Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
21.9.2021 21:10 - sirien
Markus je mnoha-generační překladatel DnD a profesionální překladatel k tomu - to je naprosto expertní konzultant! (Bojíš se, co? Bojíš!)

Exi: oh, ale ovšem... takové cenné informace mi byly zatajeny! Děkuji mnohokrát!
21.9.2021 21:11 - Pan Bača
Je to jazykový rebel! Při zatýkání...
21.9.2021 21:12 - sirien
...jednoho korektora urazil, dva svými novotvary ohlušil a jednoho - jednoho zesměšnil!
21.9.2021 21:20 - ShadoWWW
exi píše:
Korpus v tom nevidí problém.

Corpus delicti?

Pan Bača píše:
a navíc JaD mají hafo stran a jsou to jen tvoje sebrané spisy

Malleus maleficarum!
21.9.2021 21:51 - Šaman
sirien píše:
psát "mýtický" s "ý"

Čistě pro zajímavost, jak jinak by se to mělo psát?
21.9.2021 22:03 - Pan Bača
Mytický
24.9.2021 10:34 - Merlin
Sirien: tož jsem to objednal
24.9.2021 11:02 - malkav
Nechci znít nějak rýpavě, ale když je odklad způsoben tiskárnou, nejspíš už máte skutečnou titulní stránku. Nebylo by na místě to na tom shopu vyměnit?

Bude k dispozici PDF, o kterém se již v minulosti psalo, aspoň v nějaké lite formě? (pardon, jestli to někde už je uvedené, nesledují moc fantasy diskusních kanálů)
24.9.2021 11:17 - Chyba
Podle zpráv co vím tak PDF bude, jen se neví kdy.
24.9.2021 11:47 - Jezus
Mimochodem chápu, že to není v rukou tvůrců... ale bylo by možná vhodné ťuknout do Imaga, aby na e-shopu opravil termín vydání (klidně s nějakou douškou). Nechávat tam původní termín, když už je známo prodlení by mohlo časem vyvolávat zbytečné mrzení...
24.9.2021 11:56 - Pan Bača
ťuknuto
30.9.2021 10:46 - Šaman
Z diskuze o DnD píše:
Možná přijde doba, kdy začnu DnD moduly odehrávat v DrD2 nebo rovnou ve Fate :-D Ale třeba Wizardy v tomhle směru spasí JaD, pokud vím, ty se tam po téhle stránce o něco pokouší.

Opravdu se pokouší? Nebo je to "jen" v poznámkách pro GM, aby dávál důraz nejen na boj, případně připouštěl nebojová řešení jako plnohodnotné vyřešení situace?

Myslel jsem, že JaD budou vlastními slovy přepsaný a trochu přeskládaný obsah ze základních DnD příruček (plus vlastní povolání a bestiář protože práva).

Takže opravdu když začne hrát nová družina ("nezkažená" předchozími zkušenostmi s jinými hrami), tak možná nezačne hrát klasickou rubačku?

Já si to snad koupím :)
30.9.2021 10:56 - Jezus
Pokud si správně pamatuju, co říkal Sirien v tom rozhovoru s Gergonem, tak tam má být i kapitola/mechanika pro odehrávání sociálního konfliktu - pokud budeš chtít odehrát diplomatické jednání nebo přesvědčování spojené s vyhrožováním (taková ta klasika) jinak než roleplayově, mělo by ti to poskytnout nějaký návod na moderní přístup...

Samozřejmě můžeme jen hádat, jak to dopadlo (osobně čekám nějakou strukturovanější skill challange možná s nějakými těmi "částečnými neúspěchy" nebo "komplikacemi"), ale upřímně, cokoli trochu učesaného s návodným textem je mnohem lepší, než součaný* DnD stav :-)

*případně mě vyveďte z omylu, všechny texty určené GM z doplňujících příruček neznám, třeba se za ty roky Wizardi už o něco pokusili v tomhle sami... ale DMG je v tomhle směru docela tristní (nanejvýše nějaké moudré knížecí rady :-) ).
30.9.2021 11:01 - LokiB
Jakkoli je v JaD (podle mého názoru) sociální interakce skutečně uchopena řádově lépe než v DnD 5E, tak myslím, že kdokoli, kdo by čekal propracované mechaniky pro tuto část hry, bude asi trochu zklamán.
30.9.2021 12:00 - Šaman
Tak uvidím, černý na bílým :)
Snažím se nekupovat nic co bude jen ležet v knihovničce, ale tohle vypadá, že pak mohu s klidným svědomím předat dál začínající, nebo už DnD5e hrající, družině.
30.9.2021 13:58 - MarkyParky
Jezus píše:
případně mě vyveďte z omylu, všechny texty určené GM z doplňujících příruček neznám, třeba se za ty roky Wizardi už o něco pokusili v tomhle sami... ale DMG je v tomhle směru docela tristní (nanejvýše nějaké moudré knížecí rady :-) ).


V DMG je hlavně pro mechanické řešení nastřelená mechanika, která nefunguje a vypadá, jak napsaná od stolu, ale nidky nehraná/netestovaná. Zejména protože pracuje s konstantními DC a nereflektuje staty protivníka, o způsobu jak naprosto dementně převádí fikční pozici do číselných hodnot nemluvě.

Jsem docela zvědav, jestli JaD do tohohle našli odvahu říznout, nebo to jen přeložili a nechali mechanicky stejně blbě kvůli "kombatiblitě".

Nešlo by v tomhle směru leaknout nějaké info? Naznačovat?
30.9.2021 14:09 - Aegnor
Vzhledem k tomu, že naprostá většina průvodních textů je psána z nuly úplně znovu, tak to není "jenom přeložené". A Sociální interakce nemají nějakou vlastní mechaniku, pouze je rozumně popsáno a vysvětleno, jak využít již existující věci. Nějaké zbytečné tabulky tam nenajdeš.
30.9.2021 14:29 - MarkyParky
To je zas tajemná odpověď.

Jaké třeba existující věci? :)
30.9.2021 14:36 - Jezus
Upřímně, nečekám revoluci, ale evoluci. Pořád je to DnD, tam nečekám nějakou převratnou mechaniku, stačí mi "jen" něco funkčního :-)
(A pro nováčky budou požehnáním už i jen dobré návodné texty se skutečně praktickými radami).

Nicméně z toho Sirienova rozhovoru jsem vážně nebyl dojmu, že tam něco bude. Asi si počkám na vysvětlení/dementi autora výroku :-)
30.9.2021 14:59 - sirien
Marky: zjevně nikdy netestovanejch nástřelů od stolu je DMG plný. Finální text je zabroušenější a rozvedenější, ale ukázka věci je tady.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10467219352722 secREMOTE_IP: 44.200.77.59