Kultura

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".


POST S DŘÍVE TESTOVANÝMI OBORY


Rozcestník mimo Kostku
Oficiální web J&D
J&D na Discordu Mytaga
Facebook J&D
J&D na RPG Fóru
6.10.2020 19:13 - Necromancer
Mám nové kouzlo lvl 5, Zlom vaz: při neúspěchu(asi odolnost...) to cíl zabije(pokud nemá vaz, resp ho k životu nepotřebuje jen sníží životy na 0), při úspěchu získá výhodu ke všem hodům k20 na další minutu. Buď se postaráš o jeho smrt, nebo mu popřeješ hodně štěstí!
6.10.2020 21:35 - Log 1=0
MM jsme ještě nedělali, teď jedeme PH.

To kouzlo... jako, věřím, že spoustě lidem by to do hry i sedlo, takže jako house rule OK, ale pro obecné použití to dává moc velkou váhu na jeden hod, který pak zastíní všechno ostatní ve scéně. A DnD scéna by neměla (pro většinu hráčů) být o jednom dobrém/blbém hodu. A nezapomeň, že systém je symetrický, takže se to můžou naučit i NPC a použít to na hráče. Tam by to bylo o to otravnější.
7.10.2020 07:29 - Necromancer
Tím pádem to bude otravné a závislé na hodech taky symetricky, ne?
7.10.2020 10:01 - Log 1=0
Když ti umře NPC, protože jeden hod, tak whatever, stejně jsi počítal, že ti ho nakonec zabijí (pokud to nebyl velký bossfight, ke kterému směřovala kampaň). Pokud ti takhle umře hráčská postava, která má za sebou nějaký příběh a třeba i rozjeté linky, tak to je dost na houby. A ani když se to hodí, tak není pro mnoho hráčů dobře, když se z napínavého souboje stane jednostranná záležitost (což se s univerzální výhodou může klidně stát).

Jako, pokud hrajete stylem "na postavách nám nezáleží, chceme se vyblbout" tak si to kouzlo klidně přidejte do své hry. Mě se vlastně (pro tenhle specifický styl, kterým ale někteří hrají) docela líbí. Ale dát do obecných pravidel něco, co bude části družin kazit hru (a tohle by některým skupinám hru opravdu kazilo) není dobrý nápad.

Doufám, že to nepůsobí, že se snažím tvůj nápad zaříznout, ale fakt vidím, že by to mohlo v některých skupinách dělat velké problémy.
7.10.2020 10:39 - Tarfill
Necromancer píše:
Mám nové kouzlo lvl 5, Zlom vaz:

Necromancere,
ono i celkově když se koukneš do pravidel, tak ultimátní smrt postavy jedním kouzlem není běžná věc. Na to Ti rozhodně nestačí level 5.
Když to srovnám třeba s kouzlem "Slovo moci - zabij" tak je to kouzlo deváté! úrovně a i tak je tam podmínka, že cíl musí mít méně jak sto životů.
Takže v aktuálním návrhu je to kouzlo nevyvážené...
7.10.2020 10:49 - Necromancer
Ok
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.2462420463562 secREMOTE_IP: 34.234.207.100