Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
26.1.2017 11:12 - York
Sparkle píše:
nikdo ji se mnou nechce hrát


RPGčka k nám přitáhli fantazáci a dlouho lákala hlavně fantazáky, takže se není moc čemu divit. Určitě existují fantazáci, kteří zároveň mají rádi růžovou knihovnu (ty jsi ostatně živoucím příkladem), ale přijde mi to jako dost nepravděpodobná kombinace.
26.1.2017 11:12 - Mildar
Hra kde je cilem uspokojit Pana domu (nebo jaxe to jmenuje tady). Pricemz hraci jsou japonske sluzky. Samozrejme to vetsinou hraji samy chlapy.
26.1.2017 11:14 - Merlin
Mildar píše:
Hra kde je cilem uspokojit Pana domu (nebo jaxe to jmenuje tady). Pricemz hraci jsou japonske sluzky. Samozrejme to vetsinou hraji samy chlapy.


hmmm ne, díky..to raději budu drtit hlavy skřetům
26.1.2017 12:06 - LokiB
Merlin: "hmmm ne, díky..to raději budu drtit hlavy skřetům" ... xixi, tato věta ovšem není v rámci dané hry typicky povolená ;)

Sparkle: a zkoušela jsi na to uspořádat otevřené hraní a fakt lidi nepřišli?
26.1.2017 12:13 - Colombo
Možná jsou na tyhle věci jiné "herny". Co sem slyšel, tam taky dělají ten roleplay.
26.1.2017 12:40 - Tarfill
Colombo píše:
Co sem slyšel, tam taky dělají ten roleplay.

Jo ahá... tak proto Šaman hned navrhnul ten LARP... :-D
26.1.2017 12:58 - Merlin
LokiB píše:
xixi, tato věta ovšem není v rámci dané hry typicky povolená ;)


no..pokud to Pána domu uspokojí, tak v čem je problém?
26.1.2017 13:00 - Mildar
Jakoze pan domu si preje aby si s nim sluzky zahraly DnD? :D
26.1.2017 13:55 - Sparkle
asdfasdf píše:
Sparkle: A máš už vypracované dobrodružství?


LokiB píše:
Sparkle: a zkoušela jsi na to uspořádat otevřené hraní a fakt lidi nepřišli?


Zatím ne, chci si to spíš zahrát než GMovat :) Když nebude zbytí, něco vymyslím a vypíšu. Asi bych na to jako systém použila hybrid mezi Fate a Chuubo. Příprava by pak spočívala asi hlavně ve vymyšlení specifických Chuubo questů pro ten žánr, aby se získávaly expy za situace související s romantikou, to by mohlo pohánět hráče dostatečně, že klasická příprava dobrodružství by už pak byla menší / nulová.
26.1.2017 14:02 - Maelik
Sparkle píše:
získávaly expy za situace související s romantikou,

úplně nevím, co si pod tím představit.
26.1.2017 14:11 - LokiB
Merlin: protože jsem tvoji reakci anticipoval, schválně jsem tam psal, že není "typicky" povolená. Pochopitelně, když to některého Pána Domu uspokojí, mohou s ním ostatní hrát na jeho přání třebas dungeoncrawl :)
26.1.2017 14:12 - Merlin
asdfasdf píše:
Sparkle píše:získávaly expy za situace související s romantikou,
úplně nevím, co si pod tím představit.


to je něco, jako, že si mne žena vzala i přesto, že o mě prohlásila, že jsem nechutný šovinistický prase?
26.1.2017 14:12 - Sparkle
Tam je taková moc pěkná mechanika, která není závislá na ostatních částech systému, takže ji můžeš přilepit do Fate nebo třeba dračáku. Je to o tom, že aby ti postava polevlila (ve Fate by to znamenalo že dosáhla milestone) tak sbíráš expy, a expy získáváš za to, že si vybereš předpřipravený "quest" a když procházíš bodama napsanýma na kartičce questu, tak za to získáváš expy. Když zjistíš, že ti quest nesedne, a neumíš se do těch situací dostávat, tak si ho vyměníš. Simple as that. Myslím že tenhle příklad to perfektně ilustruje:



Ono je to super v tom, že hráči se sami snažej vyvolávat zajímavý situace, protože chtěj expy, dost to ubírá práci GMovi. Taky jim to nakopává fantazii, když mají tu kartičku s questem před sebou celou hru a koukaj na ty nápady, co jsou tam vypsaný. Těch questů je na výběr v základním rulebooku docela dost, nebo si vymyslíš vlastní. Takže když chceš hrát červenou knihovnu, vymyslíš řekněme 10 questů do danýho žánru, necháš každýho hráče na začátku sezení vybrat si jeden nebo dva, klidně můžou plnit ty samý, a začnete hrát. Buď může každá postava střádat expy pro sebe, nebo se dávají do společnýho banku, a polevlí všechny postavy naráz, jakmile se tam nakumuluje určitý počet expů. Ve všech ostatních bodech hrajete s pravidly klasickýho dračáku / DnD / Fate.

Nevím, třeba to nebude fungovat. Bylo by třeba testnout. Hrála jsem Chuubo celkově asi 5x a přijde mi, že to funguje dobře.

Edit: ještě by bylo dobrý zmínit, že když vydojíš z questu určitý počet expů, tak ho vyměníš za jiný. Ta hra je dělaná na dlouhodobý kampaně, není to storytellingová oneshotovka typu Fiasco, spíš je to Fate.
26.1.2017 15:58 - sirien
Sparkle píše:
Já bych si strašně moc chtěla zahrát růžovou knihovnu v tabletop RPG, ale nikdo ji se mnou nechce hrát

No vidíš, tak di za Jersonovými FB holčinami a nabídni jim, že by sis s nimi ráda zahrála jejich herní téma, ale v úplně jiném typu hry, třeba nějaké přesvědčíš :)
26.1.2017 16:02 - Quentin
Sparkle: Doporučuju vzít hru v úplně normálním stylu (třeba nějaké městské fantasy dobrodružství) a přihodit k němu hodiny ve stylu "Sbalim ji?" "Miluje mě?" "Odpustí mi?" etc.

Možná je to jen můj vkus, ale raději bych romanci na pozadí nějakého většího příběhu než specificky červenou knihovnu.
26.1.2017 16:10 - Sparkle
sirien píše:


Tohle už jsme řešili vedle, je tu problém s logistikou, ony se buď bojí hrát naživo nebo jsou z daleka. Já po netu hrát nechci.

Quentin píše:


Tak ono podle mě jakmile se to bude hrát s GMem, tak se ta romance bude prokládat jinýma liniema, když tam bude GM házet výzvy.
26.1.2017 16:52 - sirien
Já jako nechci bejt úplně formating nazi, ale

[b]sirien:[/b] neni tak těžká syntaxe (zvlášť když můžeš napsat "sirien", označit a kliknout dole na "B") aby bylo nutné místo ní znásilňovat citace.
26.1.2017 16:54 - LokiB
Sparkl: hrát růžovou knihovnu může být fajn, proč ne ... ale hrát to s GM? ... to už mi přijde trochu moc HC
26.1.2017 17:17 - Šaman
Ahá, už tuším o co jde. Houses & Humans.
26.1.2017 17:22 - Sparkle
sirien píše:
Já jako nechci bejt úplně formating nazi, ale

sirien: neni tak těžká syntaxe (zvlášť když můžeš napsat "sirien", označit a kliknout dole na "B") aby bylo nutné místo ní znásilňovat citace.


Pardon, bylo to psáno z mobilu, to je výzva vůbec aby se příspěvek odeslal, natož řešit formátování.

LokiB píše:
Sparkl: hrát růžovou knihovnu může být fajn, proč ne ... ale hrát to s GM? ... to už mi přijde trochu moc HC


Těžko říct. Ono podle mě bez GMa to bude trpět na to, že jakmile přestane být příběh poháněný milostným napětím mezi protagonisty (což bude vždycky, když jim to bude spolu zrovna klapat), tak tam nemá kdo generovat drama a je asi konec příběhu. Jestli to má fungovat ne jenom na oneshot, ale fakt na kampaň, tak tam musí furt figurovat nějaký záporáci, který budou ty milence rozdělovat, jako když telenovelu natáhneš na 800 dílů, než si s konečnou platností padnou do náruče.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.057642936706543 secREMOTE_IP: 3.84.7.255