Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.11.2020 02:02 - sirien
Temná kápě: ne, ZJEVNĚ se to nezužitkovalo :/ Ještě někde proběhla nějaká kreativní tvorba pro JaD, která se ke mě zvládla nedostat? :( (jakože tohle je fakt... frustrující; díky Tobě stejně jako Gergonovi, pak projdu i tohle, neni fér aby to zůstalo zapomenutý).
7.11.2020 02:51 - sirien
...jinak excelentní, děkuji všem - i s Gergonovým videem a dávným Facebookem to hodilo skoro 250 položek, tak z toho se už snad stovka něčeho kvalitního seskládá :)

EDIT: aha, tak potom co sem to i pročet a posoudil se k té 100 spíš pomalu blížíme - klidně navrhujte dál, pár dalších se určitě ještě upotřebí :)
7.11.2020 14:36 - chrochta
keramická placka v podobě stylizované hlavy klauna, na rubové straně něčím vyryto slovo "Šáša"
šroubovací zátka
drobná perfektně zpracovaná soška zvířátka z mastku
nadvakrát přehnutý úzký pásek pozinkovaného plechu
dřevěný knoflík - olivka
proužek jelenice, na jedné straně se skoro setřeným obrázkem, jeden konec končí třepením
kousek tříbarevného červenomodrobílého motouzu
kousek kamence
kousek sklovité hmoty vypadající jako ocucaná hašlerka
drobný mosazný prstýnek s vloženým kouskem růžového skla místo kamene
odznáček nesoucí vyobrazení stylizované ženské tváře a nápis "POLDI", s ulomenou jehlicí
7.11.2020 19:46 - Vaarsuvis
obrázek krajinky, na kterém se mění roční období
lapač snů
hlavolam v podobě dvou drátků zapletených do sebe
svitek s nedokončenou hudební skladbou
krabička se svědícím práškem
proděravělá čtvercová mince na řemínku
7.11.2020 21:17 - chrochta
Papírek, na kterém je napsáno "Vypůjčit v knihovně" a pod tím seznam následujících knih:
Východojihovýchod proti západoseverozápadu
Vystěhovaný ráj
Tisíc a jeden den
201: Námořní odysea
Mobydrak
Sněžný trpaslík a sedm kostějů
Příběhy o lidech pro malé víly
8.11.2020 08:40 - Jarik
Papirek s čtvercem 3x3 (ocislovanym 1-9) k veřejné dopravě. Uznávaný všemi jizdnimi tvory světa.
8.11.2020 12:32 - Tarfill
Nenapsal náhodou někdo i prdící pytlík?
8.11.2020 14:43 - Necromancer
Flakónek z hnědého skla s jakousi tekutinou, který nejde otevřít ani rozbít. Na jeho nálepceje napsáno: "Před použitím protřepat."
26.11.2020 20:22 - Necromancer
Ehm, nevím jak jste na tom s kouzly, ale nemohli byste tam dát nějakou přijatelnou nekromancii? Já jsem teď osobně docela v háji, a na konferenci Temného Kruhu jsme s Orkusem, Veknou a telepaticky i se Strádem řešili, jak by se dal řešit fatální nedostatek správných kouzel. Nakonec jsme se dohodli, že se je pokusíme propašovat do DnD 6e nebo do JaD nějaké to záhrobní kouzlo.
27.11.2020 10:08 - Jezus
Necromancer píše:
Ale co s Hraničářem, to mi hlava nebere.


Just play a fighter with a bow - it's way better :-P
27.11.2020 10:17 - sirien
27.11.2020 10:55 - sirien
Ty poslední posty jdou odsud


Chrochta: Nevím moc co máš namysli "ladit". Pokud chceš ladit Druida do Hraničáře, tak asi multiclassni Bojovníka. V JaD jsme přidali k Bojovníkovi obor Chodce, což je sesilatelskej obor jedoucí na druidské magii s nějakými kchůl DrD-styled věcmi ohledně fungování v přírodě. Ano, osobně mám za to, že to hraničáře - tak jak ho zná české non-DnD publikum - velmi dobře nahradí.

Hraničář pro české DnD publikum nebo Drizztovu fan-army je pořád v DnD.
27.11.2020 11:04 - chrochta
Sirien: Nehodlám ladit nic. Nehraju. To byl komentář pro Necromancera k jeho poznámce o vyhození Hraničáře z JaD.
27.11.2020 12:10 - Tarfill
Chrochto,
jak jsi myslel, že to druidovi pomůže v hratelnosti?
Jako že druid je málo obsazované povolání či co?
27.11.2020 12:44 - chrochta
Tarfill: Nehraju, čtu. Pravidla (nějaká, víc edic) doma mám, ale nejsou moc na "čtení". Co mi uvázlo v hlavě (nemusí být aktuální k 5e!), druid je především lesní čaroděj a měnič. Dost specifický koncept, s ne tak rozsáhlou "mimoherní" podporou (skoro každý si dokáže něco představit pod bojovníkem, kouzelníkem, tulákem, je tu spousta textových i obrazových zdrojů). Sáhnou po něm lidé?

"Zálesák" má přeci jen větší "mimoherní" podporu.
27.11.2020 12:48 - Tarfill
Chrochto,
za mě rozhodně ano, podle mých zkušeností je druid běžně obsazované a vybírané povolání, stejně jako ostatní. V jedné mojí stálé družině hraje za druidku moje přítelkyně, ve dvou nezávislých skupinách pro oneshot byl druid taktéž.
Za mě byl druid nuda pouze v českém DrD. Ale v DnD je to fajn povolání.
27.11.2020 12:50 - Necromancer
Ehm lidi, Je někde na Kostce možnost přečíst si ty povolání k JaD? Že bych si rád přečetl, co v tom vlastně je za možnosti.
27.11.2020 12:52 - Jezus
Mě u něj malinko vadí právě ty přeměny. Mě teda druidi obecně moc nelákají, ale když už, chctěl bych toho "lesního čaroděje", ne měniče. Ale chápu, že to by se pak tlouklo s klerikem, takže asi správný recept na tenhle koncept je klerik s doménou příroda nebo tak něco.

EDIT: Na druhou stranu kamarád hrál druidku jako "čarodějnici" a měnil se v černou kočku, což jako bylo fajn.
27.11.2020 12:57 - Jezus
Necro: Odkaz na post s odkazy ( :-) ) je v záhlaví.
27.11.2020 13:05 - sirien
Jezus: tak jako to je o vkusu, u nás je prostě zažitý DrD druid což byl v podstatě jen přírodní kouzelník. Plus nějaká ta keltská popkultura. V DnD má to měnění tradici a hráči obecně mají měniče rádi (WoD vlkodlaci, Exalted Lunaři...) Pokud chceš druida co ty proměny tak moc nehrotí, tak tam jsou druidské kruhy co se specializují víc na magii nebo nějaké jiné schopnosti.

A jak píšeš, ta povolání se dají snadno refluffovat, takže můžeš mít druida jako wicca čarodějníka nebo přírodního klerika jako neměnícího přírodního sesilatele atp.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084541082382202 secREMOTE_IP: 35.170.81.62