, zároveň ale rozumí aspoň trochu designu a RPG teorii obecnějc (= má trochu rozhled) a kdo bude ochotnej on-call ověřit a zkritizovat různé mechaniky a vezme si tak trochu na odpovědnost, že to bude systémově odladěné.
19.9.2019 15:50 - ShadoWWW
Gergon v posledním PJ Craftu ukázal, že umí tvořit obsah, který by se mohl hodit do DMG.
19.9.2019 17:33 - ShadoWWW
Doporučuji mrknout, jak se strukturují dotazníky na feedback k playtestům. Tady a tady jsou survey k aktuálně playtestovaným oborům.
19.9.2019 18:00 - ShadoWWW
Skaven: Mohl bys dát ofiko zprávu i na Facebook?
19.9.2019 19:40 - Skaven
Jdu na to.
20.9.2019 03:21 - Naoki
Sirien: jak budes koordinovat praci? Nejaky discord, FB skupina, maily nebo neco jineho?
20.9.2019 20:23 - chrochta
S tvorbou Bestiáře zkusím pomoct, jinak maximálně jako jeden z korektorů (nehraju, pravidla neznám).
20.9.2019 20:59 - sirien
Ok, nemá smysl se zdržovat.

AUTORSKÁ VÝZVA #1 - DESIGN POD/POVOLÁNÍ

Prošel sem si teď rozpracované materiály k Příručce hráče a bohužel tam je dost prázdného místa u povolání - jde především o jednotlivé archetypy, ale teoreticky i o jedno nebo dvě nová povolání.

Nejde ani tak o "napsání" těch class, jako skutečně o jejich "design" - tj. chce to někoho kdo má s DnD zkušenost a má trochu citu pro jeho gamistickou stránku (vyváženost, kombení...) a trochu kreativity (na vymýšlení schopností) - nebo aspoň jedno z toho :)

Tohle je dost základní věc, kterou bych měl rád hotovou mezi prvními, ale bohužel to je taky nejspíš jediná věc, na jejíž tvorbu se sám takřka vůbec necítím (nemám na to s DnD dostatečnou zkušenost - ano, jsem si té ironie vědom) a je tam relativně dost práce (od pohledu bude potřeba vytvořit tak... deset subclass, některé trochu "na zakázku", u jiných je volné pole působnosti)

...a dá se na tom začít pracovat skoro hned :)
20.9.2019 20:59 - ShadoWWW
Nějaké ty obory jsme dělali s Gurnym. Jsou v archivu JaD.
20.9.2019 21:40 - Log 1=0
Připomenu se.
Je na tom ještě dost práce, ale jsem ochotný ji udělat, pokud budou ti zkušení harcovníci, které Sirien povolává, ochotní krom vlastní tvorby i trochu mentorovat.

Je taky otázka, nakolik si ty nové subclassy mohou lézt do zelí s těmi stávajícími. Přeci jen, budou jak skupiny, kde budou hrát jen Jeskyně a Draky (a bylo by škoda přijít o nějaký pěkný archetyp, protože už si ho zabral originál), tak skupiny, co to budou kombit s DnD (a pak bude možnost srovnání).
20.9.2019 23:03 - ShadoWWW
Díval jsem se teď na ty Logovy návrhy a za sebe říkám, že mně se líbí.
20.9.2019 23:54 - York
Předpokládám, že víte, že už zhruba rok pracuju na Dračáku. Víc projektů najednou fakt nezvládnu, takže tady budu bohužel jen fandit a možná sem tam komentovat, pokud bude co.
21.9.2019 00:03 - sirien
Log 1=0 píše:
Připomenu se.

věděl, že to někde je, nedařilo se mi to dohledat. Nebyla k tomu už tady někdy někde nějaká diskuse?

Každopádně s Tebou samozřejmě počítám :)


York: trochu sem to tušil, ale pořád doufám, že Ti to nedá a s něčím pomůžeš - třeba pozdějc s kontrolou textů nebo tak :)
21.9.2019 00:10 - Log 1=0
Byla.
Některé mi už samotnému připadají slabší, ale některé podle mne ten potenciál mají.
21.9.2019 00:20 - sirien
super, tak bysme některé mohli dotáhnout a použít :)
21.9.2019 01:47 - Naoki
Jak realisticke by bylo zakomponovat vin diesolova lovce carodejnic?. Pripadne se inspirovat u nejake z variant zaklinace co lezi na webu? U publika by to mohlo mit ohlas
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092933893203735 secREMOTE_IP: 3.230.1.23