Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.12.2020 18:19 - LokiB
však jsem se omluvil a vysvětlil, že jsem nespekuloval o tom, jestli tam teď jsou nebo nejsou ... ale jestli je tam třeba na poslední chvíli nepředěláte z půlčíků tím, že byste na danou ochranu toho pojmu kašlali, jako na ni kašlalo DrD :)

jdu od hobitů pryč...
14.12.2020 18:30 - sirien
Aha. To už na mě dneska asi bylo příliš spekulativní.
14.12.2020 18:41 - Necromancer
Sirien: Pak reda sorry.
14.12.2020 19:35 - ShadoWWW
DrD II ale není dřív. Navíc na JRRT existují oficiálně 2 licence. Jackson například šel tou druhou, než kterou vlastní dědici JRRT.
14.12.2020 20:56 - Colombo
ShadoWWW: Dvě licence?
14.12.2020 21:27 - ShadoWWW
Colombo: Kdysi v důsledku chyby došlo k rozdělení licence, podobně jako to mělo (nebo ještě má?) WoD, kdy licenci drží dva subjekty. Mluvili o tom v podcastu Plot Points. Zkusím to dohledat
15.12.2020 23:03 - Colombo
ShadoWWW: Dohledal?
9.2.2021 08:29 - Pan Bača
sirien: neuvažujete, že byste trošku upravili popis u kouzlících povolání? Jde mi konkrétně o počet kouzel, která může sesilatel seslat.

Příklad u klerika:
V PHB se píše:
Jsi-li například klerik na 3. úrovni, máš čtyři pozice kouzel 1. úrovně a dvě pozice kouzel 2. úrovně. S Moudrostí 16 může tvůj seznam připravených kouzel obsahovat šest kouzel 1. nebo 2. úrovně, v libovolné kombinaci.


Popravdě ten příklad je poněkud matoucí (možná jen pro mě), protože počet kouzel, která si může připravit, odpovídá počtu, která může seslat. Ale jestli to chápu správně, tak při MDR 18 jich bude mít připravených o jedno více, při 15 o jedno méně. Pro nás méně chápavé by nebylo od věci tam těch pár slov doplnit.
9.2.2021 08:54 - Gergon
počet kouzel která si může připravit a která může seslat není stejné číslo. ted neberu přesná čísla ale jen pro příklad: můžeš si připravit třeba 3 kouzla - léčení, magickou střelu a požehnání, a za den můžeš seslat 8 kouzel, takže třeba 4x magickou střelu, 3x léčení a jedno požehnání.
9.2.2021 09:00 - Aegnor
Gergon: ano, to všichni víme. Ale Pan Bača poukazuje na to, že v příkladu je situace, kdy můžeš seslat 6 kouzel (4 první úrovně, 2 druhé úrovně) a zároveň máš připravených 6 kouzel. Což některé čtenáře může vést k myšlence, že jsou tyhle dvě čísla vždycky stejná.
9.2.2021 09:01 - Pan Bača
Ano, to chápu, že to není stejné. Ale v tom příkladu to je bohužel napsáno tak, že to tak vypadá. Proto jsem to zmínil, protože jak hraju málo a samoučně, mám v tom pořád tak nějak guláš. A věřím tomu, že kdo si to přečte bez nějakého pokecu od zkušenějších, bude se v tom motat taky.
9.2.2021 09:33 - sirien
Současný stav je takový že původní texty zůstaly prakticky jen u kouzel a předmětů (a i tam prošly korekcí) - všechny ostatní texty jsme přepsali vlastními slovy. Zmíněný příklad už v JaD neexistuje a vysvětlující text - a vůbec postup vysvětlení tohoto pravidla v knize - je zcela odlišný.

Jinak když už to zmiňuju, tak ty texty jsou z drtivé většiny ve finálním draftu, tak pokud by se někdo z místních zkušených korektorů chtěl zapojit, tak to určitě bude vítané.
9.2.2021 09:40 - Gergon
Tak pokud u toho člověk kouká do tabulky kouzel, tak myslím že když to pochopili po celém světě u DnD, tak by to asi pochopili i čeští čtenáři, ale chápu tu námitku =)
9.2.2021 09:52 - Pan Bača
gergon: já to pochopil taky (nakonec), ale matoucí to je.. alespoň mírně.
9.2.2021 09:59 - Log 1=0
sirien píše:
předmětů

Některé jsou přepsané vlastními slovy, protože to jinak nešlo. Ale však uvidíš, až se k tomu dostaneš.
9.2.2021 10:12 - Pan Bača
sirien píše:
tak pokud by se někdo z místních korektorů chtěl zapojit


hmmm.. to je hozená rukavice. Jak se dá zapojit?
9.2.2021 10:17 - sirien
Dáš mi vědět, dám Ti přístup a můžeš začít :D
9.2.2021 11:44 - shari
sirien píše:
zkušených korektorů

Ah, well... tak zase nic.
Tak vám jen popřeji hodně štěstí a úspěchů a tak.
9.2.2021 17:40 - RoVan
Technický dotaz k pravidlům, řešili jste v JaD pravidlech boj s davem (jinak než je to v DnD)?

btw:
Sirien píše:
ty texty jsou z drtivé většiny ve finálním draftu

Absolutely wonderful, zvlášť když si vzpomenu ze situaci před 2 lety :)
9.2.2021 17:57 - sirien
Ano :) A popravdě mnohem víc.
(Log: já Ti říkal, že lidi tyhle mechaniky chtěj!)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11038589477539 secREMOTE_IP: 54.167.52.238