Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
3.12.2021 21:36 - Pan Bača
A Galaxia! A krtečka jsem uměl nazpaměť.
No konec offtop.

Cílovka evidentně nejsou staří mazáci. Ale třeba ženin kolega ho ocenil tak, že přestal mít obavu z hraní a objednal.
3.12.2021 22:39 - malkav
Vrátím se k tomu zpracování. Titulní strana působí jako vysázená hooodně narychlo oproti té závěrečné - nekonzistentní fonty, absence graficky zpracovaného podkladu. Komiks vypráví příběh černokněžníka s dračím patronem a zlodějky, ale na poslední straně je trpaslík a druidka (?) s velkým psem. Je škoda, že závěrečná strana nevychází z toho příběhu ... jak asi ta náhodná sebranka vypadá po XY levelech ... konzistence by podle mě podtrhla ten příběh. A taky mi to nesedí jako přímo součást pravidel, myslím, že by to více práce odvedlo jako vložená brožurka nebo bonusový materiál. Samozřejmě nejsem cílovka a nevím o kolik by to zvedlo náklady na tisk.

Neberte to jako nějaký hate, fakt vám přeju úspěch. Prostě zkouším dát zpětnou vazbu ;)
3.12.2021 23:33 - Jezus
Měli bychom přestat používat excitované termíny. Já napsal zpětnou vazbu/kritiku, žádný hejt.

Ty dialogy jsou prostě křeč, která "jen" představuje pravidla. Nemá další hodnotu. Tím snižuje kvalitu komiksu, který tak dosahuje "jen" 83 % kvality zbytku příručky. Reálně tak ředí celkovou kvalitu.

Kdyby byl k pravidlům přiložen navíc, neřeknu ani popel.

Pan Bača píše:
Ale třeba ženin kolega ho ocenil tak, že přestal mít obavu z hraní a objednal.


Je pravda, že samotný fakt, že komiks jednoduchou formou předává informaci o tom, jak hra vlastně zhruba vypadá a k čemuže si mám představit, že mě pravidla vedou/slouží, a to plní krásně a je to velké plus.

DrD ostatně mělo Jarikovo dobrodružství, protože stále existují lidé, kteří nevědí, co je vlastně rpg, anglicky neumí, aby to nakoukali a z české scény mohou zabloudit na špatné kanály 3:-)

A je fakt, že tohle ten komiks plní na jedničku. Dokonce docela hezky ilustruje kupu pravidel včetně připomenutí, že boj není jen mlácení se po hlavách palicemi a dokonce mi připomněl jedno pravidlo, co jsem trochu pozapomněl a přidal "novinku", že JaD má kritičtější kritičák, což je určitě fajn.

Nicméně moje předchozí body platí. A fakt, že nejsem cílovka, je irelevantní. I děti (a něčí kolega) si zaslouží kvalitní dialogy :-D
4.12.2021 01:23 - Colombo
Ten komix je fajn, není perfektní, připomíná mi ABC nebo čtyřlístka.

Podle mě pěkně ukazuje herní situace, například začalo to utíkáním před pronásledovateli, skončilo to skoro smrtí jedné postavy a vypálením města.
4.12.2021 07:44 - Pan Bača
Sirien: vidíš? Fakt budeme muset sehnat někoho, kdo to nakreslí v původním rozsahu :-D
4.12.2021 18:42 - sirien
pátek 17. prosince diskuse o JaD na Czech Nerd Dungeonu

Píše:
Náš A-Team organizátorů si pro vás připravil moderovanou diskuzi o novém systému stolních her na hrdiny Jeskyně a draci. Tento systém je plně kompatibilní s Dungeons and Dragons 5. edice. Diskuzi povedou Archimedesfort1 a Galdur Loder


Nemám(e) s tím (pokud vím) nic společného a nic víc nevím, takže jakékoliv dotazy tam :)
4.12.2021 19:37 - sirien
Plus:

Zítra v 17:00 první dojmy od Majstru světov (nejspíš na twitchi?)

Píše:
Tak sa nám dostalo recenznej kópie onedlho vychádzajúcich Jeskyní a draků a kým sa do rúk dostanú svojím novím majiteľom, povieme vám aké sú naše prvé dojmy z tohto počinu.
5.12.2021 20:48 - Jerson
Odkaz na twitch bude platný jen do 7.12., pak ho bude třeba přesměrovat na Youtube kanál sci-fi.sk
6.12.2021 20:19 - sirien
well, zítra nás nejspíš čeká poslední celý den super zlevněného předprodeje, takže tady je poslední "pravidelnější" díl našeho autorského blogu:

Jeskyně a draci pro začátečníky

Píše:
Jeskyně a draci necílí jen na stávající hráče, ale i na úplné začátečníky. Ti mohou nad JaD váhat kvůli jejich velkému rozsahu - ale zbytečně! Aby mohli jít hrát, stačí jim přečíst jen o málo víc, než úvodní komiks. Zbytek knihy jsou materiály pro další měsíce a bez nadsázky roky hraní - alternativní a rozšiřující pravidla, inspirativní texty, seznamy kouzel a ukázkových kouzelných předmětů, protivníků a mnoho dalšího. JaD ale na začátečníky nepamatuje jen co do rozsahu - čím dalším jim vychází vstříc?
6.12.2021 21:10 - Log 1=0
Odkaz je rozbitý.
6.12.2021 21:12 - sirien
neni a nikdo nikdy nedokáže, že kdy byl.
6.12.2021 21:24 - Log 1=0
sirien píše:
neni a nikdo nikdy nedokáže, že kdy byl.

sirien na RPG Fóru píše:
ah, jeez... díky, opraveno

(přenášením postů mezi platformama a úpravama tagů sem někde odmáznul "http://" a pár dalších kousků a ono se tomu pak nechtělo fungovat...)

:P
6.12.2021 21:54 - sirien
že to bylo špatně na RPG Fóru nic nedokazuje. Sem to tam prostě blbě překopíroval tady odtud.
7.12.2021 12:07 - Jezus
Tak jsem si poslechl "pánov majstrou" a musím říci, že povedený stream. Myslím teď co do nějaké srozumitelnosti, přehlednosti, zajímavosti... prostě tak nějak pohodička.

A teda přišlo mi, že dost pějí chválu. Sice JaD označili, že to není "must have" (což je samozřejmě fér), ale zároveň chválili prakticky všechny části. Zejména mě zaujalo, co řekli na začátku "JaD jsou takové dospělejší DnD... DnD které se dostalo z puberty."

To mi v narážce na barevné a místy hrozně "hype" DnD přijde trefné - hlavně to s tou pubertou, nakolik je JaD "dospělá" odhaduji jen z toho, co jsem zatím viděl.
7.12.2021 12:13 - LokiB
Mně se líbilo, že se jeden pozastavoval nad Čachry :P
7.12.2021 13:12 - Jezus
A Přítelíčkem :-D

Ale je fakt, že slovenské "familiár" zní cool a blíže originálu. v tomhle má za mě slovenština místy výhodu, že někatrá cizí slova přejímá snáze, protože jich má daleko více převzatých z latiny apod. "od začátku".
7.12.2021 15:18 - Tarfill
sirien píše:
oslední celý den super zlevněného předprodeje,

Tyo, Ty těch 1000 ks snad skutečně zvládneš... ;-)
I kdyby ne, tak 984 ks řikám frajeřina...
7.12.2021 15:28 - Jezus
Frajeřina by bylo 969, co je navíc je akorát honění ega :-D
7.12.2021 19:09 - Jezus
Tisíc předobjednávek!

Komu čest, tomu čest...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11509990692139 secREMOTE_IP: 34.238.138.162