Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
30.8.2021 04:42 - Colombo
To preview je hodně dobré. Gratulace. Jsou tam vyloženě nadhozené špeky na které se lidi chytnout.

a) Vyzkoušená zahraniční hra s padesátiletou tradicí u nás.

b) Ne jen překlad, ale úprava na naše podmínky, tedy zapracování lokální tradice DrD. Ilustrace českými autory.

c) Lidi z projektu nepůsobí jako sebezahledění idioti, ale jako profesionálové. Není tam žádné přehnané chválení "Naše věc je naprosto revoluční a nikdo se o to nikde jinde nepokusil!", ale všechno má uzemněné a racionální odpovědi. Je tam skromnost, odpovědi vzbuzují dojem, že autoři ví co dělají (viz o design pravidel). A naopak tam není žádné házení špíny na jiné.
30.8.2021 07:07 - Naoki
Píše:
Ilustrace českými autory

Mě tam teda překvapil ten Španělský ilustrátor. Jednak proč (jasně, dobrý portfolio, ale proč zrovna španěl?) a druhák, jak a kdo na něj měl kontakt? :D
30.8.2021 07:25 - ShadoWWW
To si řídil ten Art director. Proč Španěl? Protože patří v rámci oboru a rozpočtu ke špičce. I kdyz byli ilustrátoři placení, tak i pro ně to byla otázka prestiže, ne peněz.
30.8.2021 09:22 - Colombo
Píše:
Mě tam teda překvapil ten Španělský ilustrátor. Jednak proč


Působí to (na mně) věrohodně. Je to produkt připravený pro naši malou zem, ale působí to internacionálně. Tedy, ne něco co si lidi zrobili zalevno doma na koleni.
30.8.2021 10:12 - Markus
No... akorát že tvrzení, že budete "česká verze D&D" je přinejmenším zavádějící, přinejhorším lživé. A mimochodem taky porušením licence. :D Protože pokud se nepletu, přirovnávat k D&D se nikde nesmíte.

Píše:
Nakladatelství Mytago Jiřího Reitera a tým autorů pod vedením Petra Mazáka připravují českou verzi Dungeons & Dragons s názvem Jeskyně a draci. Ta hráčům nabídne D&D v lokalizované a zdokonalené podobě,


Každopádně obrázky jsou libové.

EDIT: Nicméně chápu že je to spíš na vrub autora článku a že nějak je potřeba říct, že to z pětky vychází. Akorát tady to vyznívá, že je to překlad páté edice s pár úpravami, ne úplně nová hra stojící na stejném pravidlovém jádru.
30.8.2021 10:20 - Gergon
To mi nepřijde - ano legálně se asi nesmí srovnávat s DnD, ale oni netvrdí že to je "překlad" ale "česká verze" takže bych toto tvrzení nepovažoval ani za zavádějící a už vůbec ne za lživé.
30.8.2021 11:02 - Pan Bača
v celé knize nezazní DnD, Dungeons and Dragons apod. ANI JEDNOU! ;-)
30.8.2021 11:19 - LokiB
Markus asi nemluvil o knize, ale o tom článku. tam je to holt formulace autora článku.
30.8.2021 11:24 - Pan Bača
Já vím, že mluvil o článku.. to já jen pro jistotu...
30.8.2021 14:02 - crowen
Inac lutujem toho barbara, ked zdvihne ruku, ako si vzdy musi pichnut tymi bodakmi do hlavy...
30.8.2021 14:32 - Jerson
Jakže, to si budeš stěžovat na fantasy standard nepraktických chráničů ramen? Co bude příště, kritika kroužkových bikin? :-D
30.8.2021 14:55 - crowen
Kruzkove bikiny su OK :-) Ten obrazok sa mi inac velmi paci, skoda toho detailu.
30.8.2021 15:03 - Jerson
Každopádně jsem ti chtěl jen napsat, že když se budeš ve fantasy zabývat bodci na náramenících a smysluplností využití, tak ti brzy začnou lidé předhazovat, že nesnášíš DnD a fantasy obecně. To že se ti většina věcí líbí úplně pominou :-)
Tak jen abys na to byl duševně připraven. :-)
30.8.2021 15:16 - Corny
No má barbar štěstí, že nárameníky tak naštěstí zpravidla nefungují, pokud nejsou udělaný úplně stupidně ;)

Jinak moc pěkné ilustrace.
30.8.2021 15:35 - sirien
Naoki: všechny ilustrátory řešil Peter Scholtz, tak se asi ptej jeho :) Nejspíš se znají z nějakýho jinýho projektu, přes nějakou firmu, známýho, z nějaký profesionální akce... znáš to.


Markus: Mě to tvrzení přijde dost přesné a pravdivé. Jinak s tím odkazováním na DnD to není tak jednoduchý - ostatně jako s celou tou slavnou "licencí". Každopádně třetí strana (Czechcrunch) si o DnD může psát co chce - včetně edičních úprav našich odpovědí ;)
30.8.2021 21:06 - crowen
Sirien - nie, tretia strana si nemoze pisat, co chce, teda moze, ale nemoze to uverejnit, ak to neautorizujes, jedine ze by na to kaslali, a neboli seriozne medium.
30.8.2021 21:10 - ShadoWWW
Crowen: Ohledně použití jména a log je to tak, že to nesmíš používat v produktu (to se neděje). Časopisy, noviny, fóra a internetové blogy jsou ale mnohem volnější. Veřejné přirovnávání Pathfinderu k DnD se dělo i v oficiálních amerických novinách a nikdo s tím neměl problém. Neměli bychom se snažit být papežštější než papež (aneb poturčenec horší turka).
30.8.2021 21:15 - Markus
Mně nejde o to, co se smí a nesmí, jako spíš o to, že to prostě není D&D 5e. Je to úplně nová hra, která má stejné jádro systému, ale co o ní vím, tak je to od základu předělané a "své".

Nemám problém říkat třeba o retroklonech, že jsou to kopie D&D (i když se to papírově "nesmí"), ale J&D není žádný klon, ne? Je to prostě nová hra. Říkat o ní, že je to "česká verze D&D 5e" nebo "lokalizované D&D 5e" je prostě nepravda a matoucí.

A to nemyslím jako rejpání, já vám fandím. Ale nazývejme věci pravými jmény.
30.8.2021 21:19 - ShadoWWW
Markus: V JaD jsou všechna pravidla z Basic Rules a všechna ostatní jsou s nimi plně kompatibilní, asi jako bys vydal dalšího Xanathara/Tašu, prostě DnD doplněk pro 5E (z hlediska kompatibility).
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10593199729919 secREMOTE_IP: 3.90.33.254