Kultura

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

Rozcestník mimo Kostku
Oficiální web J&D
J&D na Discordu Mytaga
Facebook J&D
J&D na RPG Fóru
7.10.2019 13:38 - sirien
Ne, ta kompatibilita bude 100%, simtě neplaš :)
7.10.2019 13:43 - ShadoWWW
Tak to říkalo i Paizo o Pathfinderu. :) Faktem je, že když uděláš míň povolání, kterými překryješ i ty chybějící, pak nutně tvoříš hru se svou vlastní agendou, protože hráči s postavami z těch překrytých povolání (tj. těmi z původního DmD 5E, které v JaD budou chybět), se budou právem cítit upozaděni a raději šáhnou po něčem přímo z JaD. Wizardi během playtestu řešili podobnou otázku u kouzel, která překrývala specifické schopnosti povolání.
7.10.2019 13:44 - ShadoWWW
BTW Má ta anketní otázka ze záhlaví ještě smysl? :-) Možná si, Siriene, taky převezmi vlastnictví této diskuze, ať to vypadá líp. :)
7.10.2019 13:46 - sirien
...já asi podobný závěry tvořený z pár útržků z diskuse na dost jiné téma ani nebudu moc komentovat, natož vyvracet :)
7.10.2019 15:34 - Xyel
Jedna věc - všimnul jsem si, že všechny subclassy tuláka jsou laděné na různé typy kriminálníků, tak jsem si dovolil nahodit subclass tuláka pro kladně přesvědčené postavy :)
7.10.2019 15:40 - Aegnor
Já bych upozornil, že v Xanatharovi existuje pro tuláka "Slídil". Ty subclassy se docela potkávají.
7.10.2019 15:48 - sirien
Xyel: ano, to je poněkud nešťastné.

Osobně bych rád u Tuláka trochu větší variabilitu a spíš netečnost k přesvědčení. Jak tam je ten sicco, tak tam bych to méno klidně zahodil a táhnul bych to do řekněme diplomatičtějších rovin (taková ta postava co může být diplomat na dvoře sousední říše nebo protřelej intrikán na šlechtickém dvoře popř. šedá eminence ve vedení mocné Východoindické společnosti... nebo, ok, dobře, mafiám v Kmotrovském stylu). Viz i ta poznámka co sem tam psal k těm IMO zbytečnejm killing schopnostem.
7.10.2019 15:50 - Xyel
Ha, na toho jsem zapomněl. Bude se Xanathar překládat/dávat k JaD v nějaké verzi?
Jinak teď jsem ho v rychlosti projel a potkává se lehce tématicky, mechanicky jsem se mu náhodou vyhnul.
7.10.2019 15:53 - sirien
Určitě bych v JaD měl rád:
- info o existenci základních DnD příruček (triáda, Volo, Xanathar...)
- u class kapitoly info o classách co se do JaD nedostaly a o tom že jsou plně kompatibilní
- u jednotlivých class rámeček s infem o oborech které lze najít v PHB a Xanatharovi a že jsou tyto plně kompatibilní

...tj. chci co nejvíc využít té synergie kterou překlady DnD nabízí a ty věci co sou v DnD je tudíž potřeba uvažovat jako existující.
7.10.2019 15:54 - Xyel
Okay, upravil jsme ho na detektiva | lovce odměn, aby se se slídilem nekryl.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19277095794678 secREMOTE_IP: 18.210.22.132